Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 21.10.2004
Svátek má Brigita
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Kde se schovávají Václav Havel s Václavem Klausem?
 >POLITIKA: Poslanec US-DEU Kořistka vzal úplatek
 >MÉDIA: Vědí novináři o čem píší?
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Tendenční žurnalistika pro začátečníky
 >AMERICKÝ STAV VĚCÍ 6: Mexická cesta
 >PRÁVO: Ministerstvo čuňáren
 >POLICIE: Ostuda Policie ČR aneb Profesionálové v éteru
 >PENÍZE.CZ: Zprostředkovatel-odborník neodborným poradcem?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Koho budou volit Židi
 >SPOLEČNOST: Česká a britská policie aneb Kdo od koho opisuje?
 >EKONOMIKA: Výsledková sezóna končí
 >VZPOMÍNKA: Od katedry k šutru…
 >MÉDIA: Plesl, Zvěřina, Lidové noviny a hnůj
 >POLITIKA: Gross – to je opravdu síla
 >SPOLEČNOST: Dejte peníze policistům!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
21.10. POLITIKA: Poslanec US-DEU Kořistka vzal úplatek
Petr Štěpánek

To, co mnozí zatím jenom tušili, se proměnilo v jistotu. Poslanec Unie svobody – Demokratické unie Zdeněk Kořistka není příliš důvěryhodná osoba. Svědčí o tom případ, který ho usvědčuje z korupčního jednání. Stačilo, aby předseda poslaneckého klubu ODS Vlastimil Tlustý v Sedmičce naťuknul informaci, že Kořistkovi letošní dovolenou nezaplatil nikdo jiný než jeho přítel lobbista Jan Večerek, a do večera prakticky všechno vyplavalo na hladinu.

Kořistka ovšem sám sebe opět vidí jako dokonale férového, pravdomluvného a seriozního člověka a všechno pokládá za normální. V deníku Právo tvrzení Tlustého označil za další pokus ODS uškodit mu na cti a pověsti:

„Na počátku léta na obědě s panem Večerkem, když jsem hovořil o dovolené, mi jím bylo navrženo, že jako přítel majitele cestovní kanceláře má padesátiprocentní slevový bonus. Tento bonus mi pan Večerek nabídl. Nabídku jsem využil. Na účet, který mi sdělil, jsem převedl padesát procent ceny zájezdu. Následně jsem byl panem Večerkem informován, že uplatnil svůj slevový bonus. Upozorňuji, že v té době jsme byli přátelé."

Jak to tak vypadá, unionistický poslanec Kořistka zřejmě žije v trochu jiném světě než my ostatní. Je proto třeba mu důrazně připomenout, že normální lidé nejezdí na dovolenou za polovinu ceny zájezdu, nýbrž pěkně za celou.

Kolik na tom pan poslanec trhnul, totiž – pardon – ušetřil? Deset tisíc? Dvacet tisíc? Čtyřicet tisíc? Ať tak nebo tak, pro normálního smrtelníka jsou to slušné peníze. A obyčejnému člověku takovouhle slevu nikdo nedává.

To si pan poslanec opravdu myslí, že je to úplně normální dostat od někoho pro nic za nic – byť ve formě slevy – desítky tisíc korun? To si fakt myslí, že jeho přítel lobbista Večerek ho obdarovával pro jeho krásné oči? To ho ani ve skrytu duše nenapadlo, že si ho tím zavazuje?

Neměla by nám rovněž uniknout další fakta, která z Kořistkova nečekaného přiznání vyplývají. Všechna média už nás dva měsíce masírují, že ODS za Kořistkou vyslala dva emisary. Ve skutečnosti je ovšem Jan Večerek přítelem Kořistky. A já k tomu ještě dodávám, že donedávna se představoval jako poradce ministra financí Bohuslava Sobotky (ČSSD). Při setkání Dalíka s Kořistkou vystupoval jako prostředník.

Zvláštní vypovídací hodnotu má také usilovná snaha poslance Kořistky označovat Večerka za „bývalého“ přítele. Copak se to asi zadrhlo? Přítelem byl ještě v létě, když Kořistkově rodině „platil“ polovinu dovolené, nyní se k němu nezná.

Je vcelku jedno, zda Zdeněk Kořistka úplatek v podobě zlevněné dovolené přijal už jako poslanec či ještě jako poradce ministra informatiky Mlynáře. Každopádně je to zajímavá informace pro naše policejní orgány. Bude zajímavé sledovat, jak s ní naloží podřízení policejní prezidenta Koláře. Obavy, že všechno bude jako dosud pokračovat ve stylu putimského strážmistra Flanderky, jsou důvodné.
Další články tohoto autora:
Petr Štěpánek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku