Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 19.10.2004
Svátek má Michaela
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: V minulosti nebo mimo mísu?
 >POLITIKA: Gott a Vondráčková pro policejní stát
 >ARCHITEKTURA: Podzim v Plečnikových zahradách
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Konverze vrchu Mrázovka na park pokračuje
 >VESMÍR: Vedle jak ta jedle
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Dvě vdovy, aneb čas plyne
 >BRNO: Ještě o referendu
 >PSÍ PŘÍHODY: Bloudění za humny
 >POLITIKA: Volební neúčast láme rekordy
 >KNIHA: Český rozhovor v čínském rozhlase
 >SVĚT: Co může dnešní Evropa nabídnout světu
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Anekdoty z německé ekonomiky
 >ÚVAHA: Siréna
 >PENÍZE.CZ: Dupe nosorožec po podepsaných smlouvách?
 >VZPOMÍNKA: Gottwald na stokoruně

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
19.10. RODINA A PŘÁTELÉ: Konverze vrchu Mrázovka na park pokračuje
Ondřej Neff

Počasí se pokazilo, prší, je zima, avšak práce pokračují ve velkém tempu. Těžko odhadovat, ale myslím, že pokud úsilí nepoleví, za čtrnáct dní by mohl být park hotový. Už je v podstatě dokončené schodiště - to zde bývalo už v dobách, kdy pan Mráz postavil pro dělníky z Ringhoferovy vagónky obytné domky. Postupně zchátralo, nakonec ho uzavřeli - a za pár dní se po něm bude moci zase běhat.
Cestičky podél ohrady zahrádkářské kolonie už jsou vydlážděné a staví se nové schodiště, které povede do míst, kde ulice Mrázovka začíná (tam taky je dům číslo jedna, který spousta lidí marně hledalo, protože jeho číslo bývalo skryto za telefonní budkou). Skoro hotová je hrací plocha pro pétanque, pro tu skvělou francouzskou hru s koulemi a maličkou kuličkou!
Jen jsem zvědavý na údržbu. Všiml jsem si už dávno, že stát či město, prostě veřejná pokladna se jakž takž ochotně otevře k investici. Zatřepe pytlíkem a postaví se a vybuduje to či ono. Třebas dřevěné zábradlí podél cesty Mrázovka. To se teď vyměňuje, to staré shnilo. Jenž, proč to staré shnilo? Protože ho za těch osm let jen jednou natírali: pokoušeli se ho natřít, zasmušilý Ukrajinec došel do poloviny a pak zmizel, zbyla po něm plechovka a zaschlé štětky. Pak jsem se dozvěděl, že neměl pracovní povolení a vyhodili ho. No a na zábradlí pršelo a pršelo a shnilo. Nikdo už nedal peníze na dalšího Ukrajince, na další plechovku a další štětku.
Kdybych chtěl být moc ošklivý, vyslovil bych domněnku, že z mnohamiliónové investice vždycky něco kápne tu pro pana referenta, tu pro paní referentovou, jenže z Ukrajince a jeho štětky nekápne nic. Proto se investuje ochotněji, než udržuje. Ale to je jiná historie. Zatím se investuje a je to dobře, Praha bude mít další moc pěkný park.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku