NEVIDITELNÝ PES    //   EUROPE'S   //    ZVÍŘETNÍK   //    BYDLENÍ   //    EKONOMIKA   //    VĚDA   //    SCI-FI   //    SWNET
  
Pátek 18.8.2000
Svátek má Helena

 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Doprava
Historie
Mejlem
Ekologie
Internet
Drogy
Telekomunikace
Média
Politika
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice


 Výběr z vydání:

POLITIKA: Přechody

TIP: výlet na zámek Kratochvíle

TELEKOMUNIKACE: Memobox do třetice - Telecom ve vší nahotě

LIDÉ: Osmiletá gymnázia ohrožena - zrušíme i Akademii věd?

NÁŠ RYBNÍK: Kauza Cibulka po půl roce

ČÍNA: A co Číňané, jací jsou?

DETEKTIVKA: Případ z chirurgie

LITERY: Architektura šidítek (zpráva z odvykání)

ŽIVOT: A dost, ty jsi ta poslední…

SPOJE: Ať žije Telecom!

SLOVENSKO : Tragédie ponorky pro moderátora Twistu k smíchu

SCI-FI: Zrod nebo potrat atomové bomby?

PSALO SE: ZMODERNISUJTE PŘÍMĚRY

MEJLEM: Další názor na mobilování v autě.

CHTIP: Rady pro ženy

 Hledání:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost >> Telekomunikace

18.8. TELEKOMUNIKACE: Memobox do třetice - Telecom ve vší nahotě
Jiří Wagner

V červnu jsem na stránkách NP napsal dva příspěvky na téma "nezištného" zřizování telefonního záznamníku Memobox telekomunikačním molochem Telecom. Psal jsem tehdy, jak jsem si nechal po telefonátu z Telecomu Memobox zřídit a druhý den, když se mi to rozleželo v hlavě, jsem jej zrušil.

Později mi v intervalu asi dvou dnů přišla obálka s poděkováním (a obřím manuálem na obsluhování tohoto záznamníku) a hned nato obálka s oznámením o zrušení této služby. Přestože tehdy Telecom nemohl stačit Memobox ani zřídit, změnil se mi normální oznamovací tón ve sluchátku na tón složený ze tří teček a čárky. Protože to ale na volání vliv nemá a mému modemu to taky nevadí, smířil jsem se s daným stavem. Rozhodně jsem z toho vyšel - kromě zvýšené hladiny adrenalinu v krvi - celkem bez šrámů. Ne tak pan Michal Stolín, který mi nyní poslal e-mail s návrhem, abych, uznám-li za vhodné jeho mejl zveřejnit, nazval svůj další příspěvek "Memobox zdarma - ještě větší sviňárna, než jste si mysleli". Pan Stolín mi napsal o svém poznání "nezištnosti" společnosti Telecom toto:

"Také jsem si nechal od 'strýčka' zřídit Memobox, s vědomím, že když se mi nebude líbit, mohu ho zase zrušit. Velmi rychle jsem zjistil, že se mi nelíbí (nejde to vypnout, počet zvonění je napevno pět, atp.) a hned druhý den jsem požádal o zrušení. Paní mi sdělila, že to bude trvat tři až pět dnů. No budiž. Jenže způsob, jakým telekom ten Memobox zrušil, je vskutku unikátní. Skutečně už to jako záznamník nefunguje, ale volající je přesto po pěti zazvoněních 'spojen' a ozve se mu hláška, že 'volaná schránka systému Memobox neexistuje'!!! Za to je mu samozřejmě započten impuls! (Navíc pokud je právě obsazeno, ozve se mu ta hláška okamžitě, tedy bez jakékoli možnosti zabránit započtení impulsu.)
Toto povedené zrušení jsem urgoval, ale po třech týdnech od původního požadavku je situace stále stejná. 'Rozžhaven vzteky doběla' je v tomto případě docela mírné vyjádření."

Jak vidno, Telecomu nestačí ždímat krvavé peníze z těch, kteří telefonují nebo se připojují na internet - po kapkách si nechává platit ještě těmi, kdož se nedovolají vůbec nikam.
Související URL:
Memobox zdarma - první obavy Telecomu?
Memobox zdarma II. - Pěkná vypočítavost!
Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: