Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 29.10.2004
Svátek má Silvie
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Signály z vesmíru
 >FEJETON: Cesta do noci
 >NÁZOR: Doufám, že příští volby vyhrají komunisté
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Pečení chleba
 >ÚVAHA: Neodbytný Lukašenko
 >POLITIKA: Havlovi gladiátoři
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak jsem s Bartem a Iris slavil 28. říjen
 >SPOLEČNOST: Jak „hospodařily“ České lesy?
 >FEJETON: Korfu a kumkváty
 >CHTIP: Sebevrah na střeše mrakodrapu
 >EKONOMIKA: Americké akciové indexy oslabují
 >PENÍZE.CZ: Proč nechci hypotéku s kapitálovou životní pojistkou
 >DOKUMENT: Prohlášení SOCR ČR k návrhu zákona o prodejní době
 >PRÁVO: Co nám ukazuje kauza „Kořistka“
 >AMERICKÝ STAV VĚCÍ 7: K břehům připlout

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
29.10. PSÍ PŘÍHODY: Jak jsem s Bartem a Iris slavil 28. říjen
Ondřej Neff

Čapkův pejsek slavil 28. říjen s kočičkou. Pejsek Bart nemá kočičku, takže musí slavit svátek se mnou. Slavení, to je především vyvěšení vlajky. Když jsme bydleli ve Slapech, měli jsme na zahradě vlajkový stožár, opravdový, s ocelovým lankem na rolnách a tatínek vyvěšoval vlajku na 28. října a tvářil se u toho hodně slavnostně. Já to tak zařízené nemám, ačkoli jsem o tom taky uvažoval - svého času jsem se dokonce ptal v nějakém tom Bauhausu, jestli nemají něco na vyvěšování vlajek a podívali se na mě jako na naprostého idiota. Vyvěšování vlajek? Zbláznil jste se? Budu se muset poohlédnout v Americe - tam mají stožár s vlajkou prakticky před každým domem.
Takže to řeším tak, že poutám žerď vlajky k hromosvodu a doufám, že o sváteční noci nebudou hromy divo bít. Nemusely by, když už to nemáme v hymně.
Barta stejně jako Iris vlajka hodně zajímala. Mám ji schovanou ve sklepě a tam oni oba rádi chodí, jsou tam zajímavé věci, mám tam schované kolo a na ně Bart štěká a Iris pak štěká na Barta, aby neštěkal na kolo a Bart štěká na Iris, nevidíš, že tady musím štěkat, co na mě štěkáš? Na vlajku oba koukali v němém úžasu a cupkali za mnou po schodech, když jsem ji nesl do patra a pak na balkón a pak po žebříku ji soukal nahoru na střechu. Zatímco jsem ji poutal skočpáskou k hromosvodu, pobíhali rozčileně po balkóně. Co tam pán dělá? Nikdy nás nevezme sebou!
Byl by to pro ně svátek nejsvátkovější, kdyby se mohli podívat na střechu. Ale myslím, že takový svátek v kalendáři není.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku