Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 8.11.2004
Svátek má Bohumír
  Výběr z vydání
 >AMERIKA: Překvapení o Dušičkách
 >POLEMIKA: Ke „dvěma slušným kandidátům“
 >PRÁVO: Nepracuj a věnuj se rodině!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsme ukládali bus k zimnímu spánku
 >POLITIKA: Vymetání krajů skončilo
 >POLICIE: Co dál?
 >PSÍ PŘÍHODY: Terminátor? Ne. Preparátor!
 >EVROPA: Holandsko v těchto dnech
 >MÉDIA: Bushismus a paní Pekárková
 >ÚVAHA: O dětství i vraždících dětech
 >PENÍZE.CZ: Krach pojišťovny aneb Nebuďme opilí jistotou
 >POLITIKA: Koitus volební kampaně
 >PRAHA: Přecházení ulice a ochrana chodců
 >MOBY DICK: Odborářská plemenitba
 >VZPOMÍNKA NA LÉTO: Prázdninový den

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
8.11. EVROPA: Holandsko v těchto dnech
Jaroslav Teplý

Jak víte, byl před několika dny v Amsterdamu zavražděn mladým "Holanďanem" marockého původu nelítostný kritik islamu, filmový režisér a novinář Theo van Gogh. Vražda byla provedena podle některých pozorovatelů částečně ve stylu nějaké islamské skupiny z doby asi před tisíci lety. Vrah Van Gogha zastřelil, pak mu prořízl hrdlo od ucha k uchu a zabodl do něho dva velké nože, při čemž jedním připíchl k tělu nějaké poselství, a právě to poslední snad pochází z té dávné doby.

O různých aspektech této vraždy dávám teď slovo Holanďanům v příspěvcích vybraných z čtenářské rubriky deníku De Telegraaf .

Isis Leclerc, Amsterdam:
AIVD (holandská BIS) sleduje už delší čas 150 radikálních muslimů, ale nemůžeme nic dělat, dokud oni nic nevyvedou. Řešením je samozřejmě zbavit je holandského občanství a vykopnout je do pouště. Je naším životním zájmeme náš právní stát drasticky zreformovat, abychom se mohli bránit proti fanatikům, kteří těm ostatním šestnácti milionům znemožňují soužití. Ale zřejmě raději necháme náš právní stát ještě 150x znásilnit a vždycky do krve zmláceni budeme politicky korektně koktat: "Ale pánové, takhle přece lidé spolu nezacházejí."

Robert J. Nienhuis, Rotterdam:
V Rotterdamu se lidé jdoucí do mešity rozzlobili na umělce Wima Notthrota který namaloval na zeď nápis: "Nezabiješ". Zatelefonovali na policii, která na příkaz starosty umělecký výtvor odstranila. Novinář, který chtěl odstranění zabránit, byl demonstrativně zadržen. To všechno proto, že tento biblický přikaz muslimové chápali jako provokaci....

F.M. Pellicaan, Beesd
Vražda van Gogha není žádný incident ale následek trendu, který začal již před mnoha lety. Také nyní je slyšet, jak marocké děti ve věku 10- 12 let vraždu schvalují. To říká dost o prostředí, ve kterém jsou děti "vychovávány" rodiči, příbuznými, známými a imamem. Nenávist vůči západním "křesťanským psům" z toho přímo kape. Způsobili jsme si v Holandsku rakovinový nádor, který musíme vyříznout i s kořeny. Jestliže k tomu nedojde, vidím temně budoucnost pro nás a naše děti.

A. Onned, Amsterdam
Před dvaceti lety jsem uprchl z primitivní islamské země, protože jsem nechtěl žít mezi fanatiky a šátky na ženských hlavách.Šel jsem do Holandska, protože to byla křesťanská, svobodná a bezpečná země.Naučil jsem se řeč, pochopil jsem, co je holandská kultura, prostě jsem se plně přizpůsobil. Ale během těch dvaceti let jsem viděl tolik islamisace Holandska, tolik "marokanisovaných Holanďanů", tolik ničení právě té svobody a bezpečnosti, pro které jsem sem přišel, že mohu teď zase hledat asyl někde jinde.Theo van Gogh byl obětí, ale holandská tolerance pachatelem.

_______________

Profesor Smalhout představuje ve svém článku citovaném v mém předcházejícím příspěvku holadského superpřistěhovalce, Prof. dr. Davida Pinta, který pochází z nejzaostalejší části Maroka - pohoří Rif.a který zná dobře tamní obyvatele, jejich tradici a kulturu. Podle něho Holanďané úplně rozmazlili primitivní přistěhovalce, kteří dostali extrémní sociální ochranu a necítili proto žádnou potřebu se přizpůsobit. Naopak, jejich značná část, zvláště marockých "Holanďanů" se domnívá, že se Holanďané musí přizpůsobit jim.

Co je to rozmazlování? Dva bizarní příklady: Pracovníci holandské služby pro občany s psychickými obtížemi RIAGG, jezdí za svými pacienty, respektive "pacienty" do Turecka i do Maroka. Za tím je asi také snaha onoho personálu služebně cestovat.

Holandští lékaři restituují panenství muslimským dívkám, které se mají vdávat a bojí se, že je tatínek nebo bratr nebo někdo z příbuzných zabije, jestliže nejsou už panny. Stojí to prý něco více než 1000 euro a doposud to bylo kryto nemocenskou pojišťovnou. Při zavádění úspor prý tento zákrok má být z pojistek vyňat. Zdá se, že počet tohoto typu vražd není tak docela zanedbatelný. Holandská vláda v těchto dnech uvolnila 300 pracovníků, kteří mají tento problém řešit.

07.11.2004
Další články tohoto autora:
Jaroslav Teplý

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku