Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 26.11.2004
Svátek má Artur
  Výběr z vydání
 >ZDRAVÍ: Zanikne v Praze několik porodnic?
 >SPOLEČNOST: Chybička se vloudila aneb Je ve víně (nejen) pravda?
 >PRÁVO: Vražda bez mrtvoly a přebytečná mrtvola
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Vodovod
 >ZDRAVÍ: S marihuanou proti handicapu
 >PSÍ PŘÍHODY: Noční hnusy
 >SPOLEČNOST: Sedmnáctý listopad v PSP
 >PENÍZE.CZ: Jak neomezeně obchodovat s dluhopisy
 >EKONOMIKA: Koruna posiluje vůči dolaru i vůči euru
 >SVĚT: Preventivní válka
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Neštěstí chodí po horách
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Nemám prý nadávat na Beneše
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zase jedna klávesnice zařvala
 >EVROPA: Linz - Advent ve městě jesliček
 >PRÁVO: Patenty na software (3)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
26.11. SPOLEČNOST: Sedmnáctý listopad v PSP
Michal Simkanič

Mohu se jistě mýlit, ale mám za to, že ty nejpádnější důvody k tomu, že naše veřejnost má zjevně velmi malou úctu k výročí událostí spojených se sedmnáctým listopadem, jsou v naší poslanecké sněmovně. Jsem si absolutně jist, že žádný z účastníků všech těch listopadových shromáždění by si tehdy neuměl představit, že za patnáct let bude v poslanecké sněmovně sedět více než čtyřicet komunistických poslanců a že předseda této nenáviděné a zločinecké politické formace bude jedním ze slavnostních řečníků při tomto výročí.

To už není jen nevkus, to je politická perverze toho nejhoršího kalibru a jestli chce poslanecká sněmovna plivat veřejnosti do očí, nemohla to provést lépe. Na tomto skandálním pozadí se pak odehrávají trapné komedie a hry na to, kdo odejde ze sálu a kdo tam zůstane. To je přece opravdu téměř jedno. I když se snažím chápat, že naše dnes už nikoho nezastupující vláda si už nemůže dovolit téměř nic, protože největším nebezpečím pro své další účinkování se stala ona sama a snažím se seč mohu chápat i to, že k reálné politice vždy bude patřit i míra rozumné tolerance a určitého nadhledu, tohle už je zkrátka za jakoukoli hranicí. Jan Werich, jehož minulost jistě také není jen čistou idylou, kdysi pronesl úžasnou větu – a sice, že existují ústa, ze kterých i slovo růže zní jako výkal. To je asi ta nejpřesnější charakteristika projevu soudruha Grebeníčka, proneseného v poslanecké sněmovně na slavnostním shromáždění. Celá tato taškařice byla přenášena celostátní veřejnoprávní televizí, takže počet znechucených občanů se počítá v milionech. Jsem si absolutně jist a říkám to na potkání celých patnáct let, že se naše společnost nemá šanci se vyhnout konečnému řešení. Heslo, že nejsme jako oni, bylo bohatě naplněno tím, že se podařilo zabránit lynčování a popravám. Tolerování činnosti zločinecké organizace, která naše platné zákony porušuje už jen svým názvem, však nemá nic společného s obecnou humanitou a potřebou civilizovaných řešení. Nedivme se, že lidé kradou a i jinak porušují zákony, když zločinci mají poslaneckou imunitu.

Jsem hluboce přesvědčen, že obrovská část našeho národa stále čeká na to, až konečně dojde k tomu, co mělo být provedeno už dávno. Na zákaz komunistické strany nebude nikdy pozdě a naopak bez něj se důvěra lidí v politiku a věci veřejné nikdy nevrátí.

Ing. Michal Simkanič

www.ceskapravice.cz
Další články tohoto autora:
Michal Simkanič

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku