NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLO    //    SKRBLÍK    //    UNIVERSUM    //    SWNET
Pondělí 24.4.2000
Svátek má Jiří

Vše rozbalit
Celé sbalit

Archiv vydání
Stálice

 

24. dubna 2000, pondělí velikonoční
V poledne mi volal domů vedoucí ing. Duto Hlav. Na páteční poradě prý zapomněl, že definitivně musí být Kniha Chladniček a Varných Konvic dokončena zítra a neuvědomil si, že je dnes volný den. Mám prý tu knihu během dneška dokončit a zítra ráno v 9 mu ji předat. Přijdu do práce v půl 7é a do 9ti ji lehce dodělám.
Z deníčku Moby Dicka

EKUMENICKÁ SETKÁNÍ S BIBLÍ (ESBU)
Vás zvou na benefiční koncert pro IMPULS 99
>>>


Byl jsem si včera koupit něco k pití, abych v tropickém jarním odpolední neleknul žízní. Protože už dva roky bojkotuji nevratné PET lahve a Tetrapaky, zabrousil jsem do prodejny, kde donedávna prodávali pití ve vratné umělé hmotě. Jenže ať jsem hledal, jak jsem hledal, nemohl jsem žádný nápoj ve vytouženém obalu najít.
>>>


Zprávička v METRU jest tohoto znění:
Bojoví psi budou zakázáni
Německo. Stále nové případy napadení a vážného zranění lidí velkými psy vedly tento týden berlínský senát (zemskou vládu) k rozhodnutí zakázat držení a chov tzv. bojových plemen.
Zakázáno má být 15 - 16 psích plemen a všichni jejich kříženci.Na černé listině se tak ocitnou nejen obávaní pitbulové, ale například i bulteriéři, různé druhy staffordshiských teriérů, mastifové, rotvajleři i dobrmani. Zákon, který má být parlamentem projednán v červnu předpokládá okamživý zákaz registrace nových psů těchto plemen, již držené psy však chce nechat pokud možno dožít BEZ HROMADNÉ LIKVIDACE!
>>>Ve včerejších Lidovkách píše Jaroslav Hutka v prestižním úvodníku Úhel pohledu:
"Devadesátá léta jsou už, zaplaťpánbůh, za námi, a až se na ně bude jednou vzpomínat, nebude na co. /.../ Bylo to zase jedno z těch prázdných desetiletí...", konec citátu. A já se ptám: žil Hutka ve stejné zemi, jako já?
>>>


Ve čtvrtek při dopravní nehodě zahynuli dva členové rockové skupiny Narvan. Mezi dvojicí obětí byl i zpěvák a příležitostný televizní moderátor Mario Feinberg. Přiznám se, že mě těch pár řádek hluboce zasáhlo.
>>>


Jedeme od Přerova, blížíme se k Olomouci. Čtyřproudá silnice typu dálnice, rovina, sluníčko, přehledno.V dáli je vidět, že pravý pruh je zatarasen a sveden do levého. Značky na to zdaleka upozorňují. Přejedeme tedy v pohodě do levého pruhu stejně jako všechna ostatní auta. Pravým pruhem dál pokračuje v krasojízdě klobouk, ve škodovce označené značkou pro postižené.
>>>


Comics "Bart sám doma"
(klikněte na obrázek)
Problémy s dovolenou
Problémy s dovolenou

Rozšlapaný sen (mikropovídka)
Kdybych měl vyslovit své přání... chtěl bych mít ženskou... dlouhonohou, prsatou, dlouhovlasou, s očima jak trnky - a 15 cm vysokou, abych ji mohl mít v kapse!
Kamarád se rozvzteklil nad odvážností snu. "Já bych ti ji rozšlapal," řekl. Už ho nemám rád. Rozšlapal mi sen.
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět >> Německo

24.4. Tak vás opět všechny pěkně zdravím z Hamburku
autor Bostlík
Takže co je nového? Jedním slovem: Nic! Krom toho, že jsem vypustil večerní používání hromadné dopravy, neb venku už je tepleji, takže domu cestuji pěšmo. Je to dobrá hodinka svižné chůze, takovejma správně zapadlejma uličkama, potmě, kolem hřbitova. Zkrátka a dobře, nádherná procházka pro mě. Tady si často vzpomínám na chvíle, kdy jsem byl malý sám doma, pouštěl si CD Jean Michael Jarre ZooLook a bál jsem se.

Je tu přede mnou jedna světlá chvilka v mém pobytu zde a to, že dnes večer přiletí kolega z MTE (má tady zítra nějaký seminář), bohužel hned zase odletí, takže to bude jenom taková malá třešnička na dortu. Byl jsem se v sobotu podívat na hotel ve kterém ho ubytovali a musím si postěžovat, že je to nespravedlivé. :-) Mě zastrčí do takové špeluňky a pán si přiletí, ještě mu teče mlíko po bradě a dostane hotel, na jehož vývěsku se ani hvězdičky do dvou řad nevešly. :-) No pravda je, že mě vyjde ubytování na 20 DM denně, jeho to bude stát 156 DM za tu jednu noc.

Zdá se mi poslední dobou, že MHD začíná cestovat čím dál tím více lidí, vlaky i autobusy jsou plné. Asi je to tím, že je už ráno venku světlo a lidé vyrážejí do ulic. Stejně tak se zvětšuje počet čtenářů v prostředcích MHD. Dneska mě to i pobavilo, protože všichni cestující nastoupivší do autobusu vytáhli noviny nebo nějakou knížku a hloubavě do toho hleděli. Samozřejmě až na řidiče, což je ale pochopitelné.

Veselé příhody žádné nemám, což vás asi zklamu. Včera jsem se akorát dal do řeči tady s mojí kolegyní polské národnosti (možná už má německou, nevím). Je zde už dvacet let a jak jinak, probírali jsme němce. Teda probírali jsme více věcí, ale když v Německu mluvíte s cizincem, ať začnete o čemkoliv, vždy skončíte u jednotného názoru na německé obyvatelstvo. A to, že jsou prostě jiní, řečeno slušně a diplomaticky. V zápětí samozřejmě musíte dodat, že se to nedá brát globálně, že prostě někteří jsou dobří a někteří špatní, ostatně jako všude. Ale oba dva víte moc dobře, že v globálu jsou prostě jiní. Všiml jsem si toho vlastně u všech cizinců se kterými jsem zde mluvil a vůbec nerozhodovalo to, zda jsou tu týden nebo už třicet a více let, ani to jestli tu žijí natrvalo, mají tu rodinu a podobně, nebo jsou tu jenom na víkend.

Přeji všem krásný jarní slunečný den.

BostlíkDalší články tohoto autora:
autor Bostlík
Počet přístupů na stránku:
kreslí Vladimír Jiránek
(klikněte na obrázek)
Civilizace na rozcestí

Bleskové zprávy ČTK
19:03:Renault uzavřel dohodu o koupi Samsung Motors
18:14:Treichl: Redukce pobočkové sítě České spořitelny není aktuální
10:45:Erstebank zvýšila loni čistý zisk na 165 mil. EUR
18:49:Euro k večeru spadlo na nové minimum k dolaru
15:55:Na Slovensku bylo v březnu 20,29 procenta nezaměstnaných
15:40:Obchodní deficit USA v únoru na novém rekordu 29,24 miliardy USD
15:05:Slovenská vláda neposkytne záruky na dokončení Mochovec
11:33:NBS zavedla nucenou správu ve Slovenské kreditní bance
08:30:Intel výrazně zvýšil zisk na 2,7 miliardy USD
08:28:Zisk IBM se ve čtvrtletí zvýšil na 1,51 mld USD
15:00:Praha přesahuje průměrnou životní úroveň v EU
13:18:Inflace v eurozóně prolomila 2% limit ECB
12:37:Růst ekonomiky v Německu bude pokračovat
12:32:Shea: Na výsledky diplomacie se bude muset počkat


Na okraj
Z "obvykle dobře informovaného zdroje" (rozuměj vedoucího pracovníka finančního úřadu) jsem se dozvěděl že existuje politické zadání vybrat co se dá. V praxi se to projevuje tak, že se hledá sebemenší záminka k doměření daní (a z toho pramenící penále).

Státní kasa je prázdná a vysypaná, proto se hledá ber kde ber. Snahy berňáku jdou tak daleko, že se vůbec neohlíží na fakt, zda náhodou nejedná v rozporu se jinými státními zájmy. Pokud doměřím za tři roky zpátky daně ve výši 5 mil firmě, která má roční obrat 65 mil jedná se nepochybně o likvidační krok. Pak bude stát brečet, že stoupá nezaměstnost a bude zvyšovat daně, aby měl na podpory. Moc hezky nás šroubují, ale košile bližší než kabát, socanům začíná jít o přežití a pokud se trochu rozjede soud s Novákem, může zakolísat i Václav Nesvatý. Však on ví, proč si dělá cestičku povykem o politickém procesu. Stejně jako se šuškalo svého času, že už dojde i na náměstka ministra obrany Kalouska a pak si Lux stěžoval, že ho někdo sleduje a Kalousek měl klid. osvědčený scénář pod falešnou záminkou zdiskretitovat to, co mne skutečně ohrožuje opět jede. (teda vlastně se nikdy nezastavil jako řada jiných věcí; doporučuji poslední knihu Ladislava Bittmanna, tam jsou tyhle techniky výborně rozebrány, sám se jimi ostatně dlouho živil). A ten proces je naopak velmi důležitý, ukazuje že i tady jsou lidi, kteří se doufejme nedají tak úplně koupit a jde jim o věc. Pokud ovšem nejsem Mareček a nevidím celý svět jako jedno velké spiknutí.Názor čtenáře:
Budu nucený vás opustit, ne z rozhořčení, ale z praktických a estetických důvodů. Vím že tu změnu dělala nějaká firma, ne vy, ovšem z mě strany to vyjde na stejno. Cítím se jako pes, který vycítil, že ho majitel míní dat do útulku, tedy mizerně, třesou se mi uvnitř vnitřnosti. Nějak cítím, že s tímhle nepůjde hnout, buď bude sto důvodů proč by to nešlo a proč je to takhle lepší, anebo hrách spadne že stěny a bude mrtvolné ticho; jsem sice ještě mladý, ale přesto říkám, dejte pokoj s těmi změnami, já nechci žádné změny, všechny změny vedou k horšímu.
Před časem jsem měl podobně problémy i s jinými českými stránkami, myslím že to byl iDnes MF magazín, ale tam je nyní vše v pořádku. Zdá se mi, že v Čechách fuguje nějaká web designová firma, která z nějakých perverzních důvodů razí tenhle ohavný způsob zobrazování abecedy, a jak vidno, pořád ještě nezbankrotovala.

Zveme všechny čtenáře a zejména "pejskaře" na přehlídku psů, která se koná na fotbalovém hřišti u nás v Kozmicích (okres Opava) a to zítra (v sobotu 22. 4.) od 9 hodin. Přehlídky se zúčastní asi 250 psů 12 plemen.