Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 25.11.2004
Svátek má Kateřina
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Preventivní válka
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Neštěstí chodí po horách
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Nemám prý nadávat na Beneše
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zase jedna klávesnice zařvala
 >EVROPA: Linz - Advent ve městě jesliček
 >PRÁVO: Patenty na software (3)
 >PSÍ PŘÍHODY: Jsou v zemi
 >SVĚT: Je dohoda s Íránem opravdu vítězstvím?
 >PENÍZE.CZ: Abyste o státní podporu nepřišli
 >EKONOMIKA: Býčí nálada na amerických trzích
 >POLITIKA: Ustojíme vládu jedné strany?
 >ARCHITEKTURA: Podivuhodné stavby - Dům Diamant
 >SPOLEČNOST: Sedmnáctý listopad na ulici
 >EKOLOGIE: Budoucnost Šumavy je dál předmětem sporu
 >EVROPA: Český přínos EU v konfrontaci s trhem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
25.11. EVROPA: Linz - Advent ve městě jesliček
Martin Bílek

V následujících týdnech se rakouský Linec promění ve třpytící se město jesliček, uskuteční se zde největší rakouská výstava tohoto symbolu Vánoc. Od 27. listopadu se objeví ve výlohách, kostelech, muzeích a veřejných místech stovky vánočních jeslích z celého světa (mezi nimi i několik z Čech). Historická tramvaj bude projíždět každou sobotu ulicemi a přivážet návštěvníky na Velký vánoční trh (Christkindlmarkt) na linecké hlavní náměstí.

Starou lineckou tradicí je tzv. tahání svíček (Kerzenziehen), které probíhá v blízkosti hlavního náměstí, a při kterém každý z návštěvníků vyrábí z horkého vosku svou vlastní svíci a jako suvenýr si ji může vzít domů.

Zvláště rodinám má Linec před Vánocemi co nabídnout. Nejpříkřejší tramvaj Evropy (die Poestlingerbahn) jede vysoko nad město k symbolu Lince - poutní basilice. Na adventní neděle se zde koná v pohádkovém světě umělé jeskyně romantický adventní trh. Hezký zážitek nejen pro děti nabízejí vyjížďky lodí po Dunaji. Například 4. a 5. prosince bude hostem na lodi také Mikuláš.

Koncerty a mnoho malých adventních trhů se postarají o celkovou příjemnou atmosféru předvánočního Lince a umožní Vám ponořit se do kouzla Vánoc.

Romantický víkend v Linci si může dovolit i česká rodina. Například: Dvě noci se snídaní (pro dva dospělé a dvě děti) ve čtyřhvězdičkovém hotelu stojí okolo 160 EURO.

Bližší informace je možné získat v turistickém informačním centru (otevřeno je denně): Telefon: 0043/732/7070-1777, fax: 0043/732/772873, e-mail: tourist.info@linz.at, www.linz.at/tourismus .
Další články tohoto autora:
Martin Bílek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku