Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 25.9.2004
Svátek má Zlata
  Výběr z vydání
 >MOBY DICK: Prověrka v Českých Textárnách - min nět
 >PŘÍRODA: Šumava očima laika
 >POVÍDKA: Štvanec
 >PRÁVO: Policie opakovaně proti ústavnímu pořádku
 >TELEVIZE: O Teleautomatu
 >PRÁVO: Trestní řízení ve věci bezpečnostních prověrek v NBÚ
 >CHTIPY: Jak nenaštvat šéfa
 >KNIHA: Johannes Kepler - Sen neboli Měsíční astronomie
 >SPOLEČNOST: Děti a sex
 >VZPOMÍNKA: Exkurze v kamenolomu
 >PRÁVO:Milostné vrkání s vrahem v přímém přenosu
 >VÍKENDOVINY: Věrný sluha
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Tělesné tresty
 >EKONOMIKA: Úroky dále porostou, ne dramaticky
 >PSÍ PŘÍHODY: Iris na výletě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
25.9. Ofousové vítězství
(eff)

Bylo to o fous - většinou jednoho hlasu schválila sněmovna tak zvaný evropský zatykač i proti vetu prezidenta Klause. ODS se bude pravděpodobně obracet na ústavní soud, aby posoudil, zda je to v souladu s ústavou - vydávat české občany do ciziny. Jenže ono je to s těmi občany v cizině složité. Mnoho našich občanů by si například oddechlo, kdyby Bahamy byly ochotny vydat občana Koženého našim úřadům. O to zde totiž jde - že se mnoho kuliferdů skrývá před rukou zákona v zahraničí. Na evropský zatykač zatím nepřistoupila Itálie, země s bohatou mafiózní tradicí. My jsme po jejím boku. Naše mafiózní tradice je mnohem kratší, ale také dosti bohatá. ODS bude muset odpovídat na nepříjemné otázky: opravdu vám ušlechtile jde o suverenitu, listinu práv a o národní hrdost, anebo účelově jdete na ruku těm, kteří se evropského zatykače bojí? Bude to obtížné odpovídání, zvláště v atmosféře která následuje po páně Kořistkově úspěšné zkoušce na detektoru lži. Evropský zatykač se týká mimo jiné i korupce.

Vzkaz k narozeninám
Před týdnem slavil devadesáté narozeniny Tomáš Jan Baťa. Byla to oslava velkolepá, oficiální, na Hradě se konala. Jubilantovi ale přáli i lidé z hlubokého podhradí. Teď se blíží oslava dalších narozenin, také kulatých, byť s číslovkou otočenou na hlavu: šedesátiny Miloše Zemana. Stanislav Gross se o nich hezky srdečně zmínil na tiskovce v Lidovém domě: "Přijali jsme usnesení, že přejeme k nadcházejícím šedesátým narozeninám Milošovi Zemanovi mnoho zdraví, sil a optimismu. A tyto věci mu budeme samozřejmě také tlumočit." To starého bojovníka jistě potěší u srdce, takové pěkné blahopřání, z hloubi usnesení vyvěrající!
Čím by měla Miloše Zemana počastovat novinářská hyena, příslušník stavu nejhorších nepřátel lidstva? Ironickou poznámkou, co že se vlastně bude slavit, když se šedesátiny jakoby slavily už loni, bude to repete jako poklepání na základní kámen ostravské dálnice, nebo oslava neslavených devětapadesátin? Ne. Spíš pošlu tento vzkaz: Je tady bez vás k umdlení míň živo.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku