Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 17.11.2004
Svátek má Mahulena
  Výběr z vydání
 >SPOLEČNOST: Příliš mladí na gheto?
 >DOKUMENT: Školství politiky nezajímá
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Mohlo to být jinak
 >FEJETON: Autobusová mše svatá
 >VOLBY: Malá účast při senátních volbách. Proč?
 >PSÍ PŘÍHODY: Nostalgie kolem zámotku
 >ZÁBAVA: Pořádná televize? Konečně!
 >POLITIKA: Senátní debakl vládní koalice
 >CHTIP: Ženské hormony
 >NÁZOR: Proč nechodí voliči k volebním urnám
 >SVĚT: S antiamerikanismem na věčné časy!
 >POLITIKA: Strana žen není žádný nesmysl
 >ARCHITEKTURA: Paternostery, výtahy a jiná vytahovadla
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Do kina - Svět zítřka
 >MÉDIA: Válka o Novu (4.)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
17.11. POLITIKA: Senátní debakl vládní koalice
Michal Simkanič

S velkou radostí a pln očekávání vítám bezprostřední reakci vedoucích reprezentantů ODS v čele s jejich předsedou, který požaduje – a to nejlépe okamžitou - demisi stávající vládní koalice. Ještě než se pokusím tento zcela oprávněný požadavek trochu rozebrat, musím však upozornit na určitý paradox.

Je to vlastně jakoby až nespravedlivé od našich občanských demokratů odvolávat právě teď toho upřímného Standu, když právě on to byl, kdo se rozhodující měrou přičinil o zcela jasný výsledek druhého kola senátních voleb svým státnickým výrokem o vzájemné podpoře s komunistickými kandidáty. Postaral se tak daleko lépe o mobilizaci alespoň těch málo voličů, kteří se ve volební den mnohdy třeba i se zájmem projdou kolem volební místnosti a očekávají nějakou náhlou inspiraci. V podobě této bezskrupulózní hrozby se skutečně inspirace dostavila a výsledek byl na světě. Spolehlivě se tak postaral o to, aby se prudce smrskly i šance kandidujících bolševických zločinců, protože takováto mobilizace tu fakt ještě po listopadu nebyla. Ukázalo se tak, že naše voličstvo není zase až takovým úplným kolektivním ignorantem a to je dobrá zpráva. Umím si představit, že bez zmíněné Grossovy hysterické reakce mohla padnout hranice zlých snů a alespoň v jednom volebním obvodě by účast klesla pod deset procent.

Volby skončily a teď nepochybně uslyšíme o tom, že byly jen senátní a že je nemáme co spojovat s vládou. No nevím. Byl to jasný a opakovaný debakl sociální demokracie, byl to vyčíslitelný propad lidové strany a na své členství v zanikající Unii svobody doplatili prakticky všichni její kandidáti, kde zcela evidentně toto logo hanby a zrady smazalo v očích voličů i jakés takés osobní kvality některých z nich. Dá se samozřejmě pochopit, že posledně jmenovaná strana si spolu se socialisty, kteří už si jen tak nezavládnou, budou chtít vylepšit svá osobní konta a ještě si naposledy trochu zařádit, souhlasit se s tím však v žádném případě nedá. Rozbité základy ekonomiky, neuvěřitelný guláš v daňové soustavě a hujerovský přístup k problematice EU jsou jen ty nejviditelnější škody.

Pevně věřím, že přátelé z ODS si uvědomí nutnost zbavit zemi těchto politických tragédů v celém skutečném rozsahu a že nezůstane jen u té povolební proklamace. Měli by docenit fakt, že jejich volební vítězství je ze všeho nejvíce vyjádřením očekávání a nadějí a takový stav nebude trvat věčně.

Jo, a nečekejte na lidovce, ti si myslí, že dokážou vládnout s každým...

Ing. Michal Simkanič
www.ceskapravice.cz
Další články tohoto autora:
Michal Simkanič

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku