Pátek 1.2.2002
Svátek má Hynek

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK

ZE SVĚTA: Tajemství Coca-Coly odhaleno

HISTORIE: Krvavý kruh

POLITIKA: Nespoléhejme na evropské peníze

RODINA A PŘÁTELÉ: Předčasné jaro vylákalo rozmanitý hmyz

PSÍ PŘÍHODY: Pes a bolení zubů

PŘÍRODA A ZDRAVÍ: Volíme přírodní léčbu - NADVÁHA (10)

ZE ŽIVOTA?: Dokonalí demokraté

FEJETON: Valentinky (jak je využít a jak si je užít)

FEJETON: Běžím

UMĚNÍ: Výtvarný šperk (3) - Gijs Bakker

MÉDIA: PŮJČKA PRO LHÁŘE

POSTŘEH: Klausovky nebo Zemanovky

PRÁVO: Znovu o vlastnících půdy

MEJLEM: Obyčejný týden pracovníka systémové podpory.
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika

1.2. POLITIKA: Nespoléhejme na evropské peníze
Václav Klaus
Také-evropané, hlasitě se ohánějící evropskou kartou, Používají své okázalé fandění EU jako prvek vnitropolitických soubojů, dovozuje autor.
Webová stránka Václava Klause


31.1. TÉMA: Nedůstojné komolení názvu našeho státu
kolektiv autorů
Zůstává nepochopitelné, proč česká státní správa už od roku 1993 nevyžaduje, aby štědře sponzorovaný reprezentační tým na oplátku opatřoval své úbory správným, obchodně použitelným a oficiálním jménem svého sponzora, tj. jednoslovným označením pro Českou republiku. A tím je v angličtině výraz "Czechia".
Otevřený dopis nejvyšším představitelům České republiky k nedůstojnému komolení oficiálního zkráceného názvu našeho státu v oblasti sportu a obchodu


31.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Svědkové obžaloby
Jan Kovanic
Těžko může být někdo z nás soudcem morálního Norimberského tribunálu nad zločiny komunistického režimu. Nejspíš budeme muset počkat na další nezatížené generace. A zatím, než se sejde tribunál našich dětí a vnuků, zachovat svědectví pro tento budoucí soud. Ano, můžeme být svědky obžaloby!

31.1. TÉMA: Budou se radovat Hitlerovi pohrobci?
Vaclav Vlk
Ze všech stran slyšíme, že je nutno abychom zrušili tzv. Benešovy dekrety. Že jsou výsledkem pomsty, že se jedná o bezpráví, že jde o etnickou čistku a pokud to neuděláme, tak… To tak je různé. V současnosti je tím "tak" zabránění našeho vstup do Evropské unie. Zdánlivě je věc jednoduchá.

30.1. POLITIKA: Podivné -řešení- dluhu ODA
Vladimír Mlynář

Webová stránka Vladimíra Mlynáře
Margaret Thatcherová kdysi v nadsázce řekla, že kompromis je řešení, které nikdo nechtěl a proto se s ním ani nikdo nemůže ztotožnit. Je to bonmot, ale na "řešení" dluhu ODA, jež se rýsuje po druhém týdnu 4koaliční krize, se docela hodí. Tedy alespoň z mého pohledu. Ale postupně.


29.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Naše břevno
Jan Kovanic
Zeman hovořil proti "sudeťákům" sice v podstatě pravdivě, avšak nekonal správně. Ale nakonec neřekl nic, s čím by většina Čechů nesouhlasila. Naopak Václav Havel učinil vloni na podzim v Rakousku prohlášení, podle kterého "u nás zdomácněl názor, že odsun Němců z ČSR byl aktem msty". To pravda není. Ale nechme "sudeťáky" Rakušanům a Němcům - to by měl být hlavně jejich problém. Naším problémem jsou naši komunisti, po kterých ještě žádný z hlavních politiků nehodil skutečným šutrákem zákona, jen prázdnými lehkými frázemi.

29.1. PETICE: Proti nefunkčnosti orgánů státní správy
Václav Princ
proti nefunkčnosti orgánů státní správy, vyšetřovatelů Policie ČR a Státních zastupitelství i soudů při vyšetřování a postihování závažných trestných činů hospodářského charakteru, zejména z privatizace českých podniků, proti korupci při zadávání zakázek, korupci policie a korupci při rozhodování soudů. Petice je zaměřena proti nevymahatelnosti práva a nedodržení slibu vlády "Akce čisté ruce", proti nesoučinnosti ministerstev vnitra a spravedlnosti a nesoučinnosti složek policie podléhajících ministrovi vnitra.

29.1. POLITIKA: Zeman vs. Haider - stručný výčet škod
Jiří Wagner
Ačkoliv se Miloši Zemanovi dostalo po jeho anti-haiderovském vystoupení v rádiu Frekvence 1 mocného aplausu, o necelý týden později, kdy si už dovolil výpady proti části rakouských i německých občanů, potlesk rozpačitě utichl. Autor přináší stručný výčet škod, které Zeman svými (ne)uváženými výpady České republice způsobil.

29.1. NÁZOR: Hoši a dívka, co se vždycky umí dohodnout - ale na čem?
Milena Varadinková
Již od svého zrodu byla čtyřkoalice účelovým a nečitelným slepencem programově nesourodých stran. Mnozí její příznivci ji možná ještě dnes mylně považují za pravicové uskupení, i když třeba lidovecký program je téměř tak socialistický, jako program ČSSD - rozdíl je snad jenom ve vztahu ke katolické církvi.

29.1. JUSTICE: Ministr Gross poškodil Vladimíra Hučína
Přemysl Vachalovský
Soudní proces bude podle neoficiálních zpráv zahájen 13. února 2002. V době těsně soudu předcházejících ministr vnitra skandálním způsobem veřejně vystoupil v televizním pořadu výroky v neprospěch obžalovaného.

28.1. KONFLIKT: Kosovo v prvním roce třetího tisíciletí
Martin Dvořák
Na počátku roku 2002 zdálo se být Kosovo z řady pohledů v mnohem provizornějším provizoriu než v období těsně po válečném konfliktu a bombardování vojsky NATO před více než dvěma lety. Zdejší mise OBSE zůstala bez oficiálního šéfa stejně jako administrativní mise OSN, Kosovo nemá ani prezidenta ani vládu ani jejího předsedu.
(Autor je členem mezinárodní přechodné administrativní mise OSN v Kosovu)


28.1. POLITIKA: Solidní základy dnešních obtíží.
Jaroslav Teplý
Na stránkách tisku, v radiu a televisi se neustále diskutuje o obtížích, se kterými se musí Česká republika vyrovnávat. Tak je tomu i v jiných státech, v našem případě byly ovšem solidní základy těch našich dnešních zásadních obtíží položeny prvním polistopadovým režimem. Následky jeho politiky bylo možno poměrně brzo do značné míry předvídat, jak doufám ukazuje následující text z roku 1992.

28.1. POLITIKA: Volíte či nevolíte
Libor Ščerba
Občané mají právo na občanskou neposlušnost, míní autor

28.1. TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
Jerry Plšek
Politické události minulého týdne, vzhůru nohama a v křivém zrcadle - viděno z Austrálie

28.1. POLITIKA: Oblíbenec lidu v Kotli
Pavel Jonák
Patří k dobrému tónu, aby politik dbalý své obliby se občas přišel předvést voličům v aréně Kotle. Politika se přece bez pouťových atrakcí neobejde a žádná oběť není dost velká, jde-li o popularitu. Nejčerstvější obětí "kotelníků" byl ministr vnitra Stanislav Gross, jako vždy úhledný, přívětivý, výřečný, díky nepřekonatelnému mistrovství v úhybných řečnických manévrech hladce unikající dotěrným otázkám, jen zcela výjimečně zatlačený k zavazujícímu výroku.

28.1. POLITIKA: S čím jdou soc-dem do Sněmovny
28.1. DOKUMENT: Stanovisko k sudetské otázce - 20 bodů
28.1. DOKUMENT: Osm karlovarských bodů
25.1. POLEMIKA: Vaculík s Klausem
25.1. POLITIKA: Zamyšlení nad 5. výročím česko-německé deklarace
25.1. POLEMIKA: Tři oříšky pro Václava Klause?
24.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Rakousko, domov náš
24.1. POLITIKA: Diktátem si lidovci sami uškodí
24.1. POLITIKA: klidná síla v akci
24.1. POLITIKA: Záležitost programu
24.1. POLEMIKA: Mouřenín a bílý kůň
23.1. POLITIKA: Ke krizi s dluhem ODA
23.1. INFOSERVIS.NET: Harpagonové v srdci Evropy
23.1. ARMÁDA: Tajná (nyní už netajná) nemocnice (laboratoř?) v Těchoníně
23.1. POLITIKA: Dluhová alchymie
23.1. CHTIP: 30 důvodů pro je dobře být ženou/mužem
22.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Pravda a láska musí zvítězit i lží a nenávistí
22.1. POLITIKA: 100 spravedlivých
22.1. POLITIKA: Jak uvnitř strany, tak navenek
22.1. INFOSERVIS: Energetika a moc