Čtvrtek 21.2.2002
Svátek má Lenka

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

ŠAMANOVO DOUPĚ: Meze snesitelnosti aneb Otroci komunismu

POLITIKA: Komu vadí nezávislí v politice

MÉDIA: Nebezpečný Zeman

STAR TREK: 22.2.2002 to vypukne!

RODINA A PŘÁTELÉ: Večer plný Zavináčů

PSÍ PŘÍHODY: Záhadná rána

ÚVAHA: Antisemitismus je Pandořinou skříňkou civilizace.

CHTIP: Hypnotizér

FEJETON: Židle

ZDRAVÍ: Alkoholismus

PŘÍRODA A ZDRAVÍ: Volíme přírodní léčbu - AROMATERAPIE (24)

TÉMA: Rovná daň

KUPÓNOVKA: Nejpitomější reklama s nejlogičtější pointou

SKRBLÍK: Předplacené karty na mobily - ušetřete až 40%!

PENÍZE: Rekordní rok stavebního spoření
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Ekonomika

21.2. KUPÓNOVKA: Nejpitomější reklama s nejlogičtější pointou
František Schilla
"Původně jsem chtěl svěřit investiční body privatizačnímu fondu, jsem však znechucen úrovní reklamy většiny fondů. Jejich reklamu považuji za natolik pitomou, že budu schválně investovat samostatně přímo do podniků." - Zhruba toto veřejně prohlásil prezident Havel během předkola druhé vlny kupónovky. Bylo to jednoznačné a důrazné slovo, za které mu mnoho lidí bylo jistě vděčno.

21.2. SKRBLÍK: Předplacené karty na mobily - ušetřete až 40%!

Máte rádi svůj účet za mobil pod kontrolou a nemáte rádi nepříjemné překvapení v podobě měsíčního účtu? Potom jste si určitě pořídili některou ze šesti předplacených karet. Ty nám dovolí průběžně kontrolovat náklady a protelefonovat jen tolik, na kolik jsme kartu dobili.
Čtěte v ekonomické sekci Neviditelného psa...


21.2. PENÍZE: Rekordní rok stavebního spoření
Jan Heřman, www.penize.cz
Jak si loni vedly stavební spořitelny? Stále výborně, stejně jako rok předtím. Stavební spoření má uzavřené skoro polovina obyvatelstva. Letošní rok má být podobně úspěšný, v příštím však zlaté časy pravděpodobně skončí.

20.2. PENÍZE: A co mé zlaté zuby
Jan Heřman, www.penize.cz
V kanceláři sedí tři lidé. Manažer, sekretářka a já coby žadatel o zaměstnání. Inzerát nesliboval desetitisícové částky měsíčně ani závratnou budoucnost ve službách nadnárodní společnosti. To jsem ani nechtěl, vlastně jsem jen zkoušel, co obnáší zaměstnání s honosným názvem "finanční poradce" u novodobých lichvářů.

20.2. SKRBLÍK: Nezdaněná výhodná investice!

Otevřené podílové fondy a stavební spoření, na první pohled spolu dva nesouvisející finanční produkty. Kombinací jejich předností může ovšem dlouhodobý investor získat vysoce nadprůměrné výnosy. Jak jich dosáhnout?
Čtěte v ekonomické sekci Neviditelného psa...


19.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Ruka trhu a neviditelný návrat komunismu
Jan Kovanic
Je dobré nespoléhat se na jediný úd, byť to byla velice schopná ruka trhu. Obchodní ruka trhu je nemyslitelná bez tvořivé ruky práce. Taky je dobré mít nohy, které nás drží na zemi. Taky je dobré mít hlavu, abychom přemýšleli, kam máme jít a co máme dělat. Samotný trh bez etiky vede samospádem k rozvoji krimimality všeho druhu, ke zločinům a lidským neštěstím. A nakonec i k vítězství komunismu!

19.2. PENZE: Liberální důchodová reforma
Martin Jareš
Nejdiskutovanějším tématem předvolebního boje je poslední dobou důchodová reforma. Zaslouženou pozornost vzbudila koncepce z dílny ODS, která slibovala přinést tolik potřebné změny našeho důchodového systému; neméně zajímavé jsou však reakce na ni.

18.2. SKRBLÍK: Úvěrové registry - jsou vaše údaje v bezpečí?

V průběhu ledna se rozpoutala přestřelka mezi Českou spořitelnou (ČS) a Úřadem pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), kvůli dopisům v nichž jsou klienti banky žádáni o souhlas se zpracováním osobních údajů pro široce a nejednoznačně stanovené účely.
Čtěte v ekonomické sekci Neviditelného psa...


18.2. PENÍZE: Pomsta stálým zákazníkům?
Martin Pawinger, www.penize.cz
Po novoročním zvýšení jízdného pro nahodilé cestující zdražily České dráhy od minulé neděle i jízdné zákaznické a komerční slevy. V průměru o sedm procent, ti nejvěrnější ale zaplatí i více než dvojnásobek.

15.2. PENÍZE: Vyberte si svého brokera
Aleš Vávra, www.penize.cz
Otevřít si účet přímo u brokera ve Spojených státech a obchodovat s akciemi bez tuzemského zprostředkovatele není obtížné a nestojí to ani mnoho peněz.

15.2. SKRBLÍK: Novela bankovního zákona. Konec praní špinavých peněz v Čechách?

Ve čtvrtek (7.2.2002) schválila Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky důležitou novelu zákona 21/1992 Sb., o bankách. Pokud novelu schválí Senát a podepíše prezident, měla by vejít v platnost od května letošního roku.... A co novela přináší převratného?
Čtěte v ekonomické sekci Neviditelného psa...


15.2. KUPÓNOVKA: Odpadávání neúspěšných fondů
František Schilla
"Máme dost velký problém, " vypadlo z Jaroslava Liznera, ředitele Centra kupónové privatizace, při jedné audienci bezprostředně po ukončení předkola první vlny kupónové privatizace: "osm oficiálně zaregistrovaných privatizačních fondů, kterým lidé svěřili v předkole své investiční body, zřejmě ukončilo svou činnost. Neukončilo ji však oficiálně a s náležitými formálními kroky. Ty fondy s námi každopádně přestaly spolupracovat a komunikovat. Na naše výzvy nereagují a nepřevzaly si ve stanoveném termínu ani oznámení o výsledcích předkola."

14.2. TÉMA: Další pilíř penzijní reformy?
Tomáš Holeček
Vzkříšení diskuze o penzijní reformě dává nenapravitelným optimistům naději, že se politici konečně začnou zabývat nejen sami sebou. Reforma založená na penzijních fondech naráží u nezanedbatelného množství občanů a levicových politiků na odpor způsobený především zkušeností se spolehlivostí finančních institucí v našem státě. Přestože penzijní fondy v budoucnosti asi ponesou hlavní tíži důchodového zabezpečení, nenašel by se ještě další pilíř kombinovaného penzijního systému?

14.2. INVESTIČNÍ KUCHAŘKA: 6.díl - Proč nelze ani vybírat akcie, ani časovat trh

Laikové se občas domnívají, že finančníci ohledně prognózování záměrně „mlží“, protože se nechtějí dělit o své předpovědi s veřejností. Důvod, proč předpovídání akciových nebo měnových kursů (ať už jde o výběr akcií či o „časování“ trhu) je za normálních okolností prakticky nemožné, je však daleko prozaičtější...
Čtěte v ekonomické sekci Neviditelného psa...


14.2. PENÍZE: Je porodné dostatečnou pomocí?
Stanislav Andrejs, www.penize.cz
V posledních letech má vývoj porodnosti u nás k optimismu daleko. Chmurné prognózy přináší především pohled do budoucnosti, kdy se současný důchodový systém stane neudržitelným, neboť počet pracujících a zejména výše jimi odváděných daní zdaleka nebude postačovat na důstojnou výši důchodů.

13.2. PENÍZE: Konec zlatých časů stavebního spoření se odkládá
13.2. SKRBLÍK: Prima nákupy na splátky
12.2. K DISKUSI: Jak mnoho potřebujeme nulovou daň na letecký benzín?
12.2. SKRBLÍK: Bouře okolo minimální mzdy
12.2. PENÍZE: Šest set dnů manželství
11.2. SKRBLÍK: Životní pojištění - ušetřete až 12 000 Kč
9.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Vztahy Německa k Česku jsou testem německého evropanství
9.2. SKRBLÍK: Budeme mít levnější úvěry?
8.2. KUPÓNOVKA: K bohatství bez konexí
8.2. SKRBLÍK: Penze - poslední šance ušetřit
7.2. PENÍZE: Většina z velkých bank nedodržuje nový zákon
7.2. INVESTIČNÍ KUCHAŘKA: 5.díl - Proč se nevyplácí vybírat akcie
6.2. ÚVAHA: Stane se Česká republika dočasnou dílnou Evropy?
6.2. REFORMA: Tři pilíře na jedné noze
6.2. SKRBLÍK: Chcete ušetřit na daních? 15. únor se blíží!
6.2. PENÍZE: Regulace investic penzijních fondů
5.2. SKRBLÍK: Škodná jménem minimální mzda
5.2. PENÍZE: Máte účet v ČSOB?
4.2. ANALÝZA: Solidní základy dnešních potíží II.
4.2. KUPÓNOVKA: Tunelářův ideální akcionář