Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 17.11.2004
Svátek má Mahulena
  Výběr z vydání
 >SPOLEČNOST: Příliš mladí na gheto?
 >DOKUMENT: Školství politiky nezajímá
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Mohlo to být jinak
 >FEJETON: Autobusová mše svatá
 >VOLBY: Malá účast při senátních volbách. Proč?
 >PSÍ PŘÍHODY: Nostalgie kolem zámotku
 >ZÁBAVA: Pořádná televize? Konečně!
 >POLITIKA: Senátní debakl vládní koalice
 >CHTIP: Ženské hormony
 >NÁZOR: Proč nechodí voliči k volebním urnám
 >SVĚT: S antiamerikanismem na věčné časy!
 >POLITIKA: Strana žen není žádný nesmysl
 >ARCHITEKTURA: Paternostery, výtahy a jiná vytahovadla
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Do kina - Svět zítřka
 >MÉDIA: Válka o Novu (4.)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
17.11. ZÁBAVA: Pořádná televize? Konečně!
Klára Verbířová

Konečně našla naše mediální rada odvahu a vyhlásila soutěž na nové televizní programy. Rada je složena z bývalých disidentů a politiků a tudíž se nebojí ani dnešních poslanců, kteří jí v této bohulibé snaze chtěli zabránit. Rozhodnutí sice asi není úplně dokonale připraveno, ale kdo nic nedělá – nic nezkazí. Když není dobrý zákon, musí si lidé, kteří chtějí něco pro nás dokázat, pomoci sami. Jinak bychom určitě dnes nebyli tam , kde jsme.

Snaha mediální komise zabránit nevratným krokům neuspěla, odborníky z rady to možná ještě více motivovalo svůj postup urychlit. Rada to rozhodně nemá lehké, do funkce ji uvedla jen těsná většina vládních stran v parlamentu. Stínem na volbě zůstává snad jen skutečnost, že řada disidentů byla pravděpodobně naschvál zvolena také hlasy zástupců strany svých bývalých věznitelů – KSČM. Dovedu si živě představit, jak se při tom asi tvářili. Členové rady se dokázali postavit politickému nátlaku a mají historickou šanci přivést na náš český dvoreček konečně pořádné televizní programy a opravdovou zábavu.

Digitalisace umožní vstup dalších programů televize a rádií, ale k jejich příjmu musí divákům pomoci STB (koupě tohoto zařízení zvané Set-top Box přijde dnes jen na 3000 korun). Náročné investice do nových programů zvládnou jen ti nejbohatší provozovatelé, pravděpodobně zahraniční provenience. Rada a stát by měla těmto firmám pomoci jak jen to půjde, aby se konečně ledy hnuly. Když ne stát, pomohou nám poradci a lobbisté? Skvělá příležitost prokázat co dovedou. Nástrahy korupce nejsou jistě pro bývalé politiky v radě nic nového a dovedou si s tím bez okolků poradit. Jakýkoliv náznak korupce je dobré ihned hlásit, poučení z kauzy Kořistka je nabíledni.

V novinách se s novými programy hlásí řada zájemců, ale ne všichni asi budou na to vše mít dostatek peněz. Proto jsem uvítala informaci, že se k nám chystá i televize ze stáje slavného mediálního magnáta R.Murdocha. Jako českého partnera si snad podle zpráv vybrali známého a úspěšného televizního ředitele Jana Vávru a tak nehrozí opakování blamáže s arbitrážemi, při kterých jsme za nesolidní české partnery museli tolik zaplatit. Nezbývá než doufat, že se předsedovi mediální rady Petrovi Posppíchalovi podaří spolupráci s Janem Vávrou dotáhnout a přesvědčit většinu rady pro udělení licence. Pravá americká televize by mohla být dobrou konkurencí našim zlenivělým a okoukaným programům.
Další články tohoto autora:
Klára Verbířová

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku