NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLO    //    SKRBLÍK    //    UNIVERSUM    //    SWNET
Středa 19.4.2000
Svátek má Rostislav

Vše rozbalit
Celé sbalit

Archiv vydání
Stálice

 

Jedeme od Přerova, blížíme se k Olomouci. Čtyřproudá silnice typu dálnice, rovina, sluníčko, přehledno.V dáli je vidět, že pravý pruh je zatarasen a sveden do levého. Značky na to zdaleka upozorňují. Přejedeme tedy v pohodě do levého pruhu stejně jako všechna ostatní auta. Pravým pruhem dál pokračuje v krasojízdě klobouk, ve škodovce označené značkou pro postižené.
>>>


Ve čtvrtek při dopravní nehodě zahynuli dva členové rockové skupiny Narvan. Mezi dvojicí obětí byl i zpěvák a příležitostný televizní moderátor Mario Feinberg. Přiznám se, že mě těch pár řádek hluboce zasáhlo.
>>>

 

Rozšlapaný sen (mikropovídka)
Kdybych měl vyslovit své přání... chtěl bych mít ženskou... dlouhonohou, prsatou, dlouhovlasou, s očima jak trnky - a 15 cm vysokou, abych ji mohl mít v kapse!
Kamarád se rozvzteklil nad odvážností snu. "Já bych ti ji rozšlapal," řekl. Už ho nemám rád. Rozšlapal mi sen.
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost >> Drogy

19.4. Budeme smět kouřit trávu?
Pavel Friš
Jedna vlaštovka jaro nedělá, přesto mě potěšil článek z úterních Lidových novin. Pod zavádějícím titulkem "Vláda se chystá legalizovat držení menšího množství drogy" se skrývá popis možné budoucnosti české protidrogové politiky.

Že by snad čeští politici, s čestnou výjimkou poslance Severy, konečně pochopili trapnost situace, kdy soudy posílají sedět sotva zletilé experimentátory s konopím? Že by se snad začali snažit o rozdělení na drogy měkké a tvrdé? Na drogy méně a více společensky nebezpečné? Bylo by to záhodno, než ctěné soudy ucpou nápravná zařízení množstvím vyjukaných dětí, které na školních záchodcích tajmo šlukují marihuanové cigarety.

Podle průzkumu pražského Psychiatrického centra má opakovanou zkušenost s marihuanou 35% lidí mezi 15 a 19 lety. To znamená, že všichni tito lidé se za současného stavu pohybují mimo zákon. Nehledě na to, že trávu někdy zkusila nadpoloviční většina mládeže. Většina z nich ovšem měla to štěstí, že u jejich zkušenosti neasistovala policie.

Nerad bych se pouštěl do diskusí o tom, zda jsou marihuana a další konopné deriváty nebezpečnější než alkohol a klasické cigarety, tedy drogy legální. Sám mezi nimi velký rozdíl nevidím. Co tedy brání jejich legalizaci? Pouze skutečnost, že tráva se u nás nekouří dostatečně dlouho, abychom si na ni zvykli. Kdyby do Čech dorazila současně s tabákem, možná by si dneska "špeka" dávali i otcové od rodin. Tím nechci její užívání hájit. Každá droga negativně zasahuje do lidského zdraví. Ale když už jsme některé z nich jednou vzali na milost, pak buďme v jejich legalizaci spravedliví.

Pavel FrišDalší články tohoto autora:
Pavel Friš
Počet přístupů na stránku:
Výběr z vydání

 • Zřejmě jsme schopni se zajímat hlavně o hlouposti

 • Ďalší nýt v železnej opone

 • Terč pro hackery

 • Budeme smět kouřit trávu?

 • Chemický prvek UŽ

 • Žádný strach před velkými košíky

 • Magie dvojnictví

 • Hektické přípravy na slávu

 • První závit Hitlerovy spirály

 • Muž v domácnosti

 • Modem? Ne! Kabel! Hurá... ale...

 • Opět v roli strýce Podgera

 • Kanárek v kleci - varovné verešení Viktora Vereše

 • Ať prezident nepodepíše!

 • Výjimeční vrstevníci

 • Na okraj
  Pomozte chytit zloděje. Je skoro v pasti, sám do ní spadl, zbývá jen málo... Více viz server Detektiv.

  Odjinud:
  Nejnovější ruský tank - nejnovější informace o něm na Army serveru

  Z deníčku Moby Dicka
  Dnes si nás vedoucí ing. Hlav pozval na sezení každého z naší kanceláře zvlášť. Kolega Ambrož vyšel s pláčem a bez prémií. To za těch 5 propisek, vyfasovaných pro 4 lidi. Marně vysvětloval, že ale psaly jen 4. Bambas vyšel zamračený. Za to, že na dovolenku do kolonky Místo pobytu napsal "V přírodě" mu nakonec Duto Hlav sundal ze základu jen tisícovku, ne 3, jak sliboval. Kolega Cymbuch vyšel s potutelným úsměvem a neříkal nic. Bylo už 6, já půjdu na kobereček až zítra.