NEVIDITELNÝ PES    //   EUROPE'S   //    ZVÍŘETNÍK   //    BYDLENÍ   //    EKONOMIKA   //    VĚDA   //    SCI-FI   //    SWNET
  
Pondělí 28.8.2000
Svátek má Augustýn

 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Doprava
Historie
Mejlem
Ekologie
Internet
Drogy
Telekomunikace
Média
Politika
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice


 Výběr z vydání:

Pes CLASSIC 28.8.2000

RODINA A PŘÁTELÉ: Bretagne (1) - Svatební horečka

PSÍ PŘÍHODY: Vítání po čtrnácti dnech

ŽANTOVSKÝ: Ze země, kde se nic neděje, do země, kde sviští Olovo

ARMÁDA: Má, nebo může mít, Česká republika nepřátele?

SLOVENSKO : Rovní nepřestali být rovnější

MROŽOVINY: Ani Jára/da, ani Karel, ale Julius

DOKUMENT: Žaloba na komunistické předáky

LITERY: Mindrák z Mnichova

CHTIP: Nic proti mužům, ale...

MÉDIA: Překrucování fakt

POLITIKA: Odškodnění nuceně nasazených

LIDÉ: Ke zprávě o odvykání (Architektura šidítek).

PENÍZE: Chcete IPB GSM Banking ? Připravte si peněženku.

TÉMA: ŠKOLNÍ UNIFORMY…...ano, či ne ?

 Hledání:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost >> Drogy

28.8. LIDÉ: Ke zprávě o odvykání (Architektura šidítek).
Franz Giel

Po přečtení článku pana Šlajchrta jsem poznal jak bych se asi trápil i já kdyby mi kniha pana Allen Carra :"Konečně nekuřák"neukázala jednoduchý a bezbolestný způsob jak se stát nekuřákem. Je to vlastně jen otázka správného přístupu k věci.

Nesprávné by bylo kdybychom si mysleli, že si musíme něco odříci, co se nám dokonce líbilo. Nám musí být jasno, že si nechceme něco odříci ale že se chceme něčeho zříci, a sice jednou provždy, závislosti na nikotinu. Proto tedy vůbec nebudeme mít v obličeji skrytý stesk a utajenou bolest jako opravdový chlap z článku pana Šlajchrta ale spíše výraz radosti a spokojenosti. Zbavit se závislosti na nikotinu jde udělat jedině tak, že se přestane požívat nikotin. A je jedno jestli se jedná o nikotin z tabáku nebo ze žvýkaček či náplastí. Teď je nám už jasno, že nám podobná šidítka jako je třeba žvýkačka s nikotinem moc platná nebudou. Přestanu sice kouřit cigarety ale musím žvýkat žvýkačky s nikotinem protože jsem na něm stále závislý a tak jsem zase tam, kde jsem být nechtěl.

Proč tedy nastávající nekuřák sahá po nikotinu ve žvýkačkách a nebo v náplastech ? Je to ze strachu z něčeho neznámého co má přijít po tom, až zhasne poslední cigaretu. A protože má jen nejasnou představu, že by to mohlo být spojeno s bolestmi, třesem rukou a pod. jako je tomu u odvykání alkoholu, hledá něco co by mu mohlo tyto potíže a bolesti zmírnit. Jde tedy do lekárny a tam mu nabídnou náplasti a poradí mu při pomalém odvykání.

A teď to nejlepší. U nikotinu je tomu jinak než u alkoholu. Jakmile přestanete dodávat tělu nikotin, tělo se nevzbouří, žádná bolest se nedostaví a vy zůstanete fyzicky ok. Proto je odvyknutí kouření relativně snadné a bezbolestné.

Musíte se ale připravit na určité psychické problémy. Přistihnete se třeba přitom, že po jídle budete automaticky hledat cigaretu, tak jak jste byl zvyklý než jste s kouřením přestal. Nebo vám přítel nabídne cigaretu, kterou automaticky přijmete dříve než si uvědomíte, že už nekouříte. Tento stav bude trvati 2, nejvýše 3 týdny a potom je vše v pořádku. Možná má někdo z vás zájem stát se nekuřákem a rád by věděl jak to udělat. Přibližně tak, jak to popisuje pan Šlajchrt ve svém článku o šidítkách:"Opravdový chlap by si prostě řekl dost, rázným gestem zamáčkl nedopalek a už si nikdy nezapálil."

Tedy dosti brutálně.

Vím o čem mluvím. Je mi 56 let, kouřil jsem asi 40let,naposledy asi 50 cigaret, začátkem června jsem zhasnul poslední cigaretu, potom vymaloval byt aby mi tam nesmrděl nikotin který teď vůbec nepostrádám.

FRANZ
Další články tohoto autora:
Franz Giel

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: