Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 26.10.2004
Svátek má Erik
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Vzniká evropský nacionalismus?
 >SVĚT: Nové tisíciletí, nové značné starosti
 >SPOLEČNOST: Konečně! (Kam směřuje naše zdravotnictví?)
 >PRÁVO: Ucho vlasti naslouchá
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Chvála posekaných trávníků
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Hypermarkety v sedmimílových botách
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Čeho se bát
 >OSOBNOST: Al Gore
 >PSÍ PŘÍHODY: Nosicí pejskové
 >SPOLEČNOST: O korupci
 >SHINKANSEN: Prvé vykolejení po 40 letech
 >VZPOMÍNKA: Když malé svině rostly...
 >NÁBOŽENSTVÍ: O rozdělení, sionismu a naději
 >PENÍZE.CZ: Vyplatí se vám státní důchodové pojištění? II.
 >POLITIKA: Neúcta k zákonnosti i k zákonům

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
26.10. Jak dojít k rozumným poměrům
(eff)

Poté, co si pozval na kobereček ministra vnitra, pozval na Hrad prezident Klaus i premiéra Grosse. Chce s ním hovořit o krocích, jež by "nastolily normální poměry".
Přejme si, aby schůzka dosáhla vytčeného cíle. Co ale jsou "normální poměry"?
Schůzka bude ve stínu telefonního sluchátka, tedy, byla vyvolána aférou "odposlechů", která bezprostředně následuje na "aféru Kořistka". Obě aféry, jak tvrdíme v našem listě od začátku, jsou pustý nesmysl a dítko nezralých politických poměrů. Lidé vysoce postavení jednají neuváženě a plácají nesmysly a ty pak nabývají gravitační silou netušené průraznosti. Jestliže aféra "Kořistka" má zřejmě nějaké racionální jádro (Topolánkovi emisaři se snažili Kořistku ovlivnit, ani jedna strana to ostatně nepopírá, a je jen otázkou, co kdo komu nabídl a za co), aféra s odposlechy je naprostá virtuální realita. Policie odposlouchávala Peciče a protože je to údajný Klausův přítel, zrodila se spekulace, že mohla tedy slyšet i Jeho Hlas.
Sám Klaus si zřejmě uvědomil absurditu celé této "aféry" a směruje další průběh někam, kde je to reálné a racionální. V tom totálně selhal Mirek Topolánek, který se nechal ovládnout svými emocemi a našeptáváním hlupců a baví publikum žvásty o grosstapu. Klaus měl zase jednou pravdu, když ho v první reakci charakterizoval jako "prázdného topola", stačila mu jedna SMS k mistrovské charakteristice!
Takže jediné, co má smysl a o čem zřejmě bude prezident s premiérem mluvit: jak je to s odposlechy v Česku? Je jich moc, málo nebo přiměřeně? Statistiky ukazují, že jich je u nás víc než v USA, ale jsou to relevantní statistiky? Nesrovnáváme naše statistiky s federálními, zatímco jednotlivé státy a vzhledem ke struktuře demokracie v USA i nižší správní subjekty nemají vlastní odposlechy? Já se ptám, já to nevím. Jen to vím, že USA disponují takovými dohlédacími systémy, jako je ECHELON a CARNIVORE. Do takových systémů máme daleko.
Co je nepochybně skandální a do nebe volající, že se úryvky odposlechů dostávají do novin, zřejmě s politickým zacílením. To jsme zde už psali minule, toto je nepřípustné a na základě tohoto by měly padat hlavy. Ale nesvědčí to o tom, že je u nás nějaké grosstapo. Svědčí to o tom, že je u nás neslýchaný bordel. A jestli se Klaus s Grossem dohodnou na nějakém rozumném postupu, jak tomu zamezit, bude dobře pro nás pro všechny a Klaus splní roli hlavy státu, když už ODS v hysterické křeči selhává jako opozice.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku