Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 18.10.2004
Svátek má Lukáš
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Otrávená bublina jménem Kořistka
 >ZDRAVOTNICTVÍ: O stříhání nehtů a komorách
 >PRÁVO: Předčasný masopustní rej
 >POLITIKA: Bude Gross vypovídat na detektoru lži?
 >SPOLEČNOST: Ochranářský šiml
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak bylo na Invexu
 >MÉDIA: Smějeme se s Františkem Janečkem & Co.
 >SPOLEČNOST: Je vůbec v Česku možná demokracie?
 >PSÍ PŘÍHODY: Zkreslené vnímání času
 >ÚVAHA: Naše zdraví a ČN
 >ZAMYŠLENÍ: Taková obyčejná privatizace
 >POLITIKA: Podle vzoru "gestapo"
 >SVĚT: Na okraj jednání o vstupu Turecka do EU
 >HISTORIE: Památník obětí komunismu tábor Vojna
 >PENÍZE.CZ: Obligace, pokladniční poukázky, STRIPS... nekoušou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
18.10. RODINA A PŘÁTELÉ: Jak bylo na Invexu
Ondřej Neff

V sobotu jsem se krátce zmínil o výletu na Invex. Působil jsem tam na stánku Institutu digitální fotografie IDIF a taky jsem se pokouknul kolem.
Invex je mrtev, takový byl můj první dojem. Oficiální prohlášení hýří superlativy, ovšem nelze nevidět fakt, že vystavovatelé se dostavili v míře mnohem menší než kdykoli před tím. I náš stánek Idifu byl v hale B, velmi málo zabydlené - v patřech ani jeden stánek, jen buřtostánek a ten se nepočítá.
Ovšem ti vystavovatelé, kteří se dostavili, mohou být spokojeni - pokud je zajímají návštěvníci. Stánky byly obložené lidmi, takže potud byl Invex úspěšný pro vystavovatele. Pokud ovšem je cíl účasti jiný, tedy vzájemné kontakty firem, kšefty a pod., pak mám své pochybnosti.

Z fotografických firem velkého významu měl na Invexu stánek jen Canon. Z akcí které se kolem něho točily budu jmenovat čajovnu - protože na Invexu je velmi obtížné se najíst něčeho jiného než blátivého párku, chodil jsem tam do čajovny na zelený čaj a po návratu jsem nadchnul Ljubu (milovnici zeleného čaje) vyprávěním o zařízení, které se jmenuje čajové moře - je to deska určená k přípravě čaje. Má v sobě šuplíček na vycibraný čaj, který do něho teče mřížkou, všechno je to z ambusového dřeva a je to moc krásné, jako vše, co se čajového obřadu týká.

Patálie s notebookem byla další tak trochu zaznamenáníhodná příhoda. Můj notebook si usmyslel, že si přeje myš a že nebude reagovat na touchepad. Různí experti bádali, nakonec jsem závadu ostranil já, laik: v sousedním stánku Logitechu jsem vyžebral myš a ještě mi tak ukázali náramnou novinku - laserovou myš Logitech, která je přesnější než normální myš a neztratí se ani na úplně hladké jednobarvené ploše.
Jak příště na Invexu?
Jsem zvědavý, jestli ještě nějaký bude.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku