Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 23.9.2004
Svátek má Berta
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Fraška se státním rozpočtem
 >PŘÍRODA: O nás a o vodě
 >POLITIKA: Veřejný dopis s dotazy pro Jana Klase
 >AMERICKÝ STAV VĚCÍ 4: Příjezd s případnými nepříjemnostmi
 >ARCHITEKTURA: Berlínské extravagance
 >POLITIKA: Bez senátu bude líp?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Podtitulek s nadtextem
 >PENÍZE.CZ: Stavební spoření: tip pro vyšší výnos
 >BRNO: Nádraží u Svratky aneb Utopené miliardy
 >LITERATURA: Divoké víno ještě po čtyřiceti letech
 >CHTIP: Takový normální domácí dialog
 >SPORT: Světový pohár v hokeji
 >ÚVAHA: Náš "strýček" Hitler
 >POLICIE: Vyšumělý šarm smutného policejního prezidenta
 >LETECTVÍ: Jedno vzduchoplavecké výročí

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
23.9. Gross bude vyšetřovat politiky?
(JAG)


Jak uvedla předevčírem Česká televize, premiér Gross si zřejmě bude chtít posvítit na některé, vesměs už bývalé, politiky v souvislosti s kauzou lehkých topných olejů. Bude tedy asi chtít prošetřit vazby politiků či jejich manželek v 90. letech na obchodníky s LTO, jak je popisoval v dokumentu ČT Jiří Večeř, odsouzený na 12 let za zprostředkování vraždy.
Premiér chce podle sdělení televize o celé záležitosti hovořit s ministrem vnitra Bublanem, neboť tvrdí, že "tehdejší politická garnitura by za to měla nést odpovědnost minimálně morální a pokud se prokáže, že někdo spáchal nějaký konkrétní trestný čin, tak ještě je čas na to, abychom se tím mohli zabývat."
Takový přístup by byl bezesporu chvályhodný, kdyby se ovšem neobjevilo jen jedno jediné jméno politika, a to tehdejšího ministra financí Ivana Kočárníka, který se měl údajně scházet s Večeřovým šéfem Vratislavem Kutalem (sám Kočárník toto tvrzení popírá). Kromě toho padlo už jenom jméno manželky bývalého ministra hospodářství Blanky Dybové, která ovšem legálně pracovala pro českou pobočku firmy AWT obchodující s pohonnými hmotami a podle všeho se ničeho nezákonného nedopustila.
Proč tedy Gross používá plurál? Je snad vážně přesvědčen, že co tehdejší ministr, to kšeftař s LTO? Navíc se naskýtá otázka, zda je premiér natolik důvěřivý, že dá na slova člověka, který byl odsouzen za zprostředkování vraždy obchodníka s LTO Lubomíra Holého. Jiný svědek v celé kauze není.
Spíš se zdá, že otázku politiků zapletených s lehkými topnými oleji si premiér nechává jako jeden z předvolebních trumfů - s LTO totiž určitě čachrovali výhradně politici z nejsilnější opoziční strany, o čemž se Gross bude patrně snažit v předvečer voleb přesvědčit celý národ.

JAG


Další články tohoto autora:
(JAG)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku