Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 1.10.2004
Svátek má Igor
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Čeští exoti v Evropě
 >POLITIKA: Vzpomínky na skutečnost
 >INTERNET: Jak jsem neotestoval službu Internet Expres
 >PRÁVO: K Zákonu o zaměstnanosti
 >POLITIKA: Tři adresy v jedné ulici
 >PRÁVO: Akce občanské neposlušnosti u soudu
 >PENÍZE.CZ: Chcete také vydělávat na cenných papírech?
 >POLITIKA: Konec hladovky...
 >SPORT: Pozdně olympijské ohlédnutí
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Válka s Německem, 1938
 >MÉDIA: Bouračky a televize
 >SPOLEČNOST: "Paní ministryně, nestrašte lidi"
 >POVÍDKA: Hliníkové pouzdro na svačinu
 >PENÍZE.CZ: Reforma penzí nemusí být hra s nulovým součtem II.
 >TELEKOMUNIKACE: Hrátky s Telecomem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
1.10. Neposkvrněný poslanec a dva lumpové

Mladá fronta Dnes uveřejnila článek o předsedovi ODS Mirku Topolánkovi, který se domnívá, že policie využila tzv. Kauzy Kořistka k tomu, aby získala soudní povolení k odposlouchávání jeho telefonátů a tím tuto činnost, již podle Topolánka vykonává po celou dobu, co on je ve funkci, legalizovala. Po přečtení článku si patrně leckterý čtenář deníku pomyslel, že to je nejspíš Topolánkův dost chabý pokus odvrátit pozornost nejen od údajného desetimilionového úplatku, ale zároveň i od kauzy LTO, kterou jakoby náhodou zrovna měsíc před volbami znovu vynesla na světlo Česká televize pomocí reportáže Jany Lorencové. Do kožichu oblečená reportérka (v září?), respektive jí zpovídaný zločinec vrhli v pořadu celou vinu za šedesátimiliardové manko ve státní kase a devatenáct zavražděných lidí toliko na bývalé politiky ODS (na nikoho jiného ostatně vina být hozena nemohla - ODA de facto neexistuje a KDU-ČSL se nyní přátelí s ČSSD ve vládě).
Jenže včera krátce po poledni byla uveřejněna zpráva, že policie zadržela Marka Dalíka, poradce šéfa ODS, a lobbistu Jana Večerka, o nichž poslanec Kořistka tvrdí, že to byli oni, kdo se ho snažil deseti miliony zkorumpovat. Zanedlouho na to jsme byli informováni, že oba aktéři byli obviněni z trestného činu podplácení a není vyloučeno, že na ně nebude uvalena vazba (téměř půldruhého měsíce od propuknutí aféry). Tehdy už možná leckoho napadlo, že oněch podivných náhod a souvislostí je nějak podezřele mnoho a že dokonce i na Topolánkově tvrzení o odposlechu může být něco pravdy.
Faktem zůstává, že kauza LTO byla pěkným svinstvem, ale faktem je i to, že nelze házet všechnu vinu na ODS. Korupce pana Kořistky se jeví také jako pěkná habaďůra, z níž by skutečně bylo záhodno obvinit dva Topolánkovy muže, jenže tady - bez ohledu na nějaký detektor lži, o jehož výsledku jsme byli navíc až dosud informováni pouze samotným poslancem - zůstáváme stále jen u Kořistkova tvrzení a to je podle všeho na zatýkání, vznášení obvinění a uvalování vazby proklatě málo.
Prohlášení občanských demokratů - jakkoli je jinak jejich vystupování v celé kauze pozoruhodně bezzubé a chabé - že policie v tomto případě postupuje na politickou objednávku a vyšetřování je zmanipulované, možná nebude tak daleko od reality, jak by se ještě pár hodin předtím mohlo zdát.

JAG


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku