Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 6.11.2004
Svátek má Liběna
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Koitus volební kampaně
 >PRAHA: Přecházení ulice a ochrana chodců
 >MOBY DICK: Odborářská plemenitba
 >VZPOMÍNKA NA LÉTO: Prázdninový den
 >ZAMYŠLENÍ: Jménem republiky
 >MÉDIA: Blesková zpráva: Arafat možná zemřel
 >AMERIKA: Evangelikálové
 >ZÁBAVA: Test znalostí - příčiny katastrof
 >USA: Amerika – day after
 >POLITIKA: Teď, když máme, co jsme chtěli…
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Nudle u nosu
 >ÚVAHA: Definice komunizmu jako politického systému
 >POLITIKA: O dvou slušných kandidátech v jednom obvodě
 >ÚVAHA: Boom
 >PSÍ PŘÍHODY: Složité vztahy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
6.11. Začaly volby
(eff)

V pátek ve dvě odpoledne začaly volby do krajských zastupitelstev a do třetiny senátu. Bavit se o účasti a vyhlídkách kandidátů asi nemá smysl - v pátek večer. Pozoruhodné snad je pouze to, že v pátek "ČSSD vyhrála boj proti privatizaci nemocnic". Na základě iracionálního a fakty nepodloženého sloganu, že "zdraví není kšeft", se s pomocí komunistů podařilo vpašovat do "zákona proti hluku" brzdu proti procesu, který v krajích celkem logicky začal - totiž proces vedoucí k racionalizaci práce nemocnic. Je to potvrzení teze, že politika je opravdu život v kotrmelcích. Občanští demokraté svého času bránili vzniku krajů - v současném pojetí - zuby nehty, kdežto socialisté se zasazovali o "samosprávu" na krajské úrovni. Ovšem teď, když se kraje ujaly vážně své úlohy a začaly to, co centrální vedení strany, potažmo státu, trestuhodně zanedbává, totiž do praxe uvedenou reformu zdravotnictví, sociální demokracie se postavila proti krajům a snaží se jim vyrvat z rukou právo rozhodovat o vlastním majetku. Opora ve faktech - nulová. Důkazy, že by nemocnice převedené na obchodní společnosti pracovaly hůř, neexistují. Jen ideologický žvást o "kšeftování se zdravím" má působit na city voličů.
Socialisté v den zahájení voleb tedy "utrpěli vítězství". Život si najde cestu k racionalizaci zdravotnictví, i přes vůli ideologů socialistické strany. Padnou bariéry. Čísla o efektivitě nemocnic přestanou být tajná (jako jsou dosud). Do parlamentních voleb zbývají dva roky. To je dost dlouhá doba, aby se určité procesy prosadily a určitá fakta prokázala. Páteční "vítězství" socialistů a komunistů může přinést bumerangový efekt.
To je ale "dohledná budoucnost". Přítomnost, to jsou volby, které probíhají právě teď. Budou mít na vývoj dalších událostí velký vliv, proto - nezůstaňte doma, zúčastněte se jich. Každý hlas má váhu, každý se počítá.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku