Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 2.10.2004
Svátek má Galina
  Výběr z vydání
 >MOBY DICK: Kořist managorů Českých Textáren v ohrožení
 >POVÍDKA: Viděno zezadu
 >FEJETON: Petříkův kamarád
 >POLITIKA: Komunistické metody policie
 >Z MÉHO PODKROVÍ: SpaceShipOne a terminologie
 >ÚVAHA: Sedmnáctileté oči
 >BRNO: Kdo vyhraje referendum? Pravda a láska
 >BRNO: Stanovisko Konzervativní strany k přesunu nádraží
 >LITERATURA: Škvorecký, Viewegh, Obermannová...
 >CHTIP: Čtyři přátelé vyrazili hrát golf...
 >FILOSOFIE: O náboženství a ateismu
 >POLITIKA: Čeští exoti v Evropě
 >POLITIKA: Vzpomínky na skutečnost
 >INTERNET: Jak jsem neotestoval službu Internet Expres
 >PRÁVO: K Zákonu o zaměstnanosti

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
2.10. Něco končí a něco začíná


V posledních dvou dnech došlo v Praze ke dvěma spolu nesouvisejícím a přesto pro Prahu významným událostem.
Včera začaly být z centra města odstraňovány krávy, a to krávy ne jen tak ledajaké, krávy plastikové, různě pomalované a vystavené zde už od začátku června. Nejenom, že nám tyto krávy v rámci dobročinného projektu CowParade Prague 2004 zpříjemňovaly procházky po městě a činily je přece jen poněkud nevšednějšími, ony hlavně vydělaly, a to zejména na charitativní účely (část výtěžku připadne kupříkladu nadaci Krtek při onkologickém ústavu v Brně). Kdo totiž takovou krávu sponzoroval (tzn. na podstavci byla cedulka s jeho jménem nebo názvem firmy), musel zaplatit nemalých 195 tisíc korun, kdo si ji zakoupil do svého vlastnictví a kráva mu tedy po skončení projektu připadne, musel dát tisíců 245.
Jak jsme se ale dozvěděli, narozdíl od jiných měst je patrně Praha plná samých barbarů - stovka krav byla během oněch čtyř měsíců nejrůznějším způsobem poškozena, jedna socha skončila ve Vltavě a jedna byla dokonce ukradena. Dá se tedy předpokládat, že zbývající krávy si po naložení na náklaďák oddychly. Přesto jich ještě asi třicítku pořadatelé ponechávají na jejich místech o dva týdny déle. Zřejmě jim není těch ubohých zvířat líto...
O den dřív došlo v Praze k jiné významné události - na Žižkově byla autům po devítiměsíční rekonstrukci znovu otevřena spodní část Seifertovy ulice. O tři měsíce dříve před plánovaným termínem si tak mohou řidiči dopřát poněkud volnější průjezd Žižkovem, celou dobu byli totiž odkázáni jen na Husitskou a na ni navazující Koněvovu třídu, kde auta spíš postávala a kdyby šoféři nemuseli pokračovat dál, jistě by raději (a rychleji) celý úsek prošli pěšky. V "Seifertce" teď budou mít oproti minulosti k dispozici o dva jízdní pruhy navíc, nebudou muset vjíždět na koleje a tím zbytečně iritovat tramvajáky a jejich cestující a z křižovatky U Bulhara budou moci opět pokračovat na Magistrálu nebo do centra města.
Něco tedy skončilo, něco začalo. Obě události ale mají jedno společné - byly, resp. stále jsou ku prospěchu lidí. A to není málo.

JAG


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku