Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 13.11.2004
Svátek má Tibor
  Výběr z vydání
 >HÁDANKA: Gross a Gross – poznej rozdíl
 >POLITIKA: Úspěch - předvídavost a pan Kalousek
 >SPOLEČNOST: Dvaceti procentům respondentů se stýská po komunistech
 >MOBY DICK: Evropské textárny
 >PRAHA: Jak jsem potkal bombu
 >POLEMIKA: Stanovisko MMR k certifikaci služeb v cestovním ruchu
 >HISTORIE: Nižněudinsk 1918
 >ZÁBAVA: Test znalostí katastrof a neštěstí
 >OSOBNOST: Henry David Thoreau
 >CHTIP: Cigarety, manželé a telefonický rozhovor
 >POLITIKA: Gross Absurdistan
 >EKOLOGIE: Odpůrci zásahů proti kůrovci na Šumavě usvědčeni ze lži
 >PRÁVO: Prodejní doba? Zeptejte se kandidáta do senátu!
 >POLITIKA: Grossovo volební vítězství
 >SPOLEČNOST: Ostuda agentury Factum Invenio

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
13.11. HÁDANKA: Gross a Gross – poznej rozdíl
Zdeněk Holásek

Bill Gross je šéfem Pacific Investment Management Company LLC. (PIMCO). Je to manažer jedné z největších, ne-li přímo největší společnosti na světě, která spravuje fondy a umísťuje skrze ně peníze svých klientů na všech světových trzích. Podle údajů z webové stránky PIMCO spravuje v r. 2004 fondy v objemu 425 bilionů amerických dolarů.

Bill Gross je tedy jedním z nejmocnějších mužů světa. Začínal v roce 1971, kdy PIMCO založil a v prvém roce dosáhl objemu 12 milionů dolarů svěřených do správy a v r. 1980 již PIMCO spravovala 1,5 miliard amerických dolarů svěřených investory.

Bill Gross začínal s platem dvou desítek tisíc dolarů a v současné době činí jeho plat 40 milionů dolarů ročně bez bonusů a když prodal před několika lety své akcie Allianz AG z Mnichova, utržil několik stovek milionů dolarů a návdavkem se mu dostalo výjimečného postavení.

Bill Gross je charismatický, poněkud asketickým dojmem působící muž v nejlepších letech, který se až fanaticky věnuje sportu, což předvedl před několika lety, kdy během 6 dnů zaběhl 6 maratonů. Dnes se již maratónům nevěnuje, ba ani běhání, protože extrémní námahu nevydržely jeho klouby, zejména pak kolena.

Bill Gross málokdy opouští svoji kancelář v malém kalifornském městě Newport Brach a většinu času tráví prací a jednáním ve své kanceláři.

Bill Gross je vysoce vzdělaným a nanejvýš významným ekonomickým komentátorem a publicistou, pravidelně vystupuje v televizi v odborných relaci a je významným ekonomem, jehož názory jsou poslouchány po celém světě.

Bill Gross to myslí se svými investory upřímně.

Stanislav Gross je předsedou vlády ČR, když předtím vykonával funkci místopředsedy vlády a byl několik let ministrem vnitra. Česká republika je méně významným členem EU a Stanislav Gross se svým vládním týmem spravuje v současné době zhruba 700 miliard korun českých.

Stanislav Gross je jedním z nejmocnějších mužů ČR. V r. 1989 absolvoval železniční průmyslovku a začal s politikou v r. 1990 jako člen Mladých sociálních demokratů. Byl zvolen do Parlamentu a od té doby dodnes parlament již nikdy jako poslanec neopustil. Jeho plat jako předsedy vlády činí zhruba Kč 100.000,-, více však patrně vydělává jeho žena Šárka, která se při vaření melty v parlamentním bufetu natolik vypracovala, že je špičkovou manažerkou společnosti Amway a vydělává patrně více, než její manžel. Při interview sdělila, že vysvětlovat náplň její práce pro Amway je příliš složité.

Stanislav Gross je charismaticky působícím mladým 35 letým mužem s kariérou před sebou. Nepůsobí asketickým dojmem a rád navštěvuje nejrůznější společenské akce. Je o něm známo, že má rád fotbal, který občas i hraje. Je také velkým příznivcem pop music a v r. 2004 navštívil celou hromadu úžasných hvězdných koncertů skvělých umělců, které pro něj a jeho ČSSD připravil přítel František Janeček.

Stanislav Gross se málokdy zdržuje ve své kanceláři anebo ve sněmovně, protože musí objíždět voliče a vyjednávat se zahraničními investory nová pracovní místa a je o něm známo, že nedochází do Poslanecké sněmovny ČR když se projednává jeho návrh státního rozpočtu, protože sněmovnu považuje on a jeho lidé za žvanírnu. Rád se nechává fotografovat na billboardy a když je jich plná republika, tak je spokojen.

Stanislav Gross občas vystupuje v televizi, ale nevyjadřuje se k odborným tématům a vždy vše říká tak, aby se to líbílo pokud možno vybrané cílové skupině voličů. Většinou mluví v holých větách anebo rozvitých bla bla bla.

Stanislav Gross to myslí se svými investory upřímně.

Kde je rozdíl? No přece Stanislav Gross si neoddělal kolena!


Další články tohoto autora:
Zdeněk Holásek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku