Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 4.11.2004
Svátek má Karel
  Výběr z vydání
 >AMERIKA: To je neštěstí! To je neštěstí!! Vyhrál Bush!
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Svobodné volby! (Dialog s mocí)
 >EKOLOGIE: Ambrozek má pravdu - už by se na to měl "vysrat"
 >AMERIKA: Je vymalováno
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem zmatkoval na Digifóru
 >AMERICKÝ STAV VĚCÍ 8: Snahy o pořádek v domě
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Sedm statečných ve vzpomínkách 2/3
 >POLITIKA: Grosstapák Grossašenko z Grossourkova
 >ÚVAHA: Evropa, Evropané
 >PSÍ PŘÍHODY: Zkouška sirén, zkouška psa
 >EVROPA: Proč nepřijmout Turecko do EU
 >NÁZOR: Referendum o brněnském nádraží
 >EKONOMIKA: Evropské trhy čekají na zasedání ECB, americké na výsledek voleb
 >POLITIKA: Dejme Senátu smysl
 >PENÍZE.CZ: 'Nejslavnější' aféra: bankrot Fénixu-život

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
4.11. AMERIKA: To je neštěstí! To je neštěstí!! Vyhrál Bush!
Václav Vlk

Tohle budeme odteďka, co je jasné, že vyhrál president Bush, slyšet a číst až nás z toho bude brnět hlava. Levicoví američtí "politologové", kteří nás tak často obšťastňují v amerických i našich i cizích novinách, intelektuálové všeho levicového a totalitního zaměření budou kvílet a vzdychat, protože vyhrál antikrist Bush. Jenže co by dělali, kdyby vyhrál Kerry?

Bush vyhrál a Amerika má staronového presidenta. Levičáci, zelení, feministky, ekologičtí aktivisté, profesionální i magorovitě umanutí bojovníci za mír, evropští a hlavně francouzští a němečtí politici budou v následujících dnech naříkat a drásat si tváře, jako sbor plaček, který vídáme tak často na záběrech z pohřbů "nevinných Palestinců" z Hammásu, co si někdo dovolil jim oplatit sílu silou .

"Svět se řítí do záhuby a Bush je prorokem zla!" bude znít jednohlasně.

Co kdyby však vyhrál Kerry? To by bylo slávy a jásání. Tedy navenek. V duchu jsou všichni tihle bojovníci za něco a proti odpornému americkému imperialismu z duše rádi, že vyhrál Bush. Protože na toho se to bude nadávat! To se to bude hlasovat v OSN proti americkému imperialismu! To se bude lehce shánět podpora pro vraždění Židů, Iráčanů, Španělů a hlavně všech neozbrojených civilistů. A také se jim, všem těm milovníkům diktatur, totality, matičky Země, na které nebudou žít lidé ale jenom "aktivisté", bude krásně žít. Když mají konečně zase nepřítele! Bílého, křesťana, Američana nestydícího se za to, že je chlap, bílý, křesťan a Anglosas! Jo a bohatý! To je zvláště zavrženíhodné! Tomu já říkám terno, že vyhrál Bush. A v duchu si to říkají všichni ti, kteří nahlas podporovali Kerryho. Nikdo se totiž už nedozví, co by Kerry dělal, kdyby byl president.

Ale kdyby byl Kerry president, komu by všichni nadávali? O kom by psali články? Co by učili ve školách od New Yorku až po Irán, když by nemohli učit, že nejhnusnější je americký imperialismus v čele s Bushem? Co by proboha dělali? Nevím, co ale vím, je jisté.

V duchu a tiše se radují, že vyhrál Bush. O kariéry, místa v organizacích bojujících proti imperialismu a za všechno, co by mohlo být jinak, než by chtěl možná Bush (i když se ho na to většinou nikdo z nich neptal), nebude nouze. Máme na další roky vystaráno, radují se všichni. Už to vypadalo, po pádu sovětského Ruska a jeho říše a hlavně ideálů komunismu, který jeho bývalí poddaní moc neoplakávají, že by museli hledat nějakého nového nepřítele.

Nemusí. Mají starého! USA v čele s Bushem jim všem zaručují, že o svá koryta a ochotné ovečky, které naslouchají tak rády všem totalitárním blábolům různého zabarvení, nepřijdou.

Ať žije Bush! Volají v duchu všichni protibushovští propagandisté. Co by proboha dělali, kdyby ho neměli? A nedej bože, aby vyhrál Kerry! Jak by reagovali na to, co by skutečně jejich vysněný favorit skutečně dělal? Takové neštěstí! Z téhle noční můry je Bushovo vítězství zachránilo.

Ať žije vítěz!
Další články tohoto autora:
Václav Vlk

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku