Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 5.11.2004
Svátek má Miriam
  Výběr z vydání
 >USA: Amerika – day after
 >POLITIKA: Teď, když máme, co jsme chtěli…
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Nudle u nosu
 >ÚVAHA: Definice komunizmu jako politického systému
 >POLITIKA: O dvou slušných kandidátech v jednom obvodě
 >ÚVAHA: Boom
 >PSÍ PŘÍHODY: Složité vztahy
 >EKONOMIKA: ČNB bude úroky zvyšovat jen pomalu
 >OSOBNOST: Josef Vavroušek
 >POLITIKA: Moc podivný podpis
 >PENÍZE.CZ: Jak minimální mzda zvyšuje nezaměstnanost
 >AMERIKA: To je neštěstí! To je neštěstí!! Vyhrál Bush!
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Svobodné volby! (Dialog s mocí)
 >EKOLOGIE: Ambrozek má pravdu - už by se na to měl "vysrat"
 >AMERIKA: Je vymalováno

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
5.11. POLITIKA: Moc podivný podpis
Ing. Michal Simkanič

Nějak podivně potichu se v našich médiích letmo prohnala minizpráva o tom, že po odmítnutí tohoto úkonu panem presidentem - kterému by příslušel - podepsali jaksi v zastoupení náš pan upřímný premiér a jeho ministr zahraničí v Římě dokument o přijetí evropské ústavy.

Pokud by tato nepřiměřeně nabobtnalá písemnost skutečně vstoupila v platnost, čemuž snad ještě bude možné zabránit, tak se jedná o zcela zásadní a tak rozsáhlou změnu věcí veřejných, že to v kratičké novodobé historii samostatné České republiky nemá obdoby, a to už jen pro to, že pokud ji to rovnou výhledově nelikviduje, tak to nesmírně omezuje práva nás občanů o své vlastní zemi rozhodovat, pro což se – pokud vím – používají i daleko silnější slova než jen poměrně běžná jako například ztráta suverenity. Vzhledem k tomu, že doposud nejsou vyjasněna naše legislativní pravidla o konání referenda a některé politické síly tomu zcela zjevně a programově brání, hrozí velké nebezpečí, že po počátečním vychytralém oddalování ratifikace tohoto dokumentu může také být tento paskvil z pera sociálních inženýrů a vyčichlých intelektuálů přijat i bez plebiscitu. Nelze už považovat za náhodné, že přes halasný pokřik ze všech částí politického spektra o potřebě nad evropskou koncepcí co nejvíce diskutovat, se ve skutečnosti hraje s občany naší země hra právě opačná.

Vrcholem všeho pak je přiznání naší prapodivné vlády, že k dokumentu se vlastně nebylo dost dobře možno až do poslední chvíle zodpovědně vyjádřit, protože chyběl autorizovaný překlad. Umím si sice představit, že do reálné češtiny nemusí být zrovna snadné přeložit několika set stránkový výplod různých diplomatických vysloužilců posbíraných skutečně z celé Evropy a přesně otaxovat všechna ta poslední vzepětí jejich slábnoucího ega, ale zcela zásadně musím odmítnout závěr, který z tohoto faktu vyplývá. Buď bylo totiž našimi zástupci ve věčném městě podepsáno něco, čemu nemohli ani oni pořádně rozumět a pak to byl akt čisté zvůle anebo jsme neustále saturováni záplavou falešných informací o všem, co se EU týče a to s jediným možným motivem - abychom drželi hubu.

Obě tyto varianty velmi silně zavánějí vlastizradou a potěš nás bůh, je-li navíc ještě k tomu myšlena upřímně…

Ing. Michal Simkanič

www.ceskapravice.cz
Další články tohoto autora:
Ing. Michal Simkanič

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku