Čtvrtek 21.2.2002
Svátek má Lenka

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

ŠAMANOVO DOUPĚ: Meze snesitelnosti aneb Otroci komunismu

POLITIKA: Komu vadí nezávislí v politice

MÉDIA: Nebezpečný Zeman

STAR TREK: 22.2.2002 to vypukne!

RODINA A PŘÁTELÉ: Večer plný Zavináčů

PSÍ PŘÍHODY: Záhadná rána

ÚVAHA: Antisemitismus je Pandořinou skříňkou civilizace.

CHTIP: Hypnotizér

FEJETON: Židle

ZDRAVÍ: Alkoholismus

PŘÍRODA A ZDRAVÍ: Volíme přírodní léčbu - AROMATERAPIE (24)

TÉMA: Rovná daň

KUPÓNOVKA: Nejpitomější reklama s nejlogičtější pointou

SKRBLÍK: Předplacené karty na mobily - ušetřete až 40%!

PENÍZE: Rekordní rok stavebního spoření
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost

21.2. STAR TREK: 22.2.2002 to vypukne!
Michal Patera
Zahraniční filmy a seriály pro pamětníky nemají na České televizi nijak zvlášť na růžích ustláno. To mohou potvrdit třeba milovníci seriálu Randall a Hopkirk, kteří se svého kousku vysílacího času marně dožadují už několik let. O to významnější je tedy skutečnost, že od 22.2.2002 bude ČT vysílat legendární sci-fi seriál ze 60.let, Star Trek. Proč má právě on tu čest být nejstarším u nás uvedeným převzatým pořadem?

21.2. ÚVAHA: Antisemitismus je Pandořinou skříňkou civilizace.
Zdeněk Švácha
Generální tajemník rakouských Svobodných Peter Sichrovsky obvinil Českou republiku s antižidovských kroků. Jeho prohlášení je o to závažnější, že je sám Židem. Na scéně se tak opět objevila nejtřeskutější politická karta - obvinění z antisemitismu.

21.2. TÉMA: Rovná daň
Jan Kubalčík
Návrh ODS na zavedení rovné daně je konečně příležitostí vrátit politickou diskusi tam kam patří - do sféry střetu idejí. V tomto smyslu tento krok velmi vítám. Pro začátek se pokusím vymezit pozice tří základních politicko-filosofických proudů: liberalismu, konzervatismu a socialismu.

21.2. KUPÓNOVKA: Nejpitomější reklama s nejlogičtější pointou
František Schilla
"Původně jsem chtěl svěřit investiční body privatizačnímu fondu, jsem však znechucen úrovní reklamy většiny fondů. Jejich reklamu považuji za natolik pitomou, že budu schválně investovat samostatně přímo do podniků." - Zhruba toto veřejně prohlásil prezident Havel během předkola druhé vlny kupónovky. Bylo to jednoznačné a důrazné slovo, za které mu mnoho lidí bylo jistě vděčno.

20.2. KOMENTÁŘ: Drobné dárky
Ivan Hoffman
Pro politiky a finančníky je pražské zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky historií. Zajímavým námětem je ovšem tato událost pro Nejvyšší kontrolní úřad.

20.2. TÉMA: Správní řád v zajetí virtuální reality
Jiří Kaucký
Jakkoliv se již jedná o čistě akademickou debatu, cítím jako jeden z tvůrců návrhu nového správního řádu potřebu vyjádřit se k některým argumentům, které na adresu tohoto návrhu zaznívaly. Domnívám se, že poměrně ilustrativní mohou být odpovědi na otázky, které Ministerstvu vnitra zaslal týdeník Respekt. Bohužel pak neměl dostatek místa pro jejich otištění.

19.2. MÓDA: Technologická hudba budoucnosti?
George Švehla
Již jste se zeptali sami sebe kam dát všechny ty přenosné elektronické hračičky? Tedy aspoň ti kteří propadli informační technologii (IT) a bez mobilu, PDA (Personal Digital Assistant) a nebo MP3 přehrávače jsou jako bezrucí. O tuto formu závisláků se postaral módní návrhář Scott Jordan a nabízí jim fungl novou vestu "Scott eVest".

18.2. ZE SVĚTA: Ve stopách Prorokových.
Petr Schütz
Smrt afgánského ministra v rukou rozzuřených poutníků na kábulském letišti poněkud nešťastným způsobem připomněla, že nastal čas každoroční nejmasovější náboženské události současného světa.

18.2. ZE ŽIVOTA: Nevinný syn politického vězně trpěl víc než otec
Jaroslav Kulovaný
Příběhy píše sám život. Nemusejí se vymýšlet. Právě jsem strávil pár dní v nemocnici. Stačilo jen poslouchat vyprávění souseda a vše si zapsat. Můj bolavý palec se stal během chvilky úplnou banalitou. Tiše, vyprávění začíná.

18.2. TÉMA: Co může znamenat neschválení nového správního řádu?
Josef Vedral
Poslanecká sněmovna v pátek 15.2. rozdílem 4 hlasů nepřijala vládní návrh nového správního řádu, který měl nahradit zastaralou a v mnoha směrech nevyhovující právní úpravu platnou již od r. 1967. Jen málokdo si asi v té chvíli uvědomil, co toto rozhodnutí znamená.

18.2. VĚDA: Objeveno nejstarší město světa
Ivo Budil
Světoví archeologové se činili - objevili nejstarší město lidské civilizace. Svým stářím jde o město skutečně výjimečné. Mělo vzkvétat před více než devíti tisíciletími.

16.2. INFORMACE: Vojákům a politickým vězňům.

Česká republika schválila zákon 261/2001 o poskytnutí jednorázové částky vojákům, kteří bojovali v druhé světové válce na straně spojenců, některým jiným účastníkům národního boje za osvobození, politickým vězňům komunismu, jejich vdovám a dětem. Za jeden rok boje za osvobození nebo věznění je stanovena částka na 120,000 korun, za každý další měsíc se částka zvyšuje o 1,000 korun.

16.2. MALÁ ÚVAHA: Koho volit?
Jaroslav Prihoda
MIZÉRIE PRAVICOVÉHO VOLIČE ANEB KOHO VOLIT?

15.2. EKOLOGIE: Klaus v porcelánu ekologie
Jiří Heteša, Petr Marvan
Článek Václava Klause "Přírodu ochrání trh", který vyšel dne 9.2.2002 v Lidových novinách snad konečně vyburcuje i ty dosud mlčící ekology, kteří nechávali názory našeho předního ekonoma a předsedy poslanecké sněmovny bez poznámek v domnění o jejich relativní neškodnosti. Chtěli bychom je upozornit, že tyto názory bezpochyby převezme nejen veškeré členstvo ODS, pro nějž je Václav Klaus něco podstatně více než jen předseda strany ale především guru vyslovujícím pravdy, o nichž se nepochybuje.

15.2. ASTRONOMICKÉ TÉMA: Strašidlo tmy
Luděk Vašta
Tma je součástí životního prostředí. Ale pozor - životní prostředí, to není jen krajina za značkou konce obce, to není tzv. příroda, za kterou vyjíždíme na víkend. Životní prostředí, jak už pojem napovídá, je prostředí, ve kterém žijeme. Tedy do něho patří i naše vesnice a ulice ve městech. A také naše domovy. Tma je důležitá stejně jako světlo. Vždyť v pravidelném střídání dne a noci žijeme celý život, vlastně je to tak na Zemi po celých těch pět miliard let, co naše planeta existuje.

15.2. MEJLEM:Ohlasy a názory čtenářů
15.2. KUPÓNOVKA: Odpadávání neúspěšných fondů
14.2. TEMELÍN: Novinářská plácanina
14.2. ŽIVOT: O vztahu Švédů k alkoholu v soukromí i v politice
14.2. TÉMA: Další pilíř penzijní reformy?
14.2. SVĚT: Afgánské ženy
13.2. TÉMA: Geneticky modifikované potraviny - panika není na místě
13.2. SPORT: Namazat správně lyže pro závod je skutečně věda
13.2. MEJLEM: Ohlasy a názory
12.2. SVĚT: Etické investování
12.2. K DISKUSI: Jak mnoho potřebujeme nulovou daň na letecký benzín?
12.2. ESEJ O KNIZE: Emoce... ty naše mršky jedny!(dokončení)
12.2. PRAHA 1: Ze svatební síně rovnou na nákup sado/maso propriet
12.2. ÚVAHA: Není Evropan jako Evropan.
12.2. TÉMA: Stávka tramvajáků
11.2. PRAHA: Masopust aneb Nad Žižkovem slunce nezhasíná
11.2. PŘÍRODA: Zvířecí poradna na serveru Českého rozhlasu
9.2. FIKCE?: Stínový prezident, interwiev na pochodu.
8.2. HISTORIE: Mattoni a jeho rod
8.2. KUPÓNOVKA: K bohatství bez konexí