Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 14.6.2002
Svátek má Roland
  Výběr z vydání
 >PROGNÓZA: Jak dopadnou volby
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >POLITIKA: Nevoliči a voliči příliš slabých stran "volí" své ideové nepřátele
 >POLITIKA: Volby a ústava
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Strýc Podger znalcem politiky
 >UMĚNÍ: Jak vznikala výstava Mikuláše Medka
 >ÚVAHA: Práci nedostanu, černou kůži mám
 >ZDRAVÍ: Mák setý
 >FEJETON: Myšlenky když nemohu spát
 >VÝZKUM: S kým kdo po volbách půjde
 >ZE SVĚTA: Kanadské zážitky (3)
 >NAKRESLENO: Volte nulu!
 >ZAHRADA: Co dělat v červnu (10)
 >PENÍZE: Zapláčí klienti KTP Quantum nad výdělkem?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Nahoru zapni

  Starší články
 >7.5. Internet do škol? Internet do...
 >6.5. Francie se probudila, Chirac dostal 82 procent hlasů
 >3.5. Osamělá demonstrace
 >2.5. Prvomájové přání
 >1.5. Volební numenorologie
 >30.4. No konečně, že to ale trvalo!
 >29.4. Jaká bude povolební koalice
 >26.4. Zeman: Izrael 2002 se podobá Československu 1938
 >25.4. Problémy ministra Tvrdíka
 >25.4. VOLBY: Jak mají volit zahraniční Češi
 >24.4. Zeman nezklamal očekávání
 >23.4. Le Pen u nás - přijde, nebo tu už je?
 >22.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Komunisté bodují
 >17.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Malá domů může být ještě menší
 >16.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Pět statečných hlasovalo v OSN
 >15.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Kdo sedí na tygru... jen aby včas slezl
 >12.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Skrznaskrz naveskrz dobrý počin
 >11.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Hučínův proces pokračuje
 >10.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS:
 >9.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Dobrá zpráva od Blaira

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus
 
14.6. Dnes začínají volby, zítra skončí
(eff)
Prosté zjištění: volby začnou, volby skončí. Nyní se šaškové stáhnou do kulis, novináři se odeberou do hostinců - a voliči k urnám, řečeno s trochou nadsázky.
Komentářů k článku:

13.6. POLITIKA: Někdy se musíme chovat egoisticky, tvrdí Jan Zahradil
www.infoservis.net
logo Někdy se musíme chovat egoisticky, tvrdí stínový ministr zahraničí ODS Jan Zahradil, v souvislosti s českou zahraniční politikou vůči nedemokratickým režimům.
Komentářů k článku:


12.6. Tak tohle je předvolební slib!
(eff)
Koalice lidovců a unionistů (ze zdvořilosti dodejme "plus DEU") zveřejnila pět podmínek její účasti na vládě. Příští vláda musí být proevropská. Dále musí snížit daně všem občanům a firmám. Zakročí proti korupci a na vysokých školách bude moci studovat každý.
Komentářů k článku:


11.6. Svíčkovou, nebo vepřo-knedlo-zelo?
(eff)
O tom, že vláda bude koaliční, o tom je rozhodnuto. Ale kdo bude třímat taktovku, o tom skutečně rozhodně volič. A není pravda, že je jedno, kdo tu taktovku vezme do ruky. Myslím, že občanovi by mělo záležet na tom, komu bude v příštích čtyřech letech nadávat.
Komentářů k článku:


10.6. Poslední střet před volbami, jaký byl?
(eff)
Musím přiznat, že match Lewis - Tyson byl zajímavější a hlavně - je nesporné, jak dopadl: Lewis poslal Tysona v osmém kole KO na zem. Úderů a podpásovek jsme se dočkali v Sedmičce hodně - od Václava Klause. "Rokytnice je varování před lidmi, jako je pan Špidla," řekl například. Nějak ale v bonmotech a útocích zanikl fakt, že Rokytnice je pět let řízena sociálně demokratickým zastupitelstvem. Špidla argumentoval, že obec se zadlužila v důsledku pravidel nastavených ODS. Kde je pravda?
Komentářů k článku:


7.6. Poslední střet před volbami

Klaus se Špidlou si to podruhé rozdají v televizi Nova v nedělní Sedmičce, Klaus téhož dne bude sápat Šímu na kusy v pořadu Na ostro v ČT. Ještě nebylo vyřčeno jediné slovo, ještě se neobjevil jediný sarkastický úsměv - a už tu jsou náhledy a názory a závěry.
Komentářů k článku:


6.6. Hra o vládu zákona
(eff)
Je to asi shoda okolností, že se situace na pražské radnici vyhrotila (odchodem primátora Jana Kasla) zhruba ve stejnou dobu, kdy skupina pražských taxikářů uvažuje o doslova vzpouře proti pořádku a zákonu. Kauza nabývá takového rozměru, že přesahuje hranice čistě lokální záležitosti. Je tady skupina lidí, kteří otevřeně háží systému řádu a právu rukavici.
Komentářů k článku:


5.6. Jakou budeme mít vládu
(eff)
To je častý námět pro komentáře v novinách. Mladá fronta v úterý přinesla rozsáhlý rozpis, jak by to vypadalo s obsazením ministerských křesel, kdyby výsledek dopadl... koalici ODS-ČSSD, ODS-Koalice, ČSSD-Koalice.
Komentářů k článku:


4.6. Památník obětem komunismu v Praze
(eff)
Právě v této době, kdy se komunisté zvolna vracejí na scénu coby "normální" politická síla, kdy jsou v plném rozsahu legitimizováni, byl v Praze dokončen a veřejnosti předán památník obětem komunismu.
Komentářů k článku:


15.5. Ruce pryč od obecné prospěšnosti
(eff)
V televizním pořadu Bez imunity máme v této době příležitost sledovat výkony představitelů politických stran parlamentních i neparlamentních. Rozdíl je děsivý - co naplat, ten tréning v parlamentě, ve vládě i v opozici, v prezentaci v médiích - ten je vidět. Nicméně, ve včerejším pořadu příjemně zapůsobila Balbínova poetická strana; tento subjekt je spíše recesisticky zaměřen, nicméně dva jeho představitelé postrčili před objektivy kamer velmi pěkně kauzu "internet do škol".
Komentářů k článku:


14.5. Tři náhledy na jeden normální jev
(eff)
Kdo umí, ten umí! Lidovečtí kandidáti a Jaroslav Orel (stávající poslanec) a Vladimír Říha (na pražské kandidátce tak vzadu ve frontě, že na křeslo nedokoukne, je ale v pražském zastupitelstvu) zaslali svým potenciálním voličům dopis, v němž je vyzvali k podpoře. Když by totiž voliči vzali rozum do hrsti a skutečně využili nové možnosti jak udílet preferenční hlasy, opravdu by mohli oba lidovecké pány posunout pěkně dopředu - zejména pak Jaroslava Orla, který na tom svém sedmém místě asi moc šancí nemá. Říha je na kandidátce druhý, hned za Marvanovou.
Komentářů k článku:


13.5. Válka u Karlových Varů
(eff)
V těchto květnových dnech se pořádají rekonstrukce bitev: před očima diváků to do sebe perou z kulometů esesáci zleva a Pattonovi borci zprava a do toho vlítnou Rybalkovi moloďci a Vlasovovi nemoloďci a dělbuchy buchají a dýmovnice dýmají a diváci tlesčou.

Což je naprosto v pořádku, a dobře tak.
Komentářů k článku:


10.5. Gripeny budou za cenu neshody
(eff)
Sněmovna schválila návrh financování nákupu 24 nadzvukových stíhaček Jas-39 Gripen od BAE/Saab. Už v říjnu 2004 by mohly přijít první stroje. Peníze na nákup strojů přinese privatizace, pokud ne, jistě se najdou peníze jinde. Nyní je osud nákupu v rukou senátu a prezidenta. Je pravděpodobné, že senát návrh odmítne, proto je svolána mimořádná schůze sněmovny dva dny před volbami - na 12. června. Ta s velkou pravděpodobností eventuální námitky senátu přehlasuje.
Komentářů k článku:


9.5. Proč nemohou krajané důstojně volit
(eff)
Proč asi nemohou krajané v zahraničí volit korespondenční cestou? Jeden z nich říká: Co kdybychom přehlasovali místní české voliče, a volby se zvrtly jinak, než čeští vůdcové předpokládají a s čím počítají.
Komentářů k článku:


8.5. Gripeny odletěly do třetího čtení
(eff)
Takže nakonec to zřejmě budou Gripeny, s čím si bude hrát česká armáda na vojáky. Financovány budou z výsledků privatizace, rozhodla vláda, a to přimělo i doposud nevrlé poslance, aby pro návrh zvedli ruku. Gripeny tedy nezadluží republiku, zní rozhodnutí.
Co k tomu dodat? Výsledky privatizace zatím šly hlavně na zaplácnutí děr ve zkrachovaných bankách, čili šly do bezedné kapsy. Takhle nám aspoň budou létat nad hlavami pěkná letadla a letecké dny taky budou poskytovat poutavější podívanou.
Komentářů k článku: