Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 17.6.2002
Svátek má Adolf
  Výběr z vydání
 >MEJLEM: Ohlasy a názory na volby 2002
 >MROŽOVINY: Malbruk na vojnu jede
 >ENERGIE: Hlubinná úložiště na jaderné odpady
 >VOLBY: Proč uspěli komunisté
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dobytkové zase řádili
 >PSÍ PŘÍHODY: Virtuální lov a zasloužená odměna
 >PŘÍBĚH: Nechci žádné výhody.
 >OHLAS TAXI: Jsou i malá města.
 >ÚVAHA: Válku laskominám!
 >FILOSOFIE: Proč se nedá věřit Karlu Marxovi (část 1.)
 >VOLBY: Debakl pravice a Unie Svobody zvláště.... a co dál???
 >Čím se řídily kroky Kavanova úřadu vůči represivním režimům
 >PENÍZE: Jako jehlu v kupce sena
 >POLITIKA: Vejsledek voleb
 >ZAHRADA: Co dělat v červnu (11)

  Starší články
 >9.5. Proč nemohou krajané důstojně volit
 >8.5. Gripeny odletěly do třetího čtení
 >7.5. Internet do škol? Internet do...
 >6.5. Francie se probudila, Chirac dostal 82 procent hlasů
 >3.5. Osamělá demonstrace
 >2.5. Prvomájové přání
 >1.5. Volební numenorologie
 >30.4. No konečně, že to ale trvalo!
 >29.4. Jaká bude povolební koalice
 >26.4. Zeman: Izrael 2002 se podobá Československu 1938
 >25.4. Problémy ministra Tvrdíka
 >25.4. VOLBY: Jak mají volit zahraniční Češi
 >24.4. Zeman nezklamal očekávání
 >23.4. Le Pen u nás - přijde, nebo tu už je?
 >22.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Komunisté bodují
 >17.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Malá domů může být ještě menší
 >16.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Pět statečných hlasovalo v OSN
 >15.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Kdo sedí na tygru... jen aby včas slezl
 >12.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Skrznaskrz naveskrz dobrý počin
 >11.4. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Hučínův proces pokračuje

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus
 
17.6. Zatímco čekáme, uvolněme fantasii
(eff)
Co kdyby došlo v ODS k novému Sarajevu? Přece není možné, aby uvnitř ODS byli všichni do jednoho maňáskové navlečení na ruce Václava Klause. Vždyť toto je druhá masivní parlamentní profesorova porážka, druhý KNOCK OUT po jeho druhé celonárodní mobilizaci, přičemž porážka teď, napodruhé, je o to tvrdší, že hlavním stratégem kampaně byl Klaus sám osobně, a skoro nikoho nepustil před kameru, natož pak k rozhodování.
Komentářů k článku:

17.6. Čím se řídily kroky Kavanova úřadu vůči represivním režimům
www.infoservis.net
logo Ve vztahu k represivním režimům si ministr zahraničí Kavan nechával vždy otevřená zadní vrátka
Komentářů k článku:


14.6. Dnes začínají volby, zítra skončí
(eff)
Prosté zjištění: volby začnou, volby skončí. Nyní se šaškové stáhnou do kulis, novináři se odeberou do hostinců - a voliči k urnám, řečeno s trochou nadsázky.
Komentářů k článku:


13.6. POLITIKA: Někdy se musíme chovat egoisticky, tvrdí Jan Zahradil
www.infoservis.net
logo Někdy se musíme chovat egoisticky, tvrdí stínový ministr zahraničí ODS Jan Zahradil, v souvislosti s českou zahraniční politikou vůči nedemokratickým režimům.
Komentářů k článku:


12.6. Tak tohle je předvolební slib!
(eff)
Koalice lidovců a unionistů (ze zdvořilosti dodejme "plus DEU") zveřejnila pět podmínek její účasti na vládě. Příští vláda musí být proevropská. Dále musí snížit daně všem občanům a firmám. Zakročí proti korupci a na vysokých školách bude moci studovat každý.
Komentářů k článku:


11.6. Svíčkovou, nebo vepřo-knedlo-zelo?
(eff)
O tom, že vláda bude koaliční, o tom je rozhodnuto. Ale kdo bude třímat taktovku, o tom skutečně rozhodně volič. A není pravda, že je jedno, kdo tu taktovku vezme do ruky. Myslím, že občanovi by mělo záležet na tom, komu bude v příštích čtyřech letech nadávat.
Komentářů k článku:


10.6. Poslední střet před volbami, jaký byl?
(eff)
Musím přiznat, že match Lewis - Tyson byl zajímavější a hlavně - je nesporné, jak dopadl: Lewis poslal Tysona v osmém kole KO na zem. Úderů a podpásovek jsme se dočkali v Sedmičce hodně - od Václava Klause. "Rokytnice je varování před lidmi, jako je pan Špidla," řekl například. Nějak ale v bonmotech a útocích zanikl fakt, že Rokytnice je pět let řízena sociálně demokratickým zastupitelstvem. Špidla argumentoval, že obec se zadlužila v důsledku pravidel nastavených ODS. Kde je pravda?
Komentářů k článku:


7.6. Poslední střet před volbami

Klaus se Špidlou si to podruhé rozdají v televizi Nova v nedělní Sedmičce, Klaus téhož dne bude sápat Šímu na kusy v pořadu Na ostro v ČT. Ještě nebylo vyřčeno jediné slovo, ještě se neobjevil jediný sarkastický úsměv - a už tu jsou náhledy a názory a závěry.
Komentářů k článku:


6.6. Hra o vládu zákona
(eff)
Je to asi shoda okolností, že se situace na pražské radnici vyhrotila (odchodem primátora Jana Kasla) zhruba ve stejnou dobu, kdy skupina pražských taxikářů uvažuje o doslova vzpouře proti pořádku a zákonu. Kauza nabývá takového rozměru, že přesahuje hranice čistě lokální záležitosti. Je tady skupina lidí, kteří otevřeně háží systému řádu a právu rukavici.
Komentářů k článku:


5.6. Jakou budeme mít vládu
(eff)
To je častý námět pro komentáře v novinách. Mladá fronta v úterý přinesla rozsáhlý rozpis, jak by to vypadalo s obsazením ministerských křesel, kdyby výsledek dopadl... koalici ODS-ČSSD, ODS-Koalice, ČSSD-Koalice.
Komentářů k článku:


4.6. Památník obětem komunismu v Praze
(eff)
Právě v této době, kdy se komunisté zvolna vracejí na scénu coby "normální" politická síla, kdy jsou v plném rozsahu legitimizováni, byl v Praze dokončen a veřejnosti předán památník obětem komunismu.
Komentářů k článku:


15.5. Ruce pryč od obecné prospěšnosti
(eff)
V televizním pořadu Bez imunity máme v této době příležitost sledovat výkony představitelů politických stran parlamentních i neparlamentních. Rozdíl je děsivý - co naplat, ten tréning v parlamentě, ve vládě i v opozici, v prezentaci v médiích - ten je vidět. Nicméně, ve včerejším pořadu příjemně zapůsobila Balbínova poetická strana; tento subjekt je spíše recesisticky zaměřen, nicméně dva jeho představitelé postrčili před objektivy kamer velmi pěkně kauzu "internet do škol".
Komentářů k článku:


14.5. Tři náhledy na jeden normální jev
(eff)
Kdo umí, ten umí! Lidovečtí kandidáti a Jaroslav Orel (stávající poslanec) a Vladimír Říha (na pražské kandidátce tak vzadu ve frontě, že na křeslo nedokoukne, je ale v pražském zastupitelstvu) zaslali svým potenciálním voličům dopis, v němž je vyzvali k podpoře. Když by totiž voliči vzali rozum do hrsti a skutečně využili nové možnosti jak udílet preferenční hlasy, opravdu by mohli oba lidovecké pány posunout pěkně dopředu - zejména pak Jaroslava Orla, který na tom svém sedmém místě asi moc šancí nemá. Říha je na kandidátce druhý, hned za Marvanovou.
Komentářů k článku:


13.5. Válka u Karlových Varů
(eff)
V těchto květnových dnech se pořádají rekonstrukce bitev: před očima diváků to do sebe perou z kulometů esesáci zleva a Pattonovi borci zprava a do toho vlítnou Rybalkovi moloďci a Vlasovovi nemoloďci a dělbuchy buchají a dýmovnice dýmají a diváci tlesčou.

Což je naprosto v pořádku, a dobře tak.
Komentářů k článku:


10.5. Gripeny budou za cenu neshody
(eff)
Sněmovna schválila návrh financování nákupu 24 nadzvukových stíhaček Jas-39 Gripen od BAE/Saab. Už v říjnu 2004 by mohly přijít první stroje. Peníze na nákup strojů přinese privatizace, pokud ne, jistě se najdou peníze jinde. Nyní je osud nákupu v rukou senátu a prezidenta. Je pravděpodobné, že senát návrh odmítne, proto je svolána mimořádná schůze sněmovny dva dny před volbami - na 12. června. Ta s velkou pravděpodobností eventuální námitky senátu přehlasuje.
Komentářů k článku: