Pátek 1.2.2002
Svátek má Hynek

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK

ZE SVĚTA: Tajemství Coca-Coly odhaleno

HISTORIE: Krvavý kruh

POLITIKA: Nespoléhejme na evropské peníze

RODINA A PŘÁTELÉ: Předčasné jaro vylákalo rozmanitý hmyz

PSÍ PŘÍHODY: Pes a bolení zubů

PŘÍRODA A ZDRAVÍ: Volíme přírodní léčbu - NADVÁHA (10)

ZE ŽIVOTA?: Dokonalí demokraté

FEJETON: Valentinky (jak je využít a jak si je užít)

FEJETON: Běžím

UMĚNÍ: Výtvarný šperk (3) - Gijs Bakker

MÉDIA: PŮJČKA PRO LHÁŘE

POSTŘEH: Klausovky nebo Zemanovky

PRÁVO: Znovu o vlastnících půdy

MEJLEM: Obyčejný týden pracovníka systémové podpory.
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě

31.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Svědkové obžaloby
Jan Kovanic
Těžko může být někdo z nás soudcem morálního Norimberského tribunálu nad zločiny komunistického režimu. Nejspíš budeme muset počkat na další nezatížené generace. A zatím, než se sejde tribunál našich dětí a vnuků, zachovat svědectví pro tento budoucí soud. Ano, můžeme být svědky obžaloby!

29.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Naše břevno
Jan Kovanic
Zeman hovořil proti "sudeťákům" sice v podstatě pravdivě, avšak nekonal správně. Ale nakonec neřekl nic, s čím by většina Čechů nesouhlasila. Naopak Václav Havel učinil vloni na podzim v Rakousku prohlášení, podle kterého "u nás zdomácněl názor, že odsun Němců z ČSR byl aktem msty". To pravda není. Ale nechme "sudeťáky" Rakušanům a Němcům - to by měl být hlavně jejich problém. Naším problémem jsou naši komunisti, po kterých ještě žádný z hlavních politiků nehodil skutečným šutrákem zákona, jen prázdnými lehkými frázemi.

28.1. DOKUMENT: Stanovisko k sudetské otázce - 20 bodů

Uveřejňujeme oficiální dokument sudetoněmecké rady, jehož celý název zní: "Stanovisko k sudetské otázce ("20 bodů"), zaujaté plénem sudetoněmecké rady a přijaté 7. května 1961 spolkovým shromážděním sudetoněmeckého krajanského sdružení." Přes všechny změny, které za oněch více než 40 let v Evropě proběhly a které činí některé body neaktuální, je těchto "20 bodů" stále základním kamenem činnosti Sudetoněmeckého landsmanšaftu.

28.1. DOKUMENT: Osm karlovarských bodů

Požadavky, které Němci v Čechách vznášeli na československou předválečnou vládu byly nejpřesněji definovány v "Osmi karlovarských bodech", jak je veřejně pronesl Konrád Henlein na sjezdu SdP 24. dubna 1938 v Karlových Varech:

26.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Radostná cesta k socialismu

"Proč budujeme socialismus? Protože je to lehčí než pracovat." Přečtěte si čtrnáct tezí o socialismu, které někdy v osmdesátých letech minulého století kolovaly mezi lidmi na anonymních průklepácích:

24.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Rakousko, domov náš
Jan Kovanic
Už dlouho mám dojem, že protitemelínská politika některých rakouských hodnostářů má hlavně za úkol naštvat Čechy, aby si řekli - když jste takoví, tak my teda o tu vaši hloupou Evropu nestojíme! A kydybychom Temelín vypnuli, tak by stejní lidé vytáhli "degrety". A kdybychom kejvli i na to, tak by si zase našli něco jiného - třeba nebezpečí dioxinů...

22.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Pravda a láska musí zvítězit i lží a nenávistí
Jan Kovanic
Peříčko je hnusné, telenovely plytké. Nova nabízí podbízivou zábavu, kazí mravy a propaguje násilí. Její ředitel je zločinec, který se paktuje s jinými zločinci. Nova by proto měla přestat vysílat.

19.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Goebbelsovská kampaň proti Temelínu pokračuje
Jan Kovanic
V Rakousku se teď podepisuje protitemelínská petice. V srpnu 2000 jsem Rakušanům radil: "Pokud jste znepokojeni, můžete se zeptat přímo svých informovaných spoluobčanů: Třeba Hanse Friedricha Mayera z Mezinárodní agentury pro atomovou energii. Máte to blízko, MAAE sídlí ve Vídni. Nebo jděte na Atomový institut vídeňské Technické univerzity, profesor Helmuth Böck vás uklidní." Jak je vidět, zatím se nezeptali. V tom roce 2000 se mlnilo i o protitemelínském referendu českém:

17.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Zničit pacholka Železného III
Jan Kovanic
Další kolo likvidace národního škůdce Vladimíra Železného a všech jeho posluhovačů se rozebíhá.

15.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Není lepší příležitost, jak zbohatnout
Jan Kovanic
Ve vzduchu lítají miliony. A jsou to čisté peníze. Je jednoduché k nim přijít. Pokud vám patří. Pokud jste měli v příbuzenstvu někoho, komu nacisti sebrali nejdříve životní pojistku a pak život. Ale svůj nárok musíte uplatnit tak, aby váš dopis došel příslušné Mezinárodní komisi do 31. ledna 2002. Možná, že získáte peníze, které vám dávno náležely. Možná dopomůžete k bohatství i někomu jinému.

12.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Podivná internacionála
Jan Kovanic
Česko-německá deklarace byla podepsána, přijata parlamenty obou zemí a posvěcena projevy prezidentů Havla a Herzoga. Už je to skoro pět let. Proti myšlence česko-německého porozumění vůbec však dodnes vystupuje zvláštní internacionála. I když třeba jméno "Sládek" za tu dobu zmizelo z novinových titulků. (Kdy zmizí jméno "Grebeníček"?) Zato sudeťáci si stále vymýšlejí různé legrace. Ale toto je pět let starý text:

10.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Musíte nám pomáhat
Jan Kovanic
Tu podzimní neděli v roce 1943 se vracel strejda Dolfi domů s povozem až večer. A jak šel kůň po tý silnici lesama před Vepřovou, zdříml si. Najednou s ním zacukal nějakej chlap, kouká - na kozlík vedle něj si vlezl četník. Ale byl to nějakej divnej četník.

8.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Komunistická pravda o Finsku
Jan Kovanic
"Jelikož finská vláda nedbala všech sovětských výstrah, přešla 30. 11. 1939 vojska Leningradského frontu v oblasti karelské šíje do útoku. Téhož dne vypověděla finská vláda Sovětskému svazu válku, ačkoli v sovětském prohlášení se výslovně ujišťovalo, že Sovětský svaz nehodlá Finsko zbavit nezávislosti a naopak že jeho snahou je uzavřít s Finskem smlouvu o přátelství a vzájemné pomoci na široké základně."

5.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Lež, zvaná komunismus
Jan Kovanic
Komunisté opět pějí chválu na minulou dobu, že nebylo vše tak špatné, že stačilo odstranit jen pár chyb. Oblbují mladé, kteří tu dobu nezažili, oblbují ty starší, kteří snad už zapomněli anebo vůbec nevěděli, protože nechtěli vědět. Komunistický poslanec Ransdorf dokonce v pořadu ČT "Na hraně", který byl vysílán 12.11.1997 tvrdil, že "v osmdesátých letech se mohl bát už jen nenapravitelný zbabělec".

3.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Poskytněme trošku brutality i Čečně!
Jan Kovanic
Jeden z obhájců humanity v rozhovoru, který poskytl před Vánocemi minulého roku, se zaskvěl svým odporem proti brutalitě, s jakou Američané a jejich spojenci válčí proti ubohému Afghánistánu. Jémináku! Prosim prosím, zlořečený Západe, poskytni trochu té brutality i Čečně!

1.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Vánoční šála
29.12. ŠAMANOVY NÁVRATY: Budoucí krach tržišť
27.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak soudruh premiér Štrougal přibyl do rodného kraje
25.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Nejkrásnější dárek
22.12. ŠAMANOVY NÁVRATY: Nesmrtelnost
20.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Zdravotnický příběh s cirkulárkou
18.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Schvalovač mrtvol
15.12. ŠAMANOVY NÁVRATY: Komunistické lži o tom, že "tu byly zdravotní a sociální jistoty"
13.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Episody trvající 42 let
11.12. ŠAMAN volá: POZOR! - Odškodnění po 60 letech, tentokrát i pro naše bývalé spoluobčany, žijící mimo území ČR
8.12. ŠAMANOVY NÁVRATY: Komunistické lži o tom, že "se nikdo nemusel ptát, co mu hrozí zítra"
6.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Vydržte to sedm dní!
4.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Česká Energetická Záhada
1.12. ŠAMANOVY NÁVRATY: Komunistické lži o "vzdělání a kultuře pro všechny"
29.11. ŠAMANOVO DOUPĚ: Katastrofa prezidentská
27.11. ŠAMANOVO DOUPĚ: Meteoroid se blíží
24.11. ŠAMANOVY NÁVRATY: Komunistické lži o "bezstarostném dětství"
22.11. ŠAMANOVO DOUPĚ: Zničit pacholka Železného II
20.11. ŠAMANOVO DOUPĚ: Vy kluci sakramentský!
17.11. 17.11. ŠAMANOVY NÁVRATY: O přesahování