Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 5.10.2004
Svátek má Eliška
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Kratochvíle s někdejší ideologickou diverzí
 >POLITIKA: Zbytečně hysterická ODS
 >EKOLOGIE: Genoví udavači
 >ARCHITEKTURA: Podivuhodné stavby - Baba
 >RODINA A PŘÁTELÉ: SpaceShipOne potřetí
 >PRÁVO: Železná logika strážmistra Flanderky
 >ÚVAHA: Traumata dějin českých zemí - aspekty neemocionální
 >DOPRAVA: Zábava zvaná Ares
 >PSÍ PŘÍHODY: Nech ten tenisák
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Hodný, zlý, ošklivý a nedůsledný, část I
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Stop izraelským masakrům!
 >CHTIP: Počítač - lékař
 >PENÍZE.CZ: Hypotéku? Na poslední chvíli?
 >EKONOMIKA: Září nepotvrdilo pověst špatného měsíce
 >IZRAEL: Hrozí Chrámové hoře zhroucení?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
5.10. ŠAMANOVO DOUPĚ: Stop izraelským masakrům!
Jan Kovanic

Minulý čtvrtek rozpoutal Izrael časově neomezenou operaci na palestinském území v severní časti pásma Gazy. Do oblasti Džabálíja, kde žije asi 100.000 Palestinců vtrhlo přes dva tisíce izraelských vojáků s dvěma sty tanky. Do nedělní noci bylo zabito přes padesát Palestinců. Střela z jednoho tanku dopadla na tržiště, kde zabila sedm lidí. Svědci uvedli, že se jednalo o civilisty a nikoliv ozbrojence. Nemocniční zdroje informovaly, že z dvaceti zraněných dětí a nezletilých je deset v kritickém stavu. Později pak izraelští vojáci v táboře zastřelili dva palestinské mladíky ve věku 12 a 14 let.

Izraelské buldozery drtí domy civilistů, ničí silnice a sady. Izraelský premiér Ariel Šaron prohlásil, že izraelská armáda bude v operaci pokračovat, dokud z tohoto území nepřestanou všechny palestinské raketové útoky na izraelská města. Podomácku vyráběné rakety už zvýšily svůj dolet z 9 na 15 km.

Kásam, takto armáda hnutí Hamas, prohlásil, že ostřelování izraelského území bude pokračovat a rozšíří se i na město Aškelon. Palestinská samospráva v čele s Jásirem Arafátem vyzvala k mezinárodnímu zásahu. Ale ne proti teroristům, které jeho ozbrojené složky nejsou schopny ani ochotny eliminovat a vůči nimž je izraelský útok prvotně namířen. Mezinárodní zásah má být veden proti "izraelským masakrům".

Hnutí Hamas prohlásilo, že ani přes izraelskou ofenzivu nehodlá s odpalováním raket přestat: "Střílet rakety na Sderot je součástí legitimní obrany vůči izraelské agresi proti našemu lidu." Minulou středu, 29.9., vystřelili Palestinci na toto město v průběhu září už třicátou raketu. Tato střela zabila dvě děti předškolního věku. Teprve potom začala izraelská ofenzíva.

Co nejdůrazněji protestuji proti tomu, že Šaron nezasáhl proti stanovištím palestinských raket už dříve a čekal až na tento izraelský masakr, tedy masakr na území Izraele!

Ukazuje se, že strategie stažení z pásma Gazy je nanejvýš pochybená, protože nepřináší izraelským občanům slibovanou bezpečnost. Bezpečnost by mohl přinést skutečně mezinárodně koordinovaný nátlak (i ozbrojený!) - ale proti Palestincům. Bezpečnost by mohl přinést mezinárodní politický tlak vůči arabským zemím, aby Palestince, kteří si to přejí, integrovali ve svých zemích - stejně jako to musel udělat Izrael s Židy, kteří byli po roce 1948 bez majetku a jen s holými životy vyhnáni z arabských států.

Co nejdůrazněji protestuji proti tomu, že palestinská samospráva podněcuje, financuje a podporuje terorismus. Co nejdůrazněji protestuji proti tomu, že země Evropské unie včetně České republiky svou reálnou politikou podněcují, financují a podporují palestinský terorismus proti Izraeli.

To je řevu proti vstupu "islámského" Turecka do EU, to je řevu proti "islamistickým šátkům" na veřejných školách, ale posílat peníze na plánovité vyhlazení Izraele do roku 2025 (podle prohlášení Hamasu), to novodobým Daladierům nevadí!

Evropo, vzpamatuj se - ty palestinské rakety financuješ ty a ony padají na tebe!!!

Psáno v Praze dne 4. října 2004


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku