Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 19.11.2004
Svátek má Alžběta
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Úřednická vláda a opoziční smlouva nejsou totéž
 >FEJETON: Vánoční reminiscence 1968
 >POLITIKA: Zemanův návrat na statném oři
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá: Sportovní pytle
 >SPOLEČNOST: Internet pro slepé - výsledky sbírky
 >PSÍ PŘÍHODY: Zuřivej dědek a bílej fantom
 >POLITIKA: Všude plno Arafata
 >CHTIP: Z amerických soudních síní
 >EKONOMIKA: Světové trhy na maximech
 >PENÍZE.CZ: Nebourat, vystěhovat se z města a založit rodinu?
 >POLITIKA: Zruší Stanislav Gross ČSSD?
 >SVĚT: Případný půvab izolacionismu
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Můžou i zabít
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Šeredná krasavice
 >MÉDIA: Radio Beat ve spárech reakcionářů!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
19.11. SPOLEČNOST: Internet pro slepé - výsledky sbírky
Jan Buchal

Jak jsem slíbil, píšu o tom, jak to dopadá s veřejnou sbírkou pro projekt Internet pro slepé. Stručně řečeno, je to zatím špatné. Možná ne špatné, prostě se to jen nepovedlo. Zatím se totiž vybralo přibližně 5 tisíc Kč, což je vzhledem k tomu, že se muselo do sbírky alespoň trochu investovat (cca 6 tisíc Kč), opravdu málo. Po mém článku, který vyšel tady na Psovi, to bylo cca 50 SMSek a nějaký ten přímý finanční dar.

Někdo v reakci na můj první článek psal něco v tom smyslu, že se lidem nechce posílat dárcovské SMS zprávy proto, že na tom stejně vydělávají mobilní operátoři a že raději pošle 5 tisíc Kč nějakému slepci. Je fakt, že mobilní operátoři na tom vydělávají, ale také je fakt, že 70 procent výtěžku dostaneme my. Tedy vlastně ti, co to potřebují. Možná se někomu zdá 70 procent málo, ale těžko můžeme chtít více. Taková je realita. Pokud se rozhodnete právě kvůli tomu nepřispět, samozřejmě to chápeme, ale nezapomeňte, že kromě toho, že nevydělají operátoři, "nevyděláme" ani my. Osobně bych si přál, aby se takové akce dělat nemusely, aby prostě vždycky bylo dost prostředků pro potřebné a užitečné věci.

Určitě chci ale poděkovat i těm několika málo, kteří to "překousli" a SMSku poslali. Samozřejmě je možné kromě SMS zpráv poslat i finanční částku přímo na náš účet a to buď transparentní, kde jsou vidět všechny pohyby, nebo běžný řekněme "neviditelný". Více o tom jak přispět najdete přímo na našich stránkách.

Rád bych v dalších článcích napsal, co vlastně děláme a proč. Je jasné, že pokud člověk nemá dostatek informací, může se mu zdát, že nejsou některé věci tak důležité a proto ani není třeba nějak pomoci.
Další články tohoto autora:
Jan Buchal

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku