NEVIDITELNÝ PES    //   EUROPE'S   //    ZVÍŘETNÍK   //    BYDLENÍ   //    EKONOMIKA   //    VĚDA   //    SCI-FI   //    SWNET   //    BAZAR
  
Pátek 22.12.2000
Svátek má Šimon

 Hledání:
 Výběr z vydání:

TELEVIZE: Všechnu moc sovětům pracujících !

TELEVIZE: Co se děje na Kavčích horách?

ŠAMANŮV DÁREK: Výtah z díry

TELEVIZE: Jde o nezávislost ČT nebo o její peníze?

VĚC: Žádost o zaměstnání ve společnosti Český Telecom

1 TÝDNĚ: Signál

SLOVENSKO : Banánová republika nepotřebuje generála

LITERY: Pokušení v Liboci

MEJLEM: O novoročních novorozencích, o škandálu na Kavčích horách, kde sídlí televize

ŠAMANOVO DOUPĚ: Znamení hvězdy

SLOVENSKO : Nejlepší komik na bratislavském hradě

RECESE: Vývoj debaty, podpořené konzumaci alkoholu

MICKEY MOUSE: Jak je to v Disneyworldu

DOKUMENT: Co je to Rada České televize?

LITERATURA: Swiftova Utopia umístěná do Liliputu
 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Doprava
Historie
Mejlem
Ekologie
Internet
Drogy
Telekomunikace
Média
Politika
Ekonomika
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice

 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost >> Telekomunikace

22.12. VĚC: Žádost o zaměstnání ve společnosti Český Telecom
Chechtavej tygr

ČESKÝ TELECOM, a.s.
Náborové centrum Olšanská 5, 130 34 Praha 3

fax: 71 46 05 10

e-mail: jobs@ct.cz

 

Věc: Žádost o zaměstnání ve společnosti Český Telecom

 

Zaujaly mě nabídky zaměstnání ve Vaší společnosti. Z důvodů, které rozvedu dále, mám zájem o vyšší manažerský post. Jako správný uchazeč o podobnou pozici předkládám náčrt své vize. Navrhuji transformaci Vaší společnosti na zemědělské družstvo, nacházím totiž mnoho paralel s živočišnou výrobou.

Doufám totiž, že alespoň management společnosti si žije jako prasata v žitě, v tom případě alespoň někdo má nějaký užitek z Vaší společnosti, která, jak se domnívám, škodí svými praktikami této zemi. Nejde jen o přemrštěné ceny za telekomunikační služby, které se ještě zvyšují v době, kdy všeobecným trendem je pravý opak.

Nejvíce škod napáchala absence telefonního paušálu, která se odráží na nižším objemu elektronického obchodu i v nižší čtenosti internetových zpravodajských serverů. O souvislostech bychom mohli spekulovat déle, je zajímavé, že málo lidí si uvědomuje, že náklady Vaší společnosti na místní telefonní hovory jsou prakticky jen fixní (telefonní ústředna se amortizuje bez ohledu na počet či délku hovorů, dráty v zemi také - ledaže by se snad ošoupaly pohybem elektronů...). V případě internetového zpravodajství mohou být jistě spokojeni ti naši politici, kteří raději vidí stádo ovcí manipulované televizními stanicemi, které lze ovládat snáze (vzpomeňme na aféry kolem Rady České televize, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání či třeba na financování některých "soukromých" stanic některými polostátními bankami blízkými některým politickým stranám).

Pokud máte podobné zkušenosti s některými Vašimi kolegyněmi, jako mám já, jistě pochopíte, že pro jejich ubytování navrhuji postavit kravín a pro jejich vyžití ve volném čase zřídit funkce krmiče, dojiče a inseminátora. Nebo je snad normální například posílat text v e-mailu jako šablonu dokumentu z programu Microsoft Word, navíc poškozenou a s jakýmsi makrem?

Dále si Vám dovoluji doporučit zakoupit větší počet hlídacích psů. Domnívám se, že bezpečnost Vašich objektů by tak byla zajištěna lépe než za stávající situace. Problémy Vašeho manažera týkající se jeho bezpečnostního neprověření (čímpak to asi bylo?) byly celkem značně propírány v tisku, pokud jsem dobře informován, dotyčný nakonec odešel do vedení zdejší pobočky významného producenta spotřební elektroniky - to abych se pomalu bál si koupit rádio. Ještě závažnější jsou ovšem nikdy neprověřovaní jedinci, kteří se s patřičným povolením promenádují kolem Vašeho telekomunikačního hardwaru. Jak jsem se na vlastní oči přesvědčil, povolení jim ostatně zůstává, i když u Vás již dávno nepůsobí.

Jsem přesvědčen, že s ostatními manažery bych vycházel dobře a jejich styl uvažování by mi nezpůsobil kulturní šok - kdysi jsem navštívil jednu svoji známou během její hospitalizace v psychiatrické léčebně a během své civilní služby jsem se často vyskytoval poblíž skladiště fosilií. Ostatně některé vrcholové manažery bych v případě potřeby byl schopen nahradit. Taková situace by mohla nastat případě, že by pán jménem André Frans Bessel Kok, jehož oficiální zařazení je poměrně nejasné, avšak trvanlivost činí násobek trvanlivosti generálního ředitele, odešel ke konkurenci, nebo že by aféra kolem společnosti Dattelkabel (podrobnosti najdete např. na http://lupa.cz/rubrika.phtml?rubrika=17&aktual=1) způsobila problémy v oblasti public relations Vašemu generálnímu řediteli panu Přemyslu Klímovi, který v této společnosti figuroval v klíčovém období od 7. 11. 1997 do 29. 06. 1999 jako místopředseda představenstva (http://www.justice.cz/cgi-bin/sqwASC.cgi/or/l_subjf.sqw?INTRA=0&OJ=dattelkabel)

Pokud Vám mé nápady ještě stále připadají bizarní, můžete navštívit stránky http://telecom.jobs.cz/ a v sekci Volná místa se pokochat pozicemi jako Problém manažer IT nebo Specialista PR pro oblast sportu.

Těším se na Vaši odpověď.

 

S pozdravem

 

Petr Nachtmann

petr@bigfoot.com

tel. 0604 761 383

web: http://netmag.cz/
Další články tohoto autora:
Chechtavej tygr

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: