Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 11.10.2004
Svátek má Andrej
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Uplácet politiky je trestné
 >VÝROČÍ: Před 20 lety dostal Nobelovu cenu J. Seifert
 >TELEVIZE: Křupan v Kotli
 >PRÁVO: Pár laických rad utajeným zlepšovatelům
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nordická lest severně nad Táborem
 >SPOLEČNOST: Neprávní stát
 >PRÁVO: Aby bylo jasno o 6.říjnu 2004
 >PSÍ PŘÍHODY: Energeticky náročné hlídání
 >TV A SEX: Konec Miliónového páru, konec iluze?
 >HUDBA: Spousta andělů, jedna Aneta
 >PENÍZE.CZ: Zemětřesení v pojistných smlouvách
 >MÉDIA: Ani za milión
 >PRÁVO: Žijeme v demokratickém právním státu?
 >KNIHA: Čas voněl snem. Stručný přehled dějin VKS(b)
 >MOBY DICK: Kokotovým hostem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
11.10. TELEVIZE: Křupan v Kotli
Jiří Wagner

Kdo v pátek sledoval vystoupení ministra Škromacha v nováckém Kotli, mohl (ale nemusel) být překvapen zjištěním, jaké nevychovance máme ve vládě. Do televize byl totiž pozván první místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach. Jeho vystoupení vyťalo sloganu "Myslíme to upřímně" řádný políček a snad přesvědčilo některé váhavce o jeho falešnosti a prázdnotě (hesla i ministra).

Škromach sice v úvodu přinesl moderátorce Jílkové květiny, ale tím veškerá jeho slušnost skončila a začalo čtyřicet minut bezbřehého hulvátství. Hned po úvodní otázce ("Co hodláte dělat pro náš kraj, Severomoravský, v otázce nezaměstnanosti?") začal totiž jeho nepřetržitý monolog chvály sedmi let vlády sociální demokracie a snášení nejrůznějších příkladů, jak jeho strana pomáhá lidem, hospodářství a vůbec celému státu. A nebyl k umlčení, přestože žena, která otázku položila, chtěla pokračovat v diskusi. Škromach jí jakžtakž dovolil dokončit doplňující otázku, ale to bylo všechno. Pak jej nedokázala přerušit ani Jílková, ač už je v těchto diskusích dostatečně zběhlá. Celé jeho extempore, uvozené tvrzením, že "se snaží odpovědět, vysvětlit dvěma větama", skončilo tím, že ministr mlel a mlel a nenechal se zastavit ani moderátorkou, jíž nedovolil dokončit jedinou větu, ba nedokázal jej přerušit ani ryk celé arény. Jílkovou osočil z toho, že mu skáče do řeči, ale kdykoliv někdo něco řekl, už v po několika slovech skočil ministr do řeči jemu. Při dotazu na paraolympioniky už po jedné větě hovořil o problémech ODS a vrcholem bylo, když se mu několik minut neúspěšně pokoušela jedna divačka položit otázku, avšak podařilo se jí jen mnohokrát do mikrofonu opakovat "Pane ministře, mám slovo, pane ministře...". Škromach neměl ani špetku slušnosti, aby ji nechal hovořit, a relativně jej umlčela až Jílková, a i to teprve po dlouhé době ministrova žvanění. V podstatě žádnému z tazatelů nedovolil tento vládní činitel(!) položit otázku souvisle, pokud už mu ji nechal dokončit vůbec.

Nevychovanost ze Škromacha přímo čišela a bylo s podivem, že nezačal diskutující (lépeřečeno lidi, kteří se o diskusi neúspěšně snažili, včetně paní Jílkové) inzultovat. Ostatně Škromachovo grobiánství je všeobecně známo, nedávno připomněl v Právu Alexandr Mitrofanov jeho smutně proslavené výroky (např. US-DEU nazval starými k... v novém bordelu a sociálním demokratům zase přisoudil těžký úděl vybírání latríny po ODS holýma rukama). Sdělovací prostředky sice píší, že Škromach je jakousi "lidovou" hlásnou troubou sociální demokracie, respektive Stanislava Grosse, ale svoje neomalené chování by si měl přece jen tento politik schovat na jednání s koaličními partnery a neprezentovat takto stranu před televizní kamerou.

Nicméně je vidět, v jakém prostředí soudruh Škromach vyrůstal a která partaj jej vychovávala (jeho současné životopisy cudně zamlčují skutečnost, že byl v letech 1982 až 1989 členem KSČ) a přestože se honosí titulem inženýra, chováním a vyjadřováním se blíží spíš pověstnému dlaždiči.

Snad Škromachovo vulgární vystupování vyhovuje některým voličům ČSSD, ale slušným sociálním demokratům muselo být z jeho televizního extempore stydno. Škromach neposloužil ani svému premiérovi, po různých Iblech a Přibylech byl jen dalším, kdo ukázal občanům, jakými lidmi se mladý a "nadějný" Gross obklopuje a kdo je mu blízký.

Když se autor tohoto příspěvku bavil s jednou přítelkyní o hulvátství ministra Škromacha v Kotli, měla kamarádka jednoduchý návod:

"Jílková mu měla dát pár facek, nakopat pr... a bičem vyhnat ze studia!!!"

Takovým řešením by se ovšem moderátorka snížila na úroveň svého hulvátského hosta, takže je dobře, že nechala na divácích, aby si názor na pana ministra utvořili sami.


Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku