Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 22.11.2004
Svátek má Cecílie
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Trestní oznámení na Ludvíka Zifčáka
 >POLITIKA: Jak je důležité míti Škromacha
 >SPOLEČNOST: 17. listopad, den boje proti hlouposti
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Patálie s kloboukem
 >MEDIÁLNÍ PATOLOGIE: Fantom Neviditelného psa odhalen?
 >PŘÍRODA: Sýček Kočička
 >POLITIKA: Práva i komunistům!
 >PSÍ PŘÍHODY: Iris coby teplotní indikátor
 >FEJETON: Sbohem, armádo!
 >POLITIKA: Komunismus je součástí naší identity?
 >NÁZOR: Zravotnictví před infarktem
 >POLEMIKA: Reakce na komentář Zdeňka Holáska
 >ZPRÁVA: Zemřel Bohuslav Blažek
 >PENÍZE.CZ: Tajná cena životního pojištění?
 >OSOBNOST: Aldo Leopold

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
22.11. Definitivně tři - mušketýři? Tak to ne!
(eff)

O kormidlo sociální demokracie se teď budou rvát tři giganti. Jeden ho v ruce sice drží, ale loď nikam nepluje, to je Stanislav Gross. Druhý by ho chtěl od kormidla vyhodit a uchopit ho sám, Zdeněk Škromach. No a z Vysočiny povykuje Miloš Zeman, jak se má správně kormidlovat, a ve straně je kupodivu ještě dost Kavanů, kteří ho poslouchají.

Za této situace je skoro jedno, kdo stojí v čele ODS a co říká a co dělá . Volit takovou trojstranu může opravdu jen kovaný volič, žulový volič, skalní volič.
Škromach slibuje návrat k autentickému sociálně demokratickému programu. Nad tím se dá opravdu jen povzdechnout, jak je možné, že lidé, kteří politiku dělají, politice vůbec nerozumí?
Voliči, tedy občané kterým se čas od čau uráčí jít k urně, se zajímají o výsledky a o současný stav. Programy neznají, nezajímají je, nestarají se o ně. Vzpomeňte, jak zajímavé a inteligentní volební programy měla ODA. Kde je ta ODA? Oda ji vzala. V současné době občan nemá ze sociální demokracie dobrý dojem. Nevyzná se v ní. Co ta strana chce? Rozdává peníze. To je sympatické jen tomu, kdo zrovna ty peníze dostane, ovšem s tou výhradou, že by jich chtěl víc a má vztek, že jich dostal málo. Ten kdo peníze nedostal zuří, tím spíš, když ví, že ty peníze, co dostal někdo jiný, jsou i jeho peníze, jsou to peníze vyždímané z kapes daňových poplatníků. Krom rozdávání peněz vyhlašuje podporu toho či onoho, ale vždycky se ta podpora redukuje na rozdávání peněz - nebo na odpouštění peněz které by do státní kasy měly přijít. Nic jiného nedělá. Tak jak chce Zdeněk Škromach přesvědčit někoho programem?
Neúspěch sociální demokracie je tak velký, že je až překvapující.
Kroky, jako je ten, jaký podniká pan Škromach, toto překvapení zmírňuje.
Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku