Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 13.10.2004
Svátek má Renáta
  Výběr z vydání
 >KAUZA KOŘISTKA: Tisková zpráva
 >KAUZA KOŘISTKA: Neměl by to být konec
 >EVROPA: Vítej nám, Turecko
 >POLITIKA: Volby na zkoušku
 >POLITIKA: Třetí komunistický puč na obzoru?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: První mrazík
 >VZPOMÍNKA: Sobotní návštěva
 >SPOLEČNOST: Vítejme v policejním státě
 >PSÍ PŘÍHODY: Zase ten zpropadený tenisák
 >KNIHA: 101 strategií jak se nezbláznit v šíleném světě
 >CHTIP: Na radnici
 >PENÍZE.CZ: Zemětřesení v pojistných smlouvách II.
 >SPOLEČNOST: Vládci razítek
 >ARCHITEKTURA: O betonových krabicích a zlých cizincích
 >PRÁVO: Policejní kontroly poslanců aneb od demokracie k diktatuře

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
13.10. POLITIKA: Třetí komunistický puč na obzoru?
Jarmila Kubáta

První komunistický puč jak známo se odehrál r. 1948 v tzv. Vítězném únoru. Tenkrát komunisti ukradli kapitalistům majetek a zestátnili ho. Dostali jsme se do područí bolševického Sovětského svazu a pod vedením diktátora Stalina zde byla nastolena diktatura proletariátu - čili totalita. Hlavním rysem této totality bylo, že si všichni byli rovni - ale komunisti byli rovnější. Lapidárně řečeno, soudruzi byli šlechta a ostatní lidé byli občany druhé kategorie.
Tohle se dělo podle stejného scenáře ve všech komunistických satelitech Sovětského svazu.

Druhý komunistický puč r. 1989, zvaný Sametový se opět odehrál pod taktovkou Moskvy. Soudruzi v Moskvě totiž zjistili, že socialismus je slepá cesta, která nikam nevede a že se jim vše samo hroutí pod rukama. A tak vypracovali scénáře a ve všech jimi okupovaných zemích proběhly "revoluce". Ta naše Sametová revoluce byla sametová proto, neboť díky Havlovi a spol. se s komunisty jednalo víc než sametově. Nebyli ve skutečnosti odstaveni od moci a autor pendrekových zákonů Čalfa dokonce dělal Havlovi poradce. Tím se stalo, že postupně obsadili zpět všechny důležité posty (proto ten název postkomunisti a postkomunistické země je správný). A jelikož ani jejich rudá mafiánská klientelistická síť z dob socialismu nebyla rozbita- tak rozkradli ve velkém státní majetek a stali se z nich kapitalisti. Již celých 15 let si užíváme svobody a demokracie, která má ovšem drobné kazy - jasnozřivý Karel Kryl ji hned na začátku nazval demokratůrou. Prý jsme si všichni rovni. Jenže se ukazuje, že novodobí velkokapitalisti - bývalí komunisti jsou opět rovnější. Jejich miliardové tunely jsou totiž jaksi nepostižitelné, zatímco běžní občané jsou čím dál víc sešněrováváni všemi směry přebujelou byrokracií a čím dál víc buzerováni arogantní policií.
Tohle se děje podle stejného scénáře ve všech postkomunistických zemích.

Zdá se, že třetí komunistický puč se odehraje r. 2006. Já ho rovnou pracovně nazývám jako Vítězný, sametový, volební. Opět v tom bude mít prsty diktátor z Moskvy, tentokrát zvaný Putin. Příprava na ten puč je totiž velmi pečlivá, je znát ze všech dosavadních činů vládnoucích papalášů - ať z levé, či z pravé strany.
Podle nejnovější volební prognózy zveřejněné v MFD dne 11.10. vypadá rozložení sil mezi stranami takto:
ODS by získala zaokrouhleně 30 procent hlasů, to je 68 křesel.
ČSSD 26 procent hlasů to je 59 křesel.
KSČM 21 procent to je 49 křesel
KDU-ČSL 11 procent to je 24 křesel.
Pokud se však nastrčený mladý Gross a jeho parta starých estébáků stihnou do voleb spojit s KSČM, tak získají součet voličů ČSSD a KSČM. Čili to by znamenalo, že by ve volbách totálně zvítězili, neboť by dohromady získali 108 křesel. A když se k vítězům přidají lidovci, jak mají vždycky ve zvyku, tak 132 křesel.

V tomto třetím puči by cherubínek Gross s prohnilou duší a jeho Melody boys z tajných služeb zde nastolili TOTALITU PENĚZ a TAJNÝCH SLUŽEB. Co tím mám na mysli? Že s pomocí tajných služeb bude moci finanční oligarchie neomezeně vládnout masám i neomezeně a pohodlně krást. Neboť s pomocí drastických finančních sankcí a za vydatné pomoci zjevných i tajných policajtů budou moci kdykoliv zničit kteréhokoliv odpůrce a oponenta Nového totalitního orwellovského režimu - který se ovšem bude pečlivě tvářit jako demokracie. A novináři? Z nezávislých hlídacích psů demokracie se opět stanou jen ubozí slouhové a poskoci mocných.
V ODS je těch postkomunistických vohnoutů přece jen o něco míň, ale nejsem si jista, že až je budu volit, že tím něco zachráním. Ovšem když nic jiného, alespoň formálně se musí tvářit jakž tak pravicově. Vrtá mi ovšem hlavou, proč je Topolánek vůči Grossovi tak slabošský, bezvýrazný a s nanicovatým volebním programem. Má snad neschopné poradce?
A zdá se, že podobné děje podle podobných scénářů budou opět probíhat i v ostatních "demokratických" bývalých satelitech Ruska. V samotném Rusku už diktaturu mají.


Další články tohoto autora:
Jarmila Kubáta

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku