Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 28.10.2004
Den vzniku samostatného Československa
  Výběr z vydání
 >DOKUMENT: Prohlášení SOCR ČR k návrhu zákona o prodejní době
 >PRÁVO: Co nám ukazuje kauza „Kořistka“
 >AMERICKÝ STAV VĚCÍ 7: K břehům připlout
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Máme holé ruce! (Mezi Evropou a svobodnou Evropou)
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Vášně, hmoždinky a Archimedes
 >EKOLOGIE: Arne Naess
 >SPOLEČNOST: Demokracie není názor, ale stav věcí obecných
 >POZNÁMKA: Zdeněk Kořistka - Mrva naší doby
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Chleba jak kolo od vozu
 >FEJETON: Poprava květinky aneb Kdo řeže květy, jakých se dočká plodů
 >PRÁVO: Jak je to s těmi odposlechy
 >PSÍ PŘÍHODY: To je pro havrany, ne pro psy!
 >FEJETON: Pražáci a Brňáci
 >POLITIKA: Ať senát schvaluje deficitní rozpočty
 >KULTURA: Incognito

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
28.10. Prolhaná ministryně v roli komika
(eff)

Ministryně zdravotnictví Emmerová podala v těchto dnech ještě lepší výkon, než svého času tehdejší ministr zahraničí Kavan - ten tenkrát vysvětloval, že nevýhodnou smlouvu o pronájmu Českého domu v Moskvě sice podepsal, ale nenese za to žádnou odpovědnost. Emmerová, jak se ukázalo, podepsala návrh na zestátnění soukromého zdravotnictví. Když ale někdo návrh vytáhl z tajného šuplíku, Emmerová prohlásila, že o tom neví a že je to soukromá iniciativa jedněch pánů a že ona je proti.
Emmerová je větší komik, než Vlasta Burian, Ferenc Futurista a Luděk Sobota dohromady - dovede si dělat srandu z celé veřejnosti. Jestli pak se Emmerová objeví na plakátech sociální demokracie? Mohlo by tam být napsáno - mám vás všechny za pitomce a myslím to upřímně.

DOKUMENT:
Prohlášení stínového ministra průmyslu a obchodu Martina Římana k návrhu regulovat prodejní dobu v maloobchodech zákonem ze dne 27.10.2004

Vzhledem k různým vyjádřením v médiích, profesních organizací a dalších, ve kterých je často uváděná zavádějící informace, totiž, že snad všichni zákonodárci podporují toto omezení, zdůrazňuji, že Občanská demokratická strana je zásadně proti tomuto návrhu.
Považujeme jej nejen za nevhodný z praktického hlediska zájmů všech zainteresovaných stran – spotřebitelů, zaměstnanců a zaměstnavatelů, ale především za absurdní vrchol socialistického fanatismu regulovat všechno a všechny.
Fakt, že se k němu hlásí i komunisté je výmluvným potvrzením toho, že způsob uvažování navrhovatelů a podporovatelů je velmi blízký tomu, co tato země zažila před rokem 1989.
Jakkoli se na první pohled může tato problematika jevit jako okrajová, není tomu tak. Pokud návrh bude úspěšný, bude to znamenat, že socialismus se do České republiky vrátil v té nejnebezpečnější podobě, tedy že se již nacházíme ve stavu, kdy většina politické reprezentace je ochotna zcela bezdůvodně oklešťovat svobodu svých občanů.
Martin Říman
Stínový ministr průmyslu a obchodu ODS

Konec dokumentu.


Naprosto souhlasím, lidovecko-socialisticko-komunistický nápad, zasáhnout do životního rodinného rytmu, ve kterém se starost o materiální zajištění rodiny přenesla na volné dny, tedy sobotu a neděli, tento nápad je ODPORNÝ a je třeba proti němu co nejdůrazněji protestovat.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku