Úterý 20.11.2001
Svátek má Nikola

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

KONFLIKT: Co obsahují zajištěné dokumenty

TEMELÍN Technika kontra etika

ÚVAHA: Je muž beta verzí člověka?

ARMÁDA: Gripen nebo Falcon? Vláda o stíhačkách mlčí...

SMRŠŤ: Australské počasí.

RODINA A PŘÁTELÉ: Jo, koupit si sikovky... jo, koupit si foťák

PSÍ PŘÍHODY: Jak to bylo s tou zrzavou potvorou

ŠAMANOVO DOUPĚ: Vy kluci sakramentský!

POLITIKA: Proč potřebujeme zákon o státní službě

HISTORIE: Naše (sudeto)německá otázka

CHTIP: 404 Not Found a jiné hlášky

ZDRAVÍ: Podpoří ministr Fišer devitalizaci?

ARCHITEKTURA: Bomba v Liberci!

SLOVENSKO : Slavný plot na Matiční ulici bude mít bratra

KURSK: Pojďme si probrat všechna Co když to bylo takhle
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník

20.11. KURSK: Pojďme si probrat všechna Co když to bylo takhle
(JITA)
Včera jsme se dozvěděli, co k nehodě Kursku říká viceadmirál Mocak. A Teď si můžeme tedy se všemi danými- či předkládanými fakty zahrát logickou hříčku - co když to bylo takhle (předem upozorňuji, že zde uvádím možnosti, které mě momentálně napadají, skutečnost může být jiná a také nemusí a některá ze zde uvedených možných variant může být pravdivá. Která?)

19.11. CO KDYŽ TO BYLO TAKHLE: Havárie ponorky Kursk
(JITA)
Ještě čtyři hodiny po havárii Kursku někdo vysílal falešná volání jakoby z této ponorky - sdělil to 16.11. 2001 v besedě s korespondentem novin Izvestija Konstantinem Germanskim náčelník štábu Severní flotily viceadmirál Michail Mocak. Byla zaznamenána prý i druhá ponorka v blízkosti Kursku... Vicepremiér Klebanov v sobotu tyto údaje potvrdil.

17.11. KRONIKA FIDLOVAČKY: Týden v trapu
(JITA)

Co se všechno přihodilo v 46. týdnu roku 2001?


17.11. ŠKOLSTVÍ: Úvaha na téma financování vysokých škol
Václav Fořtík

U příležitosti 17. listopadu se jistě objeví články, diskuse atd. kolem financování VŠ. Dovolím si předložit několik námětů k diskusi, které jsem v médiích příliš nezaznamenal (oproti např. zavedení školného).


16.11. SOUTĚŽ: Vyhodnocení soutěže o lístky na Vanessu
(JITA)
Jistě jste zvědaví, kdo vyhrál?

15.11. OHLAŠOVNA: Futurologický kongres
(JITA)
Prosíme o vaše náměty a připomínky k programu Futurologického kongresu

14.11. SOUTĚŽ: O vstupenky na koncert Vanessy Mae
(JITA)

Máme pro vás dárek - soutěž. Pragokoncert věnoval do této soutěže Neviditelného psa třikrát po dvou vstupenkách.
Takže po tři středy budete moci soutěžit o dva lístky na koncert Vanessy Mae, který se koná 5.12. 2001 v pražské Paegas Areně.


14.11. TÉMA: Chtějí naše školy produkovat mnohoučené hlupáky? (2)
(JITA)
Teď se často diskutuje o našem školství, zde v naši zemi. Jaké je naše vysokoškolské vzdělání, je dostatečně podporováno a na výši? Značí velký počet vysokoškoláků sám o sobě vyspělost a moudrost společnosti? Vyspělost a moudrost ve státní školské politice by se měla spíše odrážet v důrazu, kladeném na základní a střední školství ...

13.11. TÉMA: Chtějí naše školy produkovat mnohoučené hlupáky? (1)
(JITA)
Musím si položit otázku : Je dobře se učit všechno? Jsou samé jedničky zárukou, že nebude dotyčný zametačem? A jsou mnohoučení lidé, vyšlí ze škol, moudří a chytří? A má stát vůbec zájem o vzdělaný celý národ? A jak je možné, že vysokoškoláci věří kreacionismu a jiným hloupostem?

12.11. FOTOMOMENTKA: Z obrazovky
(JITA)
V sobotním úvodníku jsem na adresu Novy psala o odposlechnutém hovoru dvou mladíků, jeden říkal druhému: „Teď aby Nova vysílala aspoň pořád pěkné prasečinky, když nás bude tolik stát...“
Ani jsem netušila jak brzo (tedy ne úplně, ale aspoň částečně) Nova tomuto mladíčkovi jeho zbožné přání splnila.


10.11. KRONIKA FIDLOVAČKY: Týden v trapu
(JITA)

Co se všechno přihodilo v 45. týdnu roku 2001?


9.11. PA-VĚDO: Pí-voda aneb Agresivita šarlatánů.
Tomáš Polívka
Nedávný článeček o pí-vodě a čtenáčské reakce na něj mě donutily podívat se ten zázrak trochu blíže. Jediný závěr je, že paní Růžena Ilgnerová, která tak krásně opěvuje zázračné vlastnosti této kapaliny v časopise Květy, je buď naivní hlupáček nebo prohnaná lhářka. Jak jinak si totiž vysvětlit úvod ke zmíněnému článku (Květy, 33/2000), který zcela bezostyšně tvrdí, že za objev pí-energie, která dokáže zcela zásadně změnit vlastnosti vody, byla v roce 1949 udělena Nobelova cena. Zdá se, že novodobí šarlatáni se začínají zaštiťovat skutečnými vědeckými výsledky doufajíce, že to na laickou veřejnost zapůsobí.

7.11. CO KDYŽ TO BUDE TAKHLE: Stane se lidské tělo obnovitelné?
(JITA)

Láčkovci to umí a co člověk? Kmenové buňky a nanotechnologie...


6.11. ZAMYŠLENÍ: Temelín v listopadu 2001
Jiří Tyc
V boji proti Jaderné elektrárně Temelín zaujalo v poslední době několik informací. Předně Rakousko uvolnilo dalších 5 milionů šilinků, které budou předány přímo dolnorakouským aktivistům na soudní výlohy při jejich sporu s provozovatelem elektrárny. Jde o tzv. určovací žalobu.

6.11. EKO: Mediální flašková vojna
Jaroslav Kulovaný
Kolem lahví se v nedávné době rozpoutala podivná názorová přestřelka. Osobně si myslím, že není třeba napadat novináře ani ministra. Važme si všech upřímně míněných názorů. I těch, s nimiž nesouhlasíme. Pomáhají nám najít správnou cestu. Správný kompromis mezi komfortem, ekologickou zátěží a náklady.

5.11. FOTOREPORTÁŽ: Z pánských toalet aneb návštěva křtu jedné knihy
3.11. KRONIKA FIDLOVAČKY: Týden v trapu
2.11. CO KDYŽ TO BYLO TAKHLE: Ten nudný Mars
2.11. FYZIKA: Jak se zkoumá narušení chirální symetrie
31.10. FOTOMOMENTKA: Minireportáž z Dobrého jitra
29.10. OSOBNOST: Zemřel režisér Jaromil Jireš
27.10. KRONIKA FIDLOVAČKY: Týden v trapu
27.10. VYBÍRÁME: Rubrika Techno
26.10. FOTOMOMENTKA: Porušování oděvních práv
26.10. ZDRAVÍ: Neničte si ho kouřením
23.10. FOTOMOMENTKA: Host do domu
20.10. KRONIKA FIDLOVAČKY: Týden v trapu
18.10. ZAJÍMAVOST: Představujeme Trojský skleník
17.10. KRONIKA: O čem není v postmoderně slušné hovořit.
16.10. ISLÁM: Vlastník rasistického pekla
15.10. VTÍPEK: Ta dávná říše Evropa
15.10. ZÁBAVA: Soutěž o knihu
13.10. KRONIKA FIDLOVAČKY: Týden v trapu
11.10. TEROR: Islám - pragmatické náboženství žízně, krutosti a obchodu
10.10. FOTOMOMENTKA: Samota.