Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 12.11.2004
Svátek má Benedikt
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Gross Absurdistan
 >EKOLOGIE: Odpůrci zásahů proti kůrovci na Šumavě usvědčeni ze lži
 >PRÁVO: Prodejní doba? Zeptejte se kandidáta do senátu!
 >POLITIKA: Grossovo volební vítězství
 >SPOLEČNOST: Ostuda agentury Factum Invenio
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Dráteníci
 >POLITIKA: Kdo vyhrál volby? Přece my!
 >PENÍZE: Komora likvidátorů
 >PSÍ PŘÍHODY: Někdo by jí to měl říct
 >HISTORIE: Před 60 lety byl popraven Dr. Richard Sorge
 >ZÁBAVA: Zanikající poezie SPZ
 >SPOLEČNOST: Nevíte, čím se zabývá lobbista? Že bych na to dala děti.
 >PENÍZE.CZ: Podle čeho nakupovat a prodávat akcie
 >EKONOMIKA: Cena ropy rozhoduje
 >SVĚT: Dohadování o identitě a nárocích

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
12.11. POLITIKA: Grossovo volební vítězství
Ing. Michal Simkanič

Každý z vás se už někdy setkal s žertovnou příhodou, když se ve společnosti dospělých ocitne malé dítě a protože se z přechodného nedostatku kamarádů chce zapojit do debaty, tak se snaží hovořit jako dospělý. Padne nějaký ten komický výrok a malý mudrlant je zpravidla odměněn pamlskem a odeslán do dětského pokoje. Takhle nějak v rámci politických debat dnes vypadá náš pan z personální nouze premiér a hezky to vypovídá o absolutní vyprázdněnosti stávající sociální demokracie.

I přesto však je tento jen nedávno uhrům odrostlý mládenec jasným vítězem právě proběhnuvších voleb. Uspokojivě rostoucí okruh svých nenávistných kritiků, kteří právě začali doufat, že jsem se definitivně zbláznil, musím zklamat, protože své tvrzení mohu hravě doložit. Zatímco ODS získala téměř polovinu krajských mandátů a je na nejlepší cestě získat rekordní počet senátních židlí, Stanislav má už nějakou chvíli své jisté. Volební kampaň za jeho upřímnou tvář nepochybně byla historickým rekordem nejen jeho vlastní strany, ale určitě i na celé české politické scéně vůbec a kvalifikované odhady jdou až někam přes dvě stě milionů korun. Z tohoto objemu tekla obrovská část přes jeho více než spřátelené agentury a mnohdy přímo pod kontrolou jeho skromné a jistě také upřímné manželky. Obecně téměř všechny naše agentury jsou okolnostmi nuceny vracet části svého inkasa – a to jaksi bez dokladů - vybraným manažérům zadavatele, protože mají pocit a možná oprávněný, že jinak by se neuživily. I když tedy příslušné bonusové částky těžko kdy někdo vyčíslí - natož prokáže, lze vyvodit, že jejich souhrnný objem je sumou, proti které jsou záviděné platy hejtmanů a senátorů dětským kapesným.

Vítězství se však zaslouží ocenit i v jiných kategoriích – například o nejhloupější televizní vystoupení. Zde by musel zcela bezkonkurenčně zvítězit pan poslanec Karásek, místopředseda politické strany, který byl tak rozrušen z postupu celých dvou kandidátů, že ani nevěděl v jakém je to vlastně volebním obvodu. Zdá se, že víc než jeden postup už je prostě pro mumii svobody nepočítaně mnoho. Pochváleni budiž i pánové Kasl, Zieleniec a Železný, kteří svým přístupem ke všem těm různým drobným a nezávislým všech barev jasně přispěli k jejich vymazání z politické scény. Už bylo na čase …

Ing. Michal Simkanič

www.ceskapravice.cz
Další články tohoto autora:
Ing. Michal Simkanič

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku