Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 4.6.2002
Svátek má Dalibor
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Bojovali mrtví
 >UMĚNÍ: Medkovo pannó a nebo Zoubkův pomník?
 >UMĚNÍ: Konečně český pomník obětem komunismu
 >ARCHITEKTURA: Památník obětem komunismu v Praze -
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Těžko říct, který zážitek je nejsilnější
 >PSÍ PŘÍHODY: Nesmí se to, ale...
 >POLITIKA: Rezignace Kasla, soud žádá omluvu za listopad 89
 >LIDŠTINY: O jídle a jeho tyranii
 >POVÍDKA: Stalo se v Krkonoších
 >SPOLEČNOST: Pětiletka integrace Tatarů na Krymu nesplněna
 >KOMENTÁŘ: Indie - Pákistán
 >ZAHRADA: Co dělat v červnu (2)
 >ZDRAVÍ: Když děti chlastají...
 >ARMÁDA: Vytvořme novou emigraci
 >MROŽOVINY: Šedesát let Atentátu

  Starší články
 >25.4. Problémy ministra Tvrdíka
 >25.4. VOLBY: Jak mají volit zahraniční Češi
 >24.4. Zeman nezklamal očekávání
 >23.4. Le Pen u nás - přijde, nebo tu už je?
 >22.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Komunisté bodují
 >17.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Malá domů může být ještě menší
 >16.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Pět statečných hlasovalo v OSN
 >15.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Kdo sedí na tygru... jen aby včas slezl
 >12.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Skrznaskrz naveskrz dobrý počin
 >11.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Hučínův proces pokračuje
 >10.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS:
 >9.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Dobrá zpráva od Blaira
 >8.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Cesta na Říp a ještě dále
 >5.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Smrt Šaronovi, znělo na Václavském náměstí
 >4.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Ještě k vojclům v maskáčích
 >3.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Vojclové v maskáčích budou hlídat na Hradě?
 >2.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Výlet do středověku ve stínu hypermarketu
 >1.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Svátky míru a odpuštění
 >29.3. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Důstojné mlčení by mělo být zásadou této chvíle
 >27.3. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: V Bruselu o Benešových dekretech

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus
 
4.6. Památník obětem komunismu v Praze
(eff)
Právě v této době, kdy se komunisté zvolna vracejí na scénu coby "normální" politická síla, kdy jsou v plném rozsahu legitimizováni, byl v Praze dokončen a veřejnosti předán památník obětem komunismu.
Komentářů k článku:

15.5. Ruce pryč od obecné prospěšnosti
(eff)
V televizním pořadu Bez imunity máme v této době příležitost sledovat výkony představitelů politických stran parlamentních i neparlamentních. Rozdíl je děsivý - co naplat, ten tréning v parlamentě, ve vládě i v opozici, v prezentaci v médiích - ten je vidět. Nicméně, ve včerejším pořadu příjemně zapůsobila Balbínova poetická strana; tento subjekt je spíše recesisticky zaměřen, nicméně dva jeho představitelé postrčili před objektivy kamer velmi pěkně kauzu "internet do škol".
Komentářů k článku:


14.5. Tři náhledy na jeden normální jev
(eff)
Kdo umí, ten umí! Lidovečtí kandidáti a Jaroslav Orel (stávající poslanec) a Vladimír Říha (na pražské kandidátce tak vzadu ve frontě, že na křeslo nedokoukne, je ale v pražském zastupitelstvu) zaslali svým potenciálním voličům dopis, v němž je vyzvali k podpoře. Když by totiž voliči vzali rozum do hrsti a skutečně využili nové možnosti jak udílet preferenční hlasy, opravdu by mohli oba lidovecké pány posunout pěkně dopředu - zejména pak Jaroslava Orla, který na tom svém sedmém místě asi moc šancí nemá. Říha je na kandidátce druhý, hned za Marvanovou.
Komentářů k článku:


13.5. Válka u Karlových Varů
(eff)
V těchto květnových dnech se pořádají rekonstrukce bitev: před očima diváků to do sebe perou z kulometů esesáci zleva a Pattonovi borci zprava a do toho vlítnou Rybalkovi moloďci a Vlasovovi nemoloďci a dělbuchy buchají a dýmovnice dýmají a diváci tlesčou.

Což je naprosto v pořádku, a dobře tak.
Komentářů k článku:


10.5. Gripeny budou za cenu neshody
(eff)
Sněmovna schválila návrh financování nákupu 24 nadzvukových stíhaček Jas-39 Gripen od BAE/Saab. Už v říjnu 2004 by mohly přijít první stroje. Peníze na nákup strojů přinese privatizace, pokud ne, jistě se najdou peníze jinde. Nyní je osud nákupu v rukou senátu a prezidenta. Je pravděpodobné, že senát návrh odmítne, proto je svolána mimořádná schůze sněmovny dva dny před volbami - na 12. června. Ta s velkou pravděpodobností eventuální námitky senátu přehlasuje.
Komentářů k článku:


9.5. Proč nemohou krajané důstojně volit
(eff)
Proč asi nemohou krajané v zahraničí volit korespondenční cestou? Jeden z nich říká: Co kdybychom přehlasovali místní české voliče, a volby se zvrtly jinak, než čeští vůdcové předpokládají a s čím počítají.
Komentářů k článku:


8.5. Gripeny odletěly do třetího čtení
(eff)
Takže nakonec to zřejmě budou Gripeny, s čím si bude hrát česká armáda na vojáky. Financovány budou z výsledků privatizace, rozhodla vláda, a to přimělo i doposud nevrlé poslance, aby pro návrh zvedli ruku. Gripeny tedy nezadluží republiku, zní rozhodnutí.
Co k tomu dodat? Výsledky privatizace zatím šly hlavně na zaplácnutí děr ve zkrachovaných bankách, čili šly do bezedné kapsy. Takhle nám aspoň budou létat nad hlavami pěkná letadla a letecké dny taky budou poskytovat poutavější podívanou.
Komentářů k článku:


7.5. Internet do škol? Internet do...
(eff)
Ono to trvalo docela dlouho, než se pořádně rozbouřily vody kolem akce Internet do škol. Samozřejmě, že podiv a u mnoha lidí i nevoli vzbudilo samotné rozhodnutí vystrnadit konkurenci ze hry a přehrát zakázku v objemu čtyř a půl miliard AutoContu a nezbytnému Telecomu. Nechutné novinářské hyeny sice pořvávaly a nahlas se divily, že nabídka konkurenční firmy mohla být diskvalifikována kvůli nakřivo přelepené nálepce na balíku s nabídkou, ale život šel dál.
Komentářů k článku:


6.5. Francie se probudila, Chirac dostal 82 procent hlasů
(eff)
Žádné neblahé překvapení se ve Francii nekonalo, Jacques Chirac porazil v prezidentských volbách Jean-Marie Le Pena zdrcujícím rozdílem 82.1 proti 17,9 procentům hlasů. Jak to tak vypadá, poražení jsou ve Francii dva: jednak to jsou extrémní nacionalisté kolem Le Pena, jednak je to levice.
Komentářů k článku:


3.5. Osamělá demonstrace
(eff)
Prvního května přecházel po Karlově mostě v Praze pán. Nesl transparent, v němž požadoval svobodu pro bezdůvodně internovanou Elišku Gaiu Fuxovou narozenou v srpnu 2001 v Šimanově u Sušice. Pán procházel po Karlově mostě a dohromady nikdo si ho nevšímal.
Komentářů k článku:


2.5. Prvomájové přání
(eff)
Nebýt vrtulníku v nadhlavníku a průvodu několika desítek anarchistů na Václavském náměstí, sotva byste ve středu Prahy poznali, že den je něčím mimořádný. Kdepak jsou ty časy, kdy náměstím tekla řeka statisíců lidí s prapory a transparenty nad hlavami. Ten průvod anarchistů měl podobný numerický vztah k průvodům před půl stoletím jako ještěrka k brontosaurovi.
Komentářů k článku:


1.5. Volební numenorologie
(eff)
Volebních subjektů (omlouvám se za takto zdeúřední termín) je celkem devětadvacet. Zvláštní... ještě ráno jsem v rádiu slyšel,že osmadvacet. Každopádně - dnes se losovala čísla, pod nimiž budou tito subjekti vystupovat v kampani.
Komentářů k článku:


30.4. No konečně, že to ale trvalo!
(eff)
Vláda dnes vzala na vědomí nově vytvořenou koncepci Armády České republiky, jak ji vypracoval tým generála Jaroslava Škopka. Podrobné informace najdete na zpravodajském armádním serveru Army.cz.
Komentářů k článku:


29.4. Jaká bude povolební koalice
(eff)
Že bude nějaká, o tom nepochybuje nikdo. O tom jaká bude se dohadují všichni. I když, samosebou, těch variant moc není: jakmile je někde trojúhelník, spojnic mezi vrcholy zas tak moc nenahledáte.
Komentářů k článku:


26.4. Zeman: Izrael 2002 se podobá Československu 1938
(eff)
Poté, co česká delegace spolu s delegacemi pouze čtyř dalších států odmítla podpořit "nevyváženou", rozumějme jednostranně protiizraelskou rezoluci, Zemanovy postoje ve věci situace na Blízkém východě jsou v jiném světle. To co vypadalo jako úlet člověka, který rychleji mluví než myslí, je zřejmě souvislý a vnitřně logický postoj. Mnohého nedorozumění bychom byli ušetřeni, kdyby byl Zeman schopen normální komunikace s tiskem, a jeho prosřednictvím s veřejností.
Komentářů k článku: