Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 20.11.2004
Svátek má Nikola
  Výběr z vydání
 >VÝROČÍ: 60 let od bombardování Brna
 >MOBY DICK: Dobrý vůdce Duto Hlav
 >POLITIKA: Umění neodejít a vývoz odcizené revoluce
 >SPOLEČNOST: Dokument o Grebeníčkovi st.
 >HUDBA: Nabitý koncertní podzim
 >SPOLEČNOST: Potřebujeme další listopad?
 >MÉDIA: Kdo je tu pro koho
 >TELECOM: Zákazníku, moc si vymýšlíš!
 >PRÁVO: Patenty na software
 >SPOLEČNOST: Příběh o českém zdravotnictví
 >KNIHA: Meditace o základech vědy
 >CHTIP: Demise na funkci dospělého člověka
 >POLITIKA: Úřednická vláda a opoziční smlouva nejsou totéž
 >FEJETON: Vánoční reminiscence 1968
 >POLITIKA: Zemanův návrat na statném oři

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
20.11. SPOLEČNOST: Dokument o Grebeníčkovi st.
Jan Šinágl

Dostala se mi do rukou tématická jednotka pro střední školy s názvem TŘETÍ ODBOJ, zpracovaná pro školy politickými vězni v roce 1995, autor ing. Miloš Slabák – cituji z kapitoly POMĚRY VE VĚZNICÍCH:

Nepředstavitelně surové výslechy s vynucenými podpisy nepravdivých doznání pak StB umožnily poslat před soud skupinu lidí, kteří se vzájemně usvědčovali z činnosti, kterou neprováděli, často ani nemohli provádět, a ze záměrů, které nikdy neměli.

Jedním z míst, které vynikalo zvláště surovými metodami vyšetřování, byla úřadovna StB v Uherském Hradišti. Otiskujeme v doslovném znění část dopisu, v němž odsouzený J.M. žádá předsedu Krajského soudu v Uherském Hradišti o obnovu procesu. Žádost je datována v květnu 1958.

„Je také nutno, abyste znal aspoň část zákroků vůči mně při vyšetřování, neb vyzvědačství jsem se nikdy ani myšlenkou nedopustil. Pan Grebeníček mne mlátil býkovcem, kopal do břicha a přirození, až mě dostal na zem. Na této mi pan Mitrenka šlápl na krk a postavil se na tuto nohu. Pan Grebeníček zakroutil hlavou a pan Mitrenka povolil šlápnutí. Pan Obdržálek na mě házel deku, abych neviděl kdo mě mlátí. Sám mě srazil pěstí, kterou mě udeřil po srdci, na zem. Kolik ran a facek jsem dostal od Mitrenky, Grebeníčka, Žáka, Obdržálka, Řezníčka a jiných je strašné. Vzali mě do kola, kde jich bylo 8-9 osob a bili ze všech stran, až mě dostali na zem, hodili na mě deku a pan Žák po mě šlapal. Pan Mitrenka mě šlápl kramflekem na prsty u nohy a otočením se serval kůži ze 4 prstů. Krvácející rány ošetřil lékař Slabý a na druhý den tutéž nohu pošlapal, až obvaz z ran strhal a sešlapal dole. Lékař řekl, že pak nemá cenu nohy léčit. Bití na šlapky a záda bylo takové, že vše bylo jedna podlitina. Nohy naběhly tak, že byly jak černé pytle. Puchýře na nich stříhal lékař. Přál jsem si smrt jako vysvobození…“

Synové za otce nemohou. Kolikrát se Grebeníček st. Vyhýbal, vysmíval soudům a nám všem za pomoci svého podařeného synka. Předseda parlamentní strany KSČM Grebeníček ml. je dodnes pyšný a hrdý na minulost, činnost a činy svého otce a své rodné strany. Bylo mi na zvracení, když synek takovéhoto otce-zločince mluví v PS-PČR k 15. výročí 17.listopadu. Je mi ještě dnes špatně z toho, že takovémuto produktu zla a zlé doby podával ruku náš pan prezident na balkoně lánského zámku, bývalém sídle TGM! To má být to doporučované smíření pane prezidente?! Pozvěte pana J.M. – pokud je ještě naživu – a pana Grebeníčka ml. a vyzvěte je ať si podají ruce a usmíří se…To je recept na znehodnocování hodnot, vedoucí k morální a mravní dezorientaci a devastaci společnosti ve všech oblastech – a v konečném důsledku k jejímu zániku.

Ptám se dětí a studentů při besedách co ví o 50-tých letech – nic! Dnešní gymnazisté už tápají ve vědomostech o roce 1989! V učebnicích dějepisu je toho žalostné málo, formou, která nezanechává stopy v paměti – takováto svědectví potřebné a nutné stopy zanechávají. Tato otřesná, poučná a varující svědectví jsou připravena od roku 1995 a dodnes nejsou tam kde mají být a sloužit kde jich je životně zapotřebí – na školách pro žáky, na seminářích pro učitele, na vysokých školách pro budoucí učitele. Divíte se preferencím KSČM – já ne! Když jsem viděl mladé zahalené a odhodlané příslušníky KSM (Komunistický svaz mládeže), šel mi z toho mráz po zádech. To bylo před budovou KSČM v Praze na třídě Politických vězňů 17.11.2004 ve 12.00 hodin. Současně mi bylo líto zneužití nevinných dětských duší a dětského myšlení působením rafinované komunistické ideologie a demagogie. Tato „výchova“ probíhá ve zločinné organizaci KSM pod vedením Josefa Gottwalda.

Josef Gottwald pracoval a možná ještě pracuje pro tajné služby Ruska. Svého času toto zpracovával a zdokumentoval kpt. Vladimír Hučín. Bohužel nemohl práci dokončit, protože současný ministr vnitra František Bublan dělal vše proto, aby tyto zpravodajské operace byly zastaveny – úspěšně – kpt. Hučín musel BIS opustit. Zachránil tak KSČM před velkým skandálem - prokázáním, že se podílela na organizování pumových útoků v Přerově.

Komunistický mor se nebezpečně, zákeřně a stále více šíří, pokračuje v ohrožování a devastaci duše národa. PS-PČR by měla konečně najít odvahu a KSČM zakázat, jako to dokázaly Belgičané zákazem jejich největší politické strany, když začala porušovat zákony a ohrožovat občanská práva a svobody v zemi. Bude-li proces s kpt. Vladimírem Hučínem veřejný, bude to této zločinecké organizaci prokázáno.
Další články tohoto autora:
Jan Šinágl

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku