Čtvrtek 7.3.2002
Svátek má Tomáš

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

SCI-FI: Tušení doktora Součka

POLITIKA: Šílený předvolební kvapík

TÉMA: Křivá daň

PROBLÉM: Dekrety presidenta republiky - právní analýza (2)

FÍGLE: Státní správa porušuje zákon

RODINA A PŘÁTELÉ: Byl Ludvík Souček český doktor Mengele?

PSÍ PŘÍHODY: I cesta je cíl

ŠAMANOVO DOUPĚ: Naši dobrodinci

TÉMA: Zaveďme regresívní daň!

REKLAMA: Chytrá, blbá a... záhadně krásná

K DISKUSI: Obchodování e-mailem s doménami

K DISKUSI: První desetiletí nového století aneb Už jsme si zvykli?

SAKRYŠ: Okamžiky, šmátrejte nám v hlavě!

PENÍZE: Jak regulovat penzijní fondy?

KOMENTÁŘ: Vlastenectví a byznys
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Drogy

4.3. TÉMA: Olympijský doping
Nina Ruzó
...než povolit sportovcům z různých zemí různou míru restrikcí, raději těch kontrol ve zcela profesionálním sportu nechejme úplně. Tak jako u kaskadérů a jiných umělců, managerů, politiků, jezdců. Všichni lidé jsou si rovni. Proč by měli být rovnější jen sportovci z ukázněných sportovních svazů?

11.1. DROGY: Situace na heroinovém trhu v Praze
Tisková zpráva
Sdělení občanského sdružení SANANIM

8.1. DROGY: Spekulativní prevence
Regina Kyliánová
Nedávno odvysílala televize Nova reportáž o neobvyklé službě, kterou nabízejí krizová centra majitelům tanečních klubů. Poté, co se objevila nová nebezpečná varianta drogy extáze PMA také v České republice, rozhodli se pracovníci těchto organizací testovat zdarma ve své pojízdné laboratoři složení tablet ještě před užitím a uchránit tak návštěvníky technoparty od předávkování či otravy možnou napodobeninou.

26.10. ZDRAVÍ: Neničte si ho kouřením
Vánoční akce
"Politik nemůže přijímat do státního rozpočtu peníze získané prodejem nejnebezečnější drogy cigarety, která zabije jen v České Republice dvacet tisíc lidí ročně, absurdně v době, kdy policie a záchranné sbory musí a po právu prohlížet kupříkladu obálky, ale i všeliké lokality, které jsou byť jen podezřelé z toho, že by mohly být kontaminovány nebezpečnou nákazou. Policie nás chrání před terorem a patří jí za to dík i ohleduplnost nás všech.

27.8. DROGY: Otázka víry,nebo rozumu…
Marek Nerud
Článkem, který byl na Psu uveřejněn 17.8.t.r. pod názvem “Evropou obchází strašidlo … legalizace” jsem pouze chtěl uvést na pravou míru jazykové zmatení kolem marihuany a legalizace/ dekriminalizace jejího držení pro vlastní potřebu.V podstatě šlo o zamyšlení nad co nejpřesnějším překladem těchto termínů do obecné češtiny.
Jak však přibývaly komentáře k tomuto článku, došlo mi, že pravděpodobně bude užitečné se k tomuto tématu ještě vrátit, a to z trochu jiného pohledu.


10.8. SPOLEČNOST: Drogy ? Drogy !
David Hanák
V minulé úvaze jsem se věnoval trestu smrti a poukazoval jsem na to, že jeho nevykonáváním politické elity EU vlastně ohrožují veřejnost. Nyní bych rád napsal několik poznámek ohledně drog, rozhodl se autor

4.6. DROGY: Aplikační místnosti nebo šlehárny? (úvod)
Tomáš Zábranský
Odborník v drogové problematice vysvětluje podstatu aplikačních místností, kde si notoricky závislí lidé mohou bez rizik aplikovat drogu. Zde je vstup do stránky na Psu, kde si můžete stáhnout rozsáhlý materiál, připravený na toto téma pro MÚ Prahy 1.

4.6. DROGY: Aplikační místnosti nebo šlehárny? (zpráva)
Tomáš Zábranský
Zpráva pro MÚ Prahy 1 je ve formátu Word.

31.5. NA OKRAJ: Žižkov - ráj homoprostituce a pedofilie?
Jiří Wagner
Žižkovský zpravodaj "Hlas Trojky" se vyznamenal - jeho redaktoři vyčetli z článku v Lidových novinách jen to, že Žižkov je sídlem pražských neřestí, doslova Sodoma a Gomora v jedné čtvrti. K jakým se ale dobrali závěrům, nad tím zůstává rozum stát.

8.3. DROGY: Větší než malé množství hysterie
Tomáš Zábranský
V posledních několika měsících byly zveřejněny výsledky tří vzájemně nezávislých výzkumů, zabývajících se problematikou zneužívání legálních i nelegálních návykových látek mezi středoškolskou mládeží. Jejich mediální ohlas byl ohromující - a v drtivé většině bohužel hysterický, nekonstruktivní a jaksi mimo mísu.

1.9. MARIHUANA: Represe, osvěta a svoboda
ČRo 1 - radiožurnál (radiozurnal@rozhlas.cz)
ČRo 1 – Radiožurnál Zhruba v polovině roku 1998 u nás začala platit novela protidrogového zákona. Policie je s ní spokojena. Objevují se ale případy, kdy lze nad touto novelou pochybovat.

28.8. LIDÉ: Ke zprávě o odvykání (Architektura šidítek).
Franz Giel
Po přečtení článku pana Šlajchrta jsem poznal jak bych se asi trápil i já kdyby mi kniha pana Allen Carra :"Konečně nekuřák"neukázala jednoduchý a bezbolestný způsob jak se stát nekuřákem. Je to vlastně jen otázka správného přístupu k věci.

10.7. DROGY: Týden co týden riskuji flastr
Jan Mikulecký
Autor se podivuje nad výší trestu za ubalení a vyhulení jointa ve srovnání kupř. neoprávněně zhotovení napodobeniny bankovky, ceniny, platební karty

28.6. DROGY: Otevřený dopis poslancům
Jiří_X Doležal
Autor se snaží upozornit na - podle jeho názoru - absurdní stránky zákona, podle něhož je pěstování marihuany i pro vlastní potřebu trestné.

26.6. MARIHUANA: Doležal předvádí pěstírnu na Netu
Jiří_X. Doležal
Jiří X. Doležal nechal na sebe namířit webovou kameru už před dvěma týdny. Nyní nechal zapojit druhou kameru - na svoji pěstírnu konopí. Přečtěte si, co k tomu ještě dodává.

19.4. Budeme smět kouřit trávu?