Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 16.10.2004
Svátek má Havel
  Výběr z vydání
 >VESMÍR: SpaceShipOne
 >MOBY DICK: Horečnaté noviny
 >MÉDIA: Válka o Novu (2.)
 >SPOLEČNOST: V noci do Carrefouru? Rozmyslete se!
 >POVÍDKA: Víte, jak mi asi je?
 >MÉDIA: Vymývání mozků – světová tradice
 >SPOLEČNOST: Zločiny padají do tmy
 >POVÍDKA: Správné volby
 >PRÁVO: Policejní hlavy padat nemohou
 >DOKUMENT: Trestní oznámení na pracovníky justiční stráže OS Přerov
 >LIDÉ: V Londýně zemřel český fotograf Ivan Kyncl
 >PRÁVO: Novely zákonů – bič na studenty!
 >SPORT: Beckham a žlutá karta
 >VZPOMÍNKA: Česko – český slovník
 >PENÍZE.CZ: McPartland: Nespojujte Provident Financial s lichvou!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
16.10. MOBY DICK: Horečnaté noviny

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Stejně jako jména politiků, států, kontinentů a mezinárodních institucí. Zato citáty z novin tohoto týdne byly upraveny jen mírně.)

*******************************************************************************

Pondělí 11. října 2004

Včera večer mi volal Duto Hlav, že si musím vzít okamžitě nedovybranou loňskou dovolenou, protože Evropská unie na tom trvá. Moc jsem mu nerozumněl - měl jsem vysokou horečku, někde jsem chytil nějaký nepočítačový virus. Jak se mi to hodí - týden si poležím a budu jako rybička!

Úterý 12. října 2004

Ležím, piju, potím se a z dlouhé chvíle si čtu noviny. Státní dluh se zvyšuje. 750 tisíc státních zaměstnanců dostane přidáno, rozhodlo o tom jednání vlády, pardon, strany, s odboráři, které za vládu, pardon, stranu, vedl ministr práce a soc. věcí, pardon, bývalý šéfodborář (který se nejmenuje Mlha). Nejvíce dostanou přidáno policisté. Naděje, že policie vypátrá pravdu o Kořistkově výpovědi na detektoru lži, je malá. Jeden a půl miliardy se mezi státní zaměstnance rozdělí plošně - kdo má víc, dostane víc, kdo míň, dostane míň.
Zvláštní úkaz - všichni mají míň, než kolik činí průměr v jejich oboru!

Středa 13. října 2004

Ležím, léčím se, čtu noviny. Ostravská státní zástupkyně Zlatuše A. vyčetla policistům, že při zatýkání a vrtulníkovém únosu podezřelých Dal. a Več. se dopustili chyb. (Používám zkratek, abych neovlivnil budoucí soudce, protože ty parchanty by jinak nemohl nikdo soudit - všichni soudci by byli nějak podjatí.) Kořistka protestoval, protože se také chtěl proletět vrtulníkem, ale policajti ho nechali sedět doma. (Kořistka zkratku nepotřebuje, protože o tom se ví, že je nevinnej - sám to na sebe prozradil a není mu proč nevěřit.)
Čtu si i zprávy z Evropy. Italský kandidát Butt. nebyl doporučen jedním z výborů Evropského parlamentu do funkce eurokomisaře pro vnitro a spravedlnost. Moc se totiž zajímá o vnitro homosexuálů a žen, jež by podle jeho názoru měly hlavně rodit. (Tedy jen ty ženy - ach ta horečka. Zde píšu zkratky, abych neovlivňoval nezávislé rozhodování EU.) On se euposlancům nelíbí ani předseda eukomise Barr. Ale co mají dělat - tihle komisaři jsou vlastně jmenováni, nikoli voleni.
Čtu si i zprávy ze světa. Rada bezpečnosti OSN dostala zprávu, že se z Iráku ztratil nějaký televizní program - ne, je to kompletní jaderný program, včetně všech citlivých komponent. Prej to rozkradli sami Iráčani při rabování, kterým oslavili své osvobození.

Čtvrtek 14. října 2004

Léčící dovolená pokračuje. Vláda, totiž strana, prosadila v čr. poslanecké sněmovně přidání policii. Učitelé ztratili iluze - odcházejí ze škol a nechávají se verbovat k policii. Místo nich budou na školách učit policajti - prej ty haranty nikdo jiný nezvládne.
Butt. se euposlancům stále nelíbí. Ale jenom některým. Předseda lidovecké frakce Pött. je spokojen - Butt. prý prokázal, že má dobré schopnosti vést resorty jak vnitra tak i spravedlnosti. I Pap. je s Butt. spokojený. Co teda bude dál? Nakonec stejně rozhodne Barr. podle svého. "Poslanci i komise se dostali na neznámý, panenský terén," uvedl předseda euparlamentu Borr. Totiž - ještě se nestalo, aby demokraticky neschválili navržené kandidáty. Asi budou muset tuto panenskou půdu nějak znásilnit.
V Súdánu živoří jeden a půl milionu černochů v utečeneckých táborech. Hlídají je arabské milice Džandžauí, které je už dva roky vyhánějí z domovů. Džandža byli vyzbrojeni vládou. (Súdánskou.) Z oblasti byli vyhnáni i humanitární pracovníci. Rada bezpečnosti OSN věc vyřešila - v červenci súdánskou vládu upozornila, že jestli takhle bude pokračovat dále, tak se OSN rozhodne, co podnikne. Jasný krok OSN nyní následovala i EU. Pokud do dvou měsíců Súdán situaci nevyřeší, tak bude EU postupovat přesně tak, jako Rada bezpečnosti OSN. Ta nyní do oblasti navíc vyslala své pozorovatele, jestli se tu náhodou neděje genocida. Naštěstí ne - bylo zatím zabito jen 50.000 lidí. "Nebyl učiněn dostatečný pokrok, co se týče civilistů v Dárfúru," prohlásil nizozemský ministr zahraničí Bot (to není zkratka). Nejspíš se musí počkat nejméně ještě ty dva měsíce, aby přibylo alespoň pár set tisíc mrtvých. Súdánský ministr zahraničí Mustafa Ismaíl prohlásil, že takový postup je sprostým neokolonialismem a zároveň požádal o několikamiliardovou půjčku - Džandžům už docházejí náboje a nechtějí se uchylovat k nehumánním a pracným mačetám.

Pátek 15. října 2004

Dohledová prověrka ostravského krajského státního zastupitelství nad okresním státním zastupitelstvím vyvolala silné reakce jak policie, tak i dalších činitelů. Krajská státní zástupkyně Zlatuše A. prohlásila, že policisté v případě Kořistka jenali nezákonně. Bude nad ní proto provedena dohledová prověrka ze strany vrchního státního zástupce. Ministr Bub. prohlásil, že nezákonně jednala jedině Zlatuše. Policie postupovala správně, protože jinak by se nemohla dostat k odposlechu a ke kontu jistého Top. politika. Možná, že euproblém s eukomisařem pro euvnitro by se vyřešil, a Barr. i Borr. by dosáhli svého, kdyby místo Butt. nastoupil Bub.
Káva vylitá do hlasovacího zařízení zhatila jednání Poslanecké sněmovny. Sláva!

Sobota 16. října 2004

Tento týden jsem měl silnou horečku, protože se mi zdálo, jako by se v novinách psaly jen samé nesmysly o nesmyslech. Dnes jsem se povyzdravil - sobotní tisk nebereme, v televizi sleduji jen reklamy a v rozhlase poslouchám toliko pohádky.
Och, jak se již těším do příjemné a idylické reality mých drahých Českých Textáren!

*******************************************************************************

Co se stalo v Českých Textárnách

minulý týden: Kokotovým hostem

předminulý týden: Kořist managorů Českých Textáren v ohrožení

..............................................................................

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. Ale kde ji prodávají, nevím. Stojí 199,- Kč.
Avšak můžete si knížku objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz , pak ještě doplatíte za poštovné.

Dva předcházející týdny viz v horních odkazech. Odkazy na články od března 2003 do současnosti naleznete v rubrikách Šamanovo doupě a Zábava.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz. Předem děkuji!

Případně si poslužte komentářem.
>>:))

*******************************************************************************


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku