Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 30.11.2004
Svátek má Ondřej
  Výběr z vydání
 >USA: Výhody a nevýhody přílišných vzdáleností
 >POLEMIKA: Menší slovní útoky
 >ARCHITEKTURA: Pozvánka na křest knihy o prof. Sokolovi
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Smrdutá značka rasismu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Encyklopedie spiknutí
 >POLEMIKA: Šebelkův zvednutý kufr
 >SPOLEČNOST: Manželství, sex a lži
 >PSÍ PŘÍHODY: Učenlivý žák
 >FEJETON: Jak šetří Josef
 >ÚVAHA: Podstata problémů? Naivní konstruktivistický racionalismus!
 >CHTIP: Kladeč lina a Computerový odborník
 >PENÍZE.CZ: Pozor, za dveřmi je exekutor!
 >ÚVAHA: Státní svátek
 >SPOLEČNOST: Ach, vůně domova!
 >PRÁVO: Mediální manipulace vs. fakta v kauze Hučín

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
30.11. FEJETON: Jak šetří Josef
Jiří Šodek

Josef není nějaký škudlil. Je na tom finančně docela dobře. Zažil však nějakou dobu po dočasné ztrátě zaměstnání i dosti krušné chvíle, které jej naučily šetřit. Ne, že by snad přímo kradl, ale nalezl různé fígle. Třeba z Prahy do Popradu je s to dojet za nějakých třicet korun. Jak to dělá?

„Prostě si na trať koupím lístek jen do nejbližší stanice. Nastoupím do vagónu, kam jde také průvodčí, ta mě zkontroluje a já pak jedu dál. Kontroloři totiž vnímají vlastně jen to, zda má cestující platnou jízdenku. Pak se vždy ptají ´přistoupili?´, no a já přece nepřistoupil, že,“ líčí Josef svůj fígl, díky němuž jezdí třeba z Ostravy do Brna za nějakých dvacet korun. Je připraven i na možnost, že bude odhalen. Bude prý dělat, že prostě nevědomky přejel svou stanici.

V době nemajetnosti se Josef naučil také šetřit na jídle. Bedlivě sledoval, ve kterém hypermarketu probíhá nějaká ochutnávka. „Trochu jsem ty slečny u promo akcí občas asi šokoval, když jsem do sebe cpal už jedenáctou ´zkušební´ jednohubku. Než se vzpamatovaly, byl jsem vcelku najeden,“ vypráví s jistou pýchou Josef. Podobných fíglů prý má více, nehodlá je však zveřejňovat. „Je to mé duševní vlastnictví, možná si je nechám patentovat,“ pravil Josef dokonce.

Pozoruhodné je tak i to, že, ač již dobře situován, využívá podobných „ zlevňujících akcí „ nadále. Prostě se s tím již nedokáže rozloučit. „Je to asi už taková má úchylka,“ uzavírá „profesionální šetřil“.
Další články tohoto autora:
Jiří Šodek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku