Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 27.11.2004
Svátek má Xénie
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Pozdě, ale přece
 >MOBY DICK: Textárenské pokladny
 >FEJETON: Jak Jaroslav kontroloval kameru
 >ZDRAVÍ: Novoroční předsevzetí nekouřit
 >AFRIKA: Somálsko - země, kde se prezident bojí vládnout
 >SPOLEČNOST: Pekelníci, koledníci a jiná pakáž
 >HUDBA: Laibach propaguje nové CD i v Praze
 >CHTIP: Kdyby Microsoft vyráběl auta...
 >PROFIL: Ivan Dejmal
 >ZDRAVÍ: Zanikne v Praze několik porodnic?
 >SPOLEČNOST: Chybička se vloudila aneb Je ve víně (nejen) pravda?
 >PRÁVO: Vražda bez mrtvoly a přebytečná mrtvola
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Vodovod
 >ZDRAVÍ: S marihuanou proti handicapu
 >PSÍ PŘÍHODY: Noční hnusy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
27.11. FEJETON: Jak Jaroslav kontroloval kameru
Jiří Šodek

Zpravidla to bývá tak, že kamery slouží třeba městským policiím ke kontrole toho, zda občané žijí řádně, zda třeba někdo v dosahu kamery neblinká, někdo někoho nemlátí a tak dále. Ale že by občané kontrolovali sami o své vůli to, zda kamery řádně fungují? Ano, i to se může stát. Nejedná se ovšem v tomto případě přímo o kamery policejní, nýbrž o kamery informačního centra ve Frýdku-Místku.

„Rád sleduji na internetu webové kamery Beskydského informačního centra – jedna snímá křižovatku ´U vykopnutého´ v Místku, druhá zachycuje vrchol beskydské Lysé hory. Časem mi ovšem začalo vrtat hlavou, zda jsou opravdu ty kamery on-line, zda tam náhodou neběží jen nějaká levnější animace,“ svěřuje se pan Jaroslav z Frýdku-Místku a zároveň tak začíná vysvětlovat, jaké pohnutky jej vedly k činům, jež mu u známých vysloužily pověst podivína, nedůvěřivce, ba dokonce občas zarputilého tyrana.

To bylo tak: Jaroslav nejprve provedl kontrolu kamery monitorující onu místeckou křižovatku. „Poslal jsem tam motorizovaného kamaráda, který měl za úkol na křižovatce blikat světly. Já to mezitím kontroloval v internetové kavárně na www.beskydy.com. Blikání jsem zaregistroval, ovšem přítel, jenž blikal, je už spíše mým přítelem bývalým. Na křižovatce jej totiž viděli jeho sousedé, kteří o něm od té doby, co jej spatřili nesmyslně blikajícího, roznášejí řeči, že to s ním není tak zcela v pořádku,“ připouští trudné následky své posedlosti Jaroslav. Další jeho obětí se stala kamarádka Jana, která mu jedné noci mávala do kamery silnou baterkou. Jaroslav sice měl další bod kontroly splněn, ovšem kamarádka s baterkou v ruce jen obtížně vysvětlovala, proč v deset večer divoce mává svítící baterkou proti věžáku u křižovatky.

Zbývala zkouška nejtěžší – prověřit serióznost kamery na vrcholu Lysé hory. Tentokrát se obětoval bratr Jaroslava Jiří – zdroj dobrovolníků se totiž pro Jaroslava zúžil. „Kontrola mě uspokojila. Bratr mně na vrcholu Lysé mával vlajkou svého fotbalového oddílu. Zažil dosti pozornosti turistů, ale byl na případné svízele připraven,“ pravil Jaroslav. Svému bratrovi vlastně onen výstup na Lysou záviděl. Byla totiž právě inverze, a tak zatímco Jaroslav viděl z oken internetové kavárny na místeckém náměstí Svobody chuchvalce mlhy, Jiří na obrazovce se koupal v jasném slunci!
Další články tohoto autora:
Jiří Šodek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku