Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 25.10.2004
Svátek má Beata
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Neúcta k zákonnosti i k zákonům
 >SVĚT: Zvrácená reality show z Iráku
 >PENÍZE: Komu prospívá penzijní připojištění?
 >PRÁVO: Zmatení jazyka!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kolo ve městě
 >SPOLEČNOST: S jakou morálkou se zdravotnictví uzdraví?
 >FEJETON: Kantoři dostanou přidáno
 >POLITIKA: Zatraceně nezvyklé spojenectví ČSSD a ODS
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak Bart spadnul do rybníka
 >SPOLEČNOST: Proč nemít možnost svobodné volby?
 >ZAMYŠLENÍ: Diktát ulice
 >FEJETON: Pan Krejčí, listonoš
 >PENÍZE.CZ: Vyplatí se vám státní důchodové pojištění?
 >SPOLEČNOST: Klášterní kvas Klasik konzervuje spotřebitele
 >ZÁBAVA:Trocha odlehčení "seriózních" témat aneb "Švarcík" trochu jinak

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
25.10. RODINA A PŘÁTELÉ: Kolo ve městě
Ondřej Neff

Zmínil jsem se o tom už v sobotu na Hyeně. Uviděl jsem na Palackého náměstí podivné trojznaččí a to mě přimělo k tomu, abych uvažoval, jak na tom jsme my, cyklisté, v hlavním městě. Trojznaččí, tedy tři značky. Nahoře trojúhelník Pozor na cyklisty, pod tím Cyklisto sesedni z kola a pod tím čtvereček cyklistická stezka se šipkou. Asi to má znamenat, že stezka je na druhé straně a že cyklista má převést kolo a auta na něho mají dát pozor. Anebo to taky může být pozvánka na výstavu značek. Nebo je to výron něčí pitomosti.

Mohl bych tu bájit o tom, jaké mají cyklisté svoje stezky v Kolíně nad Rýnem, extra stezky včetně extra semafórů, a mluvím o něm jen proto, že jsem tam nedávno byl (a jezdil na kole). Ale v pátek jsem měl v Radiofóru povídání na téma kola ve městě a ono se ukázalo, že slušné stezky mají nejen v Hradci Králové, ale také kupříkladu v Olomouci! Takže ono to jde také u nás.
Napadlo mě například, že by se v Praze dalo velmi dobře použít k budování levných a bezpečných cyklostezek nábřeží . třeba zrovna v úseku od Jiráskova mostu až k Vyšehradu se dá jet po náplavce, mimo úroveň automobilové dopravy. Jinde by stačilo namalovat čáru na chodníku...
Zajímavé bylo, že v tom rozhlasovém pořadu, kde jsem skoro 45 minut debatoval s lidmi, se nenašel nikdo, kdo by se postavil proti cyklistům ve městě, například že jsou nebezpeční a bezohlední atd. A to jsem nahrával na smeč, protože si myslím, že by cyklisté měli mít prostor k projíždění pěších zón a říkal jsem to do rozhlasu několikrát. No vida, a nenašel se nikdo, kdo by na mě byl sprostej!


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku