Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 22.11.2004
Svátek má Cecílie
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Trestní oznámení na Ludvíka Zifčáka
 >POLITIKA: Jak je důležité míti Škromacha
 >SPOLEČNOST: 17. listopad, den boje proti hlouposti
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Patálie s kloboukem
 >MEDIÁLNÍ PATOLOGIE: Fantom Neviditelného psa odhalen?
 >PŘÍRODA: Sýček Kočička
 >POLITIKA: Práva i komunistům!
 >PSÍ PŘÍHODY: Iris coby teplotní indikátor
 >FEJETON: Sbohem, armádo!
 >POLITIKA: Komunismus je součástí naší identity?
 >NÁZOR: Zravotnictví před infarktem
 >POLEMIKA: Reakce na komentář Zdeňka Holáska
 >ZPRÁVA: Zemřel Bohuslav Blažek
 >PENÍZE.CZ: Tajná cena životního pojištění?
 >OSOBNOST: Aldo Leopold

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
22.11. POLEMIKA: Reakce na komentář Zdeňka Holáska
Jan Šebelka

Milý pane Holásku,

abych se přiznal, trochu se mi zvedl kufr z toho, co jste vyplodil na adresu Petra Pávka a Martiny Pokorné ve svém komentáři: ODS - předmět politické segregace, který vyšel v Neviditelném psu 10. 11. 2004. Váš artikl je nejen ukázkou bídy české žurnalistiky, která se například před volbami do krajských zastupitelstev věnovala především prezidentské kampani v USA, ale zcela nesoudného pohledu evropskou realitu. Je sice hezké, že jako volič ODS přiznáváte barvu, ale co víte o chování vaší oblíbené strany na Liberecku? Jakým právem hodnotíte třeba Martinu Pokornou? Víte, že před volbami prošla pěšky desítky vesnic a agitovala proti postavení dálnice R 35, která má vést přes Český ráj? Ovšem, proč byste to potřeboval vědět, když vám stačí si přečíst pár řádků v novinách!

Máte vůbec potuchy, jakých prasečin se ODS na Libercku dopustila a dopouští? Víte, kdo vlastně tomuto regionu vládne? Slyšel jste někdy o stavební firmě Syner, která vlastní televizi Genus a v létě vyhrála výběrové řízení na vydávání krajského měsíčníku, jenž má v Libercekém kraji dostávat do schránek každá rodina? Slyšel jste někdy o fincování a stavbě multiufunkční liberecké haly, o díře do země, která stála daňové poplatíky sto miliónů korun, jak to chodí na Liberecku při výběrových řízení? Zajímal jste se někdy o to?

To přeci nemá nic s levou ani pravou ideologií společného, tady jde jen a jen o prachy. Přečetl jste si knihu Petr Pávek: Mám vizi, jejímž jsem spoluautorem? Kdybyste tak učinil, možná byste nemohl Pávkovo chování odstřelit způsobem, jakým jste to udělal. A když jsem u své nedůležité osoby, před čtyři lety jsem byl vyhozen z Deníků bohemia právě proto, že jsem proti manýrům ODS a jejich představitelů na Liberecku psal. Od té doby žeru trávu a když se dostanu k nějaké zakázce, pak musím být krytý dvěma jmény. Myslíte, že tohle vůbec může existovat? Hádejte!

Milý pane Holásku, uvědomujete si, že váš článek, komentář tomu opravdu nemohu říkat, je jen jakousi parodií na to, co psalo Rudé právo v sedmdesátých a osmdesátých letech? Rozdíl je snad jen v tom, že většina tehdejších redaktorů, o tom jsem přesvědčen, to určitě nemyslela tak vážně a nepsala s tak horoucím srdcem, jako dneska (10.11. 2004) vy.

A to je všechno, co jsem chtěl napsat já vám.

Jan Šebelka
(nezávislý publicista a spisovatel)

jakub.sebelka@volny.cz
Další články tohoto autora:
Jan Šebelka

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku