Pátek 22.2.2002
Svátek má Petr

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

POLITIKA: Místo "nezávislých" není v parlamentu

BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK

ASTRONOMICKÉ AKTUALITY: Strašidlo tmy v odpovědích

CHTIP: Kdo se má v mužích vyznat?

RODINA A PŘÁTELÉ: Počasí se vymknulo z kloubů

PSÍ PŘÍHODY: Počasí, že by psa nevyhnal

TÉMA: Půda a odpovědný hospodář

SKRBLÍK: Proč vlastně kupovat auto?

Z AUSTRÁLIE: Čím dál lépe a radostněji.

PENÍZE: Burzovní krachy - Tulipánová horečka (1630-37)

MINI POVÍDKA: Vlasy Bereniky

ZDRAVÍ: Synsepalum

PŘÍRODA A ZDRAVÍ: Volíme přírodní léčbu - AROMATERAPIE - dokončení (25)

KULTURA: Emil Holub

NÁZOR: Antisociální politika socialistické vlády
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě

21.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Meze snesitelnosti aneb Otroci komunismu
Jan Kovanic
V poválečném vývoji sovětských raket je málokdy zmiňován přínos německých odborníků a německé techniky. Zatímco Američané "ukořistili" nejvyšší špičky německého (i nacistického) raketnictví, např. (válečného zločince) von Brauna, Rusové si odvezli většinu dokumentace a celé transporty různých odborníků. Účelem tohoto textu není poukazovat na spolupráci německých vědců na vývoji zbraní, které terorizovaly Londýn, ale zopakovat některé body svědectví, které přinesl německý odborník Kurt Magnus.

19.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Ruka trhu a neviditelný návrat komunismu
Jan Kovanic
Je dobré nespoléhat se na jediný úd, byť to byla velice schopná ruka trhu. Obchodní ruka trhu je nemyslitelná bez tvořivé ruky práce. Taky je dobré mít nohy, které nás drží na zemi. Taky je dobré mít hlavu, abychom přemýšleli, kam máme jít a co máme dělat. Samotný trh bez etiky vede samospádem k rozvoji krimimality všeho druhu, ke zločinům a lidským neštěstím. A nakonec i k vítězství komunismu!

16.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Česko-německé vztahy v kontextu evropské historie
Jan Kovanic
Jaké jsou? Záleží na tom, odkud se díváme a odkud čerpáme informace. V rozsáhlém americkém cyklu "Století válek" (The Century Of Warfare) se v dílu, který pojednával o likvidaci Československa, ukazoval na mapě jako "Sudety" jakýsi malinký kroužek v okolí Ašského výběžku, když se hovořilo o Benešově odporu, byl na obrazovce Hácha a když se referovalo o 15. březnu 1939, byly použity nacistické propagandistické materiály s hajlujícími pražskými Němci...

14.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Oběti rudého moru
Jan Kovanic
Skoro všichni jsme byli nakaženi rudým morem - někdo více, někdo méně. Málokdo se snažil léčit nemocný organismus společnosti, většina brala různé znecitlivující pilulky (koníčky, chaty, televizní zábavu, alkohol...). Někdo byl bezděčný bacilonosič, avšak byli tu zločinci, kteří tuto infekci záměrně rozšiřovali!

12.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Bylo nás dvacet pět
Jan Kovanic
Docela dost "Kovaniců" dělá do počítačů, mají něco společného s ekonomikou, elektřinou a jádrem. I moje žena je absolventkou jaderné průmyslovky. Ten čtenář, co furt píše "nebojím se komunistů, bojím se Kovaniců", se ale bát nemusí. My jsme hodní.

9.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Vztahy Německa k Česku jsou testem německého evropanství
Jan Kovanic
"Myslím si, že vztahy Německa k českému sousedu nesvědčí o spolehlivosti německého evropanství. Spíš německého panství." Ze čtyři roky starého textu jsem jen vypustil několik nevhodných slov:

7.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Sověty + imperialismus = komunismus
Jan Kovanic
Původně to heslo znělo "sověty + elektrifikace = komunismus". Ale už v roce 1938 Stalin vytýčil velký cíl: "Zaměnit kapitalistické obklíčení socialistickým obklíčením... do té doby, dokud se poslední země na světě nestane republikou v rámci SSSR."

5.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Všechny lidské a nelidské bytosti
Jan Kovanic
Prý jsme po válce provedli "etnickou čistku tří milionů lidských bytostí". Tyto "lidské bytosti" se ještě chviličku předtím považovaly za "nadlidské bytosti". A jsou-li nad-lidé, jsou i pod-lidé. Mezi ty nelidské bytosti patřila i moje rodina.

2.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Češi, Němci a sudetští Němci
Jan Kovanic
"V několika létech se podařilo ohrozit vnitřní stabilitu ČSR tak důkladně a přivést vnitřní poměry do takového zmatku, že Československo dozrálo k likvidaci. K tomu však mohlo dojít jen proto, že všichni sudetští Němci se stali nacionálními socialisty." (Konrad Henlein, Vídeň 4.3. 1941)

31.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Svědkové obžaloby
Jan Kovanic
Těžko může být někdo z nás soudcem morálního Norimberského tribunálu nad zločiny komunistického režimu. Nejspíš budeme muset počkat na další nezatížené generace. A zatím, než se sejde tribunál našich dětí a vnuků, zachovat svědectví pro tento budoucí soud. Ano, můžeme být svědky obžaloby!

29.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Naše břevno
Jan Kovanic
Zeman hovořil proti "sudeťákům" sice v podstatě pravdivě, avšak nekonal správně. Ale nakonec neřekl nic, s čím by většina Čechů nesouhlasila. Naopak Václav Havel učinil vloni na podzim v Rakousku prohlášení, podle kterého "u nás zdomácněl názor, že odsun Němců z ČSR byl aktem msty". To pravda není. Ale nechme "sudeťáky" Rakušanům a Němcům - to by měl být hlavně jejich problém. Naším problémem jsou naši komunisti, po kterých ještě žádný z hlavních politiků nehodil skutečným šutrákem zákona, jen prázdnými lehkými frázemi.

28.1. DOKUMENT: Stanovisko k sudetské otázce - 20 bodů

Uveřejňujeme oficiální dokument sudetoněmecké rady, jehož celý název zní: "Stanovisko k sudetské otázce ("20 bodů"), zaujaté plénem sudetoněmecké rady a přijaté 7. května 1961 spolkovým shromážděním sudetoněmeckého krajanského sdružení." Přes všechny změny, které za oněch více než 40 let v Evropě proběhly a které činí některé body neaktuální, je těchto "20 bodů" stále základním kamenem činnosti Sudetoněmeckého landsmanšaftu.

28.1. DOKUMENT: Osm karlovarských bodů

Požadavky, které Němci v Čechách vznášeli na československou předválečnou vládu byly nejpřesněji definovány v "Osmi karlovarských bodech", jak je veřejně pronesl Konrád Henlein na sjezdu SdP 24. dubna 1938 v Karlových Varech:

26.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Radostná cesta k socialismu

"Proč budujeme socialismus? Protože je to lehčí než pracovat." Přečtěte si čtrnáct tezí o socialismu, které někdy v osmdesátých letech minulého století kolovaly mezi lidmi na anonymních průklepácích:

24.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Rakousko, domov náš
Jan Kovanic
Už dlouho mám dojem, že protitemelínská politika některých rakouských hodnostářů má hlavně za úkol naštvat Čechy, aby si řekli - když jste takoví, tak my teda o tu vaši hloupou Evropu nestojíme! A kydybychom Temelín vypnuli, tak by stejní lidé vytáhli "degrety". A kdybychom kejvli i na to, tak by si zase našli něco jiného - třeba nebezpečí dioxinů...

22.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Pravda a láska musí zvítězit i lží a nenávistí
19.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Goebbelsovská kampaň proti Temelínu pokračuje
17.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Zničit pacholka Železného III
15.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Není lepší příležitost, jak zbohatnout
12.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Podivná internacionála
10.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Musíte nám pomáhat
8.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Komunistická pravda o Finsku
5.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Lež, zvaná komunismus
3.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Poskytněme trošku brutality i Čečně!
1.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Vánoční šála
29.12. ŠAMANOVY NÁVRATY: Budoucí krach tržišť
27.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak soudruh premiér Štrougal přibyl do rodného kraje
25.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Nejkrásnější dárek
22.12. ŠAMANOVY NÁVRATY: Nesmrtelnost
20.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Zdravotnický příběh s cirkulárkou
18.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Schvalovač mrtvol
15.12. ŠAMANOVY NÁVRATY: Komunistické lži o tom, že "tu byly zdravotní a sociální jistoty"
13.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Episody trvající 42 let
11.12. ŠAMAN volá: POZOR! - Odškodnění po 60 letech, tentokrát i pro naše bývalé spoluobčany, žijící mimo území ČR
8.12. ŠAMANOVY NÁVRATY: Komunistické lži o tom, že "se nikdo nemusel ptát, co mu hrozí zítra"