Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 24.11.2004
Svátek má Emílie
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Ustojíme vládu jedné strany?
 >ARCHITEKTURA: Podivuhodné stavby - Dům Diamant
 >SPOLEČNOST: Sedmnáctý listopad na ulici
 >EKOLOGIE: Budoucnost Šumavy je dál předmětem sporu
 >EVROPA: Český přínos EU v konfrontaci s trhem
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak je to s vínem
 >SVĚT: V kaňonech Utahu (1)
 >SPOLEČNOST: Je po volbách – občane neobtěžuj
 >DOPIS: P.T. Neff Ondřej
 >PROFIL: Chris Maser
 >HUDBA: Glen Hansard aneb Dobeška nejen sklepácká
 >PENÍZE.CZ: Životní pojištění: tajemná výše provizí
 >PŘÍCHOZÍ VÍTANÍ A NEVÍTANÍ: Jejich dopad
 >POLITIKA: Občas je dobré si komunisty vyslechnout
 >PŘÍBĚHY ČESKÉ JUSTICE: Příběh patnáctý - Veřejně o neveřejném

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
24.11. SPOLEČNOST: Je po volbách – občane neobtěžuj
Vladimír Červinek

V pátek 19. listopadu utrhly, meteorology avizované, poryvy větru v poledních hodinách část střechy na budově mateřské školy v Brně - Králově Poli.

Hasičský sbor profesionálně zasáhl. Ne tak pracovníci Úřadu městské části Královo Pole, v pátečním popoledni nebyl nikdo na telefonu k zastižení. Po několikahodinových marných pokusech o telefonický kontakt se starostou, případně kýmkoliv kompetentním, se ředitelka MŠ pokouší zkontaktovat přes integrovaný záchranný systém – nejprve volá 156 Městská policie a poté 158 Policie – jedná se o poškození obecního majetku při mimořádné živelní pohromě a je nutné zabránit dalším škodám při hrozícím sněžení.

Výsledek byl žalostný, mimo útěchy od volaných dispečinků – „ …nemáme žádná kontaktní čísla, jen na úřad …to víte, je pátek a víkend…“- nepovedlo se nikoho z kompetentních pracovníků kontaktovat.

Po získání neoficielní a neověřitelné informaci, že starosta a snad i místostarostové jsou služebně mimo, jsem se v neděli ráno, kdy začalo sněžit, vložil do hledání kontaktu na kompetentní pracovníky.

Joj, jak jsem naivní občan, využil jsem IT a poslal mejlové SOS na Kancelář primátora města Brna. Po pár minutách po odeslání mi došlo, že nový primátor byl vlastně místostarosta v Králově Poli, zamejloval jsem totéž i jemu a pro jistotu - ze seznamu na „www info stránkách“ náhodně vybraným - městským zastupitelům z jednotlivých stran s prosbou o zkontaktování jejich stranických kolegů zastupitelů v městské části Brno – Královo Pole (nikde není k dispozici jejich jmenný seznam a možnost kontaktu) a předání žádosti o zákrok – jedná se přece statisícové škody.

Zatím, co píši tyto řádky, uběhlo již 48 hodin od vyslání SOS k námi zvoleným zástupcům s nulovým ohlasem – pardon vedoucí knceláře primátora mi v pondělí v 09:07 zamejloval, že poslal můj podnět na Úřad městské části Královo Pole k rukám starosty (je nepřítomý) a tajemníka – pochlapil se ve zprávě jsou uvedeny i jejich adresy elektronické pošty!

Neodpustím si perličku na závěr:

Již tři roky marně nárokovala MŠ opravu poškozené střechy – nebezpečí podfouknutí při větru – oprava bratru za 10.000,-Kč a nyní škoda za 100.000,-Kč.

Důvod, proč nebyla oprava provedena – „…jo, paní ředitelko, když máte hopsadla pro děti na zahradu, nemůžete chtít opravit střechu…“
Další články tohoto autora:
Vladimír Červinek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku