NEVIDITELNÝ PES    //   EUROPE'S   //    ZVÍŘETNÍK   //    BYDLENÍ   //    EKONOMIKA   //    VĚDA   //    SCI-FI   //    SWNET
  
Pondělí 10.7.2000
Svátek má Libuše

 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Doprava
Historie
Mejlem
Ekologie
Internet
Drogy
Telekomunikace
Média
Politika
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice


 Výběr z vydání:

ŽANTOVSKÝ: S odskokem do Karlových Var na festival

MFF: Hurá, všichni na Kubricka

Pes CLASSIC 10.7.2000

FILM: Černočerná tma (Pitch black)

CHTIP: Sbírka zavrženíhodných úsloví

AFÉRA: Od Haidera do hřbitova ve Vladislavově ulici

MROŽOVINY: Temelín a referendum.

RODINA A PŘÁTELÉ: Vousáči celého světa, spojme se!

PSÍ PŘÍHODY: Bart obléhá strom

LITERY: Chrám v úkrytu (pozvánka na výstavu)

DROGY: Týden co týden riskuji flastr

AMERICKÉ LISTY: Bascův Den nezávislosti

SCI-FI: Forwardův superrychlý život na neutronové hvězdě - II.díl

SLOVENSKO : V Čechách na povrchu, u Slováků pod ním

TEMELÍN: Je co skrývat v jaderné elektrárně?

 Hledání:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost >> Drogy

10.7. DROGY: Týden co týden riskuji flastr
Jan Mikulecký
Dostal jsem se teď také do problémů s policii (něco podobného jako článek "Zpověď vyvrhela" z NP. dne 7.6., ale to není podstatně) a dovolují si Vás (mimo jiné lidi, o kterých si myslím, že jim není lhostejné, kde to žijeme) upozornit, že jsem při té příležitosti zjistil, že držení marihuany v množství menším než málem není beztrestné, nýbrž v našem Přestupkovém zákoně není větší sankce, než za tento PŘEČIN. Zákon č. 200/1990 Sb Par 30, odstavec 1 piš. j) "Přestupku se dopouští ..... kdo neoprávněně přechovává v malém množství pro svou potřebu omamnou nebo psychotropní látku." Podle odstavce 2 lze za tento přestupek uložit pokutu do 15 000Kč !!

To znamená, držíme-li se jako relevantního ukazatele závažnosti přečinu možnou výší sankce, že NENÍ v celém zákoně STRAŠLIVĚJŠÍHO PŘESTUPKU, než tento, jedině stejného (řídit ve stavu vylučujícím způsobilost - pálka 15000 + dva roky bez RP). Pro porovnání : úmyslně nepravdivá výpověď u správního řízení či nepravdivý údaj v čestném prohlášení - max 3000, neoprávněně zhotovení napodobeniny bankovky, ceniny, platební karty - 5000, pytláctví - 5000, Porušení nočního klidu 1000 Kč. To držení malého množství je v úplně jiné kategorii ! A to se bavíme stále jen o tom přestupku, ne tř. činu.

Před týdnem jsem tedy náhodou zjistil, že v tomto státě průměrně jednou týdne riskuji patnáctitisícový flastr, zajdu-li si za známým pro trochu marihuany, a on riskuje několikaletý kriminál (zásoba na 1rok pro 5lidí je rozhodně větší množství než malé). Za jednání, kterým nikoho neobtěžuji, neomezuji ani neohrožuji. Domnívám se, že vykouření jointa odpovídá co se dopadu na mé zdraví týče, a i co se týče mého jednání vůči okolí, vypití asi 2ks 0,2l sklenek vína. Myslel jsem si dosud, že jako slušný občan této země nikdy nebudu represivními orgány státu obtěžován, nyní však přišlo smutné vystřízlivění. Pokud se mé problémy se zdejším státním aparátem budou dále stupňovat, požádám pravděpodobně v nějaké rozumnější zemí o politický azyl.

Jan Mikulecký
Další články tohoto autora:
Jan Mikulecký

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: