NEVIDITELNÝ PES    //   EUROPE'S   //    ZVÍŘETNÍK   //    BYDLENÍ   //    EKONOMIKA   //    VĚDA   //    SCI-FI   //    SWNET
  
Pátek 26.5.2000
Svátek má Filip

 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Doprava
Historie
Mejlem
Ekologie
Internet
Drogy
Telekomunikace
Politika
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

Archiv vydání
Stálice


 Výběr z vydání:

ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Větší přísnost při řidičských zkouškách

RODINA A PŘÁTELÉ: Za tím drátem jsme my

PSÍ PŘÍHODY: Složitá příhoda s mnoha zvířaty

MURPHYHO ZÁKON: Nepomlouvejste své domácí pomocníky

CHTIP: chlap se ma líp

DOPRAVA: Jenom prasata jezdí jako prasata

TELEKOMUNIKACE: Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží

DOKUMENT: Stanovisko firmy Mironet

POLITIKA: Prodloužit lustrační zákon!

SLOVENSKO: Jak bude reprezentovat souzený diplomat ?

POJIŠŤOVNY: Sibovaly hory doly a zaplatí...

LITERY: Bůh na dovolené (pokus o rekreaci)

BENEŠOVY DEKRETY: Stále platí, nejsou tedy vyhaslé

DOPRAVA: Pražáci jezdí jako prasata

SCI-FI: Stanice TV3 dnes uvede vynikající seriál Babylon 5

 Hledání:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost >> Telekomunikace

26.5. TELEKOMUNIKACE: Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží
Bernard Jech
Rozhodnutím parlamentu odložit liberalizaci Telecomu jsem velmi zklamán, stejně jako všichni ostatní, kdo si uvědomují dalekosáhlé dopady tohoto rozhodnutí. Nic jiného bych si nepřál tak jako to, aby se situace na trhu telekomunikací přiblížila situaci v normálních zemích. Bohužel se nemohu ubránit dojmu, že značnou část viny na sobě nesou všichni občané České Republiky.

Ve Spojených státech lidé mnohem více bojují za své záležitosti. Existují zde stovky, možná tisíce nejrůznějších spolku, klubu, nadací, stran a dalších organizací, které usilují o nějakou změnu v legistlative nebo ve společnosti obecně. Členové těchto organizací organizují různá setkání, píší dopisy senátorům, telefonují jim, rozvěšují letáky, píší do novin, organizují pochody a demonstrace atd. Je to jen pár dní, co se před americkým kongresem sešlo přes třicet tisíc lidí, kteří bojují za zpřísnění legistlativy pro držení zbraní. Není důležité, jestli to, co chtějí je dobře řešení nebo ne. Důležité je, že tomu věří a jsou pro svou věc ochotni udělat více než jen sedět u piva a nadávat.

V České Republice nějakou dobu nežiju a mám tedy jen zprostředkovaně zprávy. Nikde jsem však neslyšel o desetitisícovém davu mávajícím transparenty 'Chceme liberalizaci Telecomu hned, ne za dva roky' před parlamentem, sídlem ODS či u Zemana na zahradě. Demokracie, obzvlášť taková jako je u nás, může fungovat jen pod tlakem - tlakem veřejnosti. Jaký podstatný tlak kdo vyvinul na poslance ODS a ČSSD, aby hlasovali proti telekomunikačnímu zákonů? Kromě občasných článku v novinách či bezzubých televizních debat nevím o ničem. Ze poslanci a vláda stejně na mínění veřejnosti nedá? Však oni by dali, kdyby nemohli nikde vystrčit nos, aby s ním nenarazili do nějakého transparentu. Když vědí, že jim stejně projde všechno, proč by neprodali Telecom o dvacet miliard dráž, tím spíš když z těch dvaceti miliard jistě nějaká část poputuje přes nejeke to švýcarské konto do pokladny strany? Stejně tak jako Telecom, kterému na krk nedýchá konkurence, si dělá co chce, stejně tak vláda a parlament si dělají co chtějí, když je občané nechají. Odpovědnost za výsledky je na každém z nás!

Bernard JechDalší články tohoto autora:
Bernard Jech
Počet přístupů na stránku: