Pátek 2.11.2001
Památka zesnulých

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

BURIANOVO KAFE: Blbost nad chitrost!

ARCHITEKTURA: Mrakodrapy na Pankráci: a proč ne?

NÁZOR: Ještě k projevu prezidenta

CO KDYŽ TO BYLO TAKHLE: Ten nudný Mars

RODINA A PŘÁTELÉ: Hlavolam uliční neboli Past na mamuta

PSÍ PŘÍHODY: Selektivní kulhání

FYZIKA: Jak se zkoumá narušení chirální symetrie

MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

KNIHA:Temný eros

FEJETON: Alternativní svět

VĚDA: Tajemství spánku

KAUZA: Ministři versus soudní poplatky

ROZTRHANÉ DÍTĚ II. : Polopravda horší než celá lež

PENÍZE: Informace za všechny peníze?

POMALÁ VRAŽDA : Zabíjejí JEN psa, zato před očima všech
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět

27.10. CESTY: Trak, já a Amerika 4.
Michal Málek
Když jsme se ráno probudili, svolali jsme se zase po rádiu, že už je čas na snídani a taky trochu té ranní hygieny. Hned když jsem do záchodů vstoupil jsem si uvědomil, že život trakařský není ale vůbec snadný. Bože, tam to po ránu smrdělo. Bylo brzo a uklízeči ještě nepřišli do práce. Parkoviště je tam veliké i když jsem viděl větší. Sem se vejde jen asi 400 traků. To je minimálně čtyřista lidí na šest záchodků. Dík, zuby jsem si ten den nečistil. Vlastně jsem se s tímhle setkal opravdu poprvé, předtím jsme byli dva řidiči, jeli jsme a jeli, na hlouposti jako je čištění zubů nebyl čas.

20.10. CESTY: Trak, ja a amerika. (3. díl)
Michal Málek
Cestou domů už jsem věděl, že s Frantou do budoucna jezdit nechci, on byl docela fajn jako kamarád, ale pracovat s ním byl trest. Jak seděl za volantem, našel si svoji pohodlnou polohu, lehce natočen doprava a opřený o dveře, pravou ruku nataženou na loketní opěrku sousedního sedadla a tak vydržel bez hnutí sedět deset hodin. Jel a přemýšlel si kdovíočem, sám říkal že si v duchu promítá filmy.

17.10. KOMENTÁŘ: Minulý týden v Japonsku
Vladimír Mlynář

Webová stránka Vladimíra Mlynáře

Již měsíc bylo jasné, že odveta USA dříve nebo později přijde. A stejně když minulý týden Američané spolu s Brity začali s bombardováním Talibanu, nebyl jsem myslím sám, kdo se opět neubránil onomu mrazivému napětí a strachu, který jsme tak silně cítili v prvních dnech po 11. září.


13.10. CESTY: Trak, já a Amerika (díl 2.)
Michal Málek
Všechno to začalo vlastně úplně náhodou. Je pravda, že jsem po těch krásných tracích koukal, líbilo se mi to, nádherné mašiny. Ale nějak jsem se necítil na to, abych se stal šoférem. V životě jsem neřídil nic většího než Škodu 1203, blahé paměti.

12.10. CESTY: KOREJSKÝ HAN-GUK
Jaroslav Kulovaný
zažitky z návštěvy této země a její elektrárny.

9.10. ZE ŽIVOTA: Trak, ja a Amerika 1.
Michal Málek
Z Čech jsme odejeli v roce 1984 na zájezd do Jugoslávie. Tam jsme pobyli dva měsíce v motelu 1000 růží u Bělehradu, pak jsme dostali pasy OSN a přesunuli jsme se do Rakouska, pod ochranná křídla starého a dobrého Traiskirchenu. V Rakousku, ve vesničce Ramsau u Hainfeldu, v Gasthofu Gruber, jsem prožil mou nejkrásnější a nejdelší dovolenou. Bohužel jsem to tenkrát nevěděl a tak místo abych si to jaksepatří užil jsem se trudil a soužil očekáváním kdy že už konečně odjedem do toho Nového Světa. Až v létě 1985 nastal dlouho očekávaný a vytoužený den, těš se Ameriko, já přicházím. A víte že jí to bylo jedno?

1.10. AUSTRÁLIE: Nestoudná loupež za bílého dne
George Švehla
V životě jedince jsou jisté jen dvě věci. Že jednou umře a že bude celý život platit daně. Ta druhá jistota se všude a pozvolna mění k horšímu. Vlády si vymýšlejí stále nové fígle jak z daňových poplatníků vymáčknout více peněz.

21.9. TERORISMUS: Co nás ještě může čekat
Dušan Neumann
Téměř s jistotou se dá tvrdit, že úníst další civilní letadlo a použít je jako bombu se teroristům už asi nepodaří. Jejich arsenál tím ale mnoho neutrpěl.

20.9. TEROR: Věrolomná Evropa?

Zvláště na českých stránkách se stále více zvedá káravý prst upozorňující na to, že podpora Evropanů křižáckému tažení Američanů nemusí být zase tak úplně stoprocentní. Upozorňuje se na to, že se evropské státy mohou začít zdráhat vystavit Americanum bianco šek k jakékoliv akci. Něco na tom asi bude, ale důvodem nebude ani tak věrolomnost Evropanů, jako ne tak naprostá důvěra v to, že vše co Američané činí, dobře činí.


13.9. BĚLORUSKO: Volby ala Lukašenko
Ondřej Soukup
Asi před měsícem jsem se s několika Bělorusy sázel o to, jak dopadnou prezidentské volby. Přesněji řečeno, kolik procent hlasů dostane oficiálně současný prezident Aleksandr Grigorjevič Lukašenko. Dnes je tedy jasno. Podle ústřední volební komise Lukašenko získal 75,62 %, zatímco jeho hlavní oponent Uladzimir Hončarik 15,39%. Ovšem proces voleb vyvolává celou řadu otazníků.

10.9. FANATISMUS: Irové, nešťastný národ
Lubomír Ptáček
V Belfastu v Severním Irsku procházely v tento den katolické děti jdoucí do katolické školy protestantskou čtvrtí Ardoyne. Nedokáži slovy vyjádřit pocit hnusu, odporu a pohrdání k zrůdám, které stojí podél cesty do školy, dětem sprostě nadávají a zraňují je nebezpečnými předměty a podomácku vyrobenými bombami, svěřuje se autor.

10.9. AUSTRÁLIE: Buš a erotika
George Švehla
Ne, zde se nedočtete, že se už i v buši otevírají erotické salóny a nebo, že sexuální pracovnice rozšiřují svoje služby do panenské přírody. Avšak jeden nikdy neví….

5.9. OHLÉDNUTÍ: Odešel prof. Christiaan N. Barnard
František Grossmann
Jaký to byl člověk, chirurg, který jako první transplantoval srdce?

4.9. AUSTRÁLIE: Vzdělání zdarma - mýtus a fakta
George Švehla
Vzdělání na základních státních školách v australském NSW je podle politiků zdarma pro všechny. Bez rozdílu vyznání, národnosti a nebo barvy kůže. Můžeme však věřit tomu co nám politici říkají?

3.9. AUSTRÁLIE: Obchod s lidským masem
Jerry Plšek
Kterak se lze dostat do země blahobytu a palubě potopené lodi - a kdo všechno na tom vydělává.

1.9. CESTY: Karibik 2001 - pokus o reportáž (5)
31.8. CESTY: Karibik 2001 - pokus o reportáž (4)
30.8. CESTY: Karibik 2001 - pokus o reportáž (3)
30.8. CESTY: Skutečná reportáž z Kouzelného království
29.8. CESTY: Karibik 2001 - pokus o reportáž (2)
28.8. CESTY: Karibik 2001 - pokus o reportáž (1)
23.8. SVĚT: Hawkstone Hall
20.8. KONFLIKT: Nestandartní příběhy
17.8. STŘÍPKY Z AMERIKY: Psí život v Americe
16.8. VÁLKA: Jak dlouho?
15.8. IZRAEL: Ve válce s terorismem nezvítězí osamělý hráč
9.8. STŘÍPKY Z AMERIKY: O klonování lidí a dalších vychytávkách
7.8. SVĚT: Istrie
3.8. ZAJÍMAVOST: Na ponorce
1.8. AUSTRÁILE: Cesta kolem světa za osm hodin
26.7. STŘÍPKY Z AMERIKY: Cedule místo košů na odpadky
20.7. EU: Eurobanán
19.7. STŘÍPKY Z AMERIKY: Horké léto na americkém Západě.
16.7. AUSTRÁLIE: Příznaky moderní doby?
13.7. NEW YORK:Vypadá to na velkou ostudu OSN